Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért lenne baj, ha egy 2...

Miért lenne baj, ha egy 2 éves fiú babázik?

Figyelt kérdés
Lányunk 4 múlt a fiúnk 2 éves. Ha a nővére babázik ő is fogja az övét (amit a tesótól kapott) és hozza-viszi magával. A férjem meg mindig el akarja venni,hogy fiú ne babázzon.Szerintem ez nem probléma,hisz autókkal,legoval...is játszik és még csak 2 éves!
2009. szept. 13. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

szia!


Semmi "baja" nem lesz tőle és nem ez határozza majd meg a nemi identitását! Én pl. kislányként nagyon szerettem a kis autókat és gyűjtöttem az autós matricákat. Ma feleség vagyok, 1 kis babával. Egészen 7-8 éves koráig "egészséges" , ha ő is babázik , tetszik neki a babakocsi, a kistáska...végülis a gyereknevelés később se csakis az anya dolga!! :)

2009. szept. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Nincs ezzel semmi baj,szerintem aranyosak:)

A férjed tuti azt gondolja,hogy ha nem veszi el homoszexuális lesz a gyerek:D

Szerintem viszont simán belefér,de ha ennyire zavarja vegyetek neki fiú katona,rendőr babaát és kész:)

2009. szept. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem baj, ettől még nem lesz lány. :)

Amikor a fiúk kiskatonákkal, figurákkal játszanak, azok is babák, nem?!

De azokat a pasik akcióhősöknek hívják. :D

Egyelőre csak élvezi, hogy a tesóval játszik. Később úgyis a fiúsabb dolgok felé fordul, nem kell aggódni.

2009. szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
85%

Nem baj,ha babázik a kisfiad,sőt!Elvégre tanulhatja vele az apa szerepet:)

Az enyém egyedüli fiú gyerek ,és ennyi idősen ő is játszott babákkal,most 9 éves csak fiús játékai vannak.Szóval hagyni kell ,hagy élje ki a kíváncsiságát,gondolom a nővére is szívesen játszik fiús játékokkal.

2009. szept. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is 2 évesen nincsen még ilyen éles határ, sztem a babát is csak ugyanolyan emberre hasonlitó lénynek látja :) mint mondjuk a plüss nyusziját vagy ilyesmit.

Érdekes ez a dolog egyébként, mert nekünk is még csak egy fiunk van 2 éves lesz jövő hónapban. És múltkor egész egyszerüen beleszeretett a szomszéd kislány babájába. Itthon nincs baba persze, de öröm volt látni ahogy dajkálja, simogatja, el nem engedi :)

A férjem persze mikor megpedzettem neki, hogy lehet hogy kéne neki egy baba itthonra, hallani se akart róla :)

Jó persze ha megvenném itthonra vagy elővenném az én régi babáim egyikét, nem szólna rá semmit,de azért első reakciója neki is egyből ez volt, hogy játszon inkább autóval meg stb.

Dehát ha az nem érdekli annyira, akkor mit csináljak??

Na mindegy, engem nem zavar egyáltalán a dolog :)

Nálatok meg aztán főleg érthető hiszen a tesó utánzásának igénye is benne van a dologban:)

2009. szept. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Szerintem nm baj ,hogy babázik a kisfiad:)Csak felnéz a nővérére és vele szeretne játszani.:)Tulajdonképpen ez azért is jó ,mert így szoros testvér kapcsolat alakulhat ki köztük:)Majd ha óviba fog járni ugyis inkább a "fériasabb" játékokkal fog játszani:)
2009. szept. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem baj, ha ennyiben marad a dolog. Én ismerek kisfiút akinél ez tovább folytatódott, nem szokott le róla, idővel babát kért szülinapra, stb....Sok fejfájást okozva ezzel a családnak. Nem részletezném a többi "velejárót" de ott nem sült el jól a dolog. Hozzátenném a nemi identitását tényleg nem ez határozza meg, ha meg esetleg mégis azonos neműekhez vonzódna felnőve egy gyerek, az nem bűn, illetve nem lehet megakadályozni azzal, hogy nem engeded babázni.
2009. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Már a kérdésfeltevésben benne van, hogy megerősítésre vársz, mert szerinted nem baj, a férjed szerint pedig baj a babázás. Az eddig elhangzottakkal egyetértek olyan szinten, hogy nem lesz tőle "lány", vagy "meleg" a gyerek, ez nyilvánvaló. Az sem baj, hogy a nővére játékaival is játszik, világos, hogy érdekli és hozza azt a babát, amit a tesó adott neki, ez egyfajta kapocs köztük, ezt is csak helyeselni lehet. Viszont azt helytelennek tartom (nem a Te esetedre igaz, csak a témához tartozik), ha egyke fiúnak (vagy lánytesó nélküli fiúnak) direkt a kezébe adják a babát, hogy ezzel játsszál, szerintem pont ebben a korban alakul ki kötődés egy kedvenc tárgyhoz, ilyenkor lesz mittudomén alvósmacijuk, bömbirongyi, csücskölős pelus, kinek mi :) és én nem akarnám, hogy a kisfiam egy kislányoknak való játékkal aludjon. Akkor inkább az állatfigurák. Nem igaz az, hogy a törődést, gyengédséget a babázással tanulják meg a fiúk. Elsősorban a szüleiktől tanulják.
2009. szept. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
54%
07 45 szerintem nincs igazad abban,hogy egyke fiú gyereknek ne adjunk babát a kezébe!Mondjuk én sem direkt adtam oda neki,hanem a játszótéren látta a lányok kezében és volt olyan kislány aki kölcsön adta neki,meg megengedték,hogy tologassa a babakocsit.Persze aztán nem akarta visszaadni,na,akkor kapott egy sajátot,igaz azt nem vittük a játszótérre,de otthon akkor vette elő amikor akarta.Mellette volt kedvenc plüssállatka,de ha maga mellé rakta az ágyába,nem vettem el tőle,és most 9éves nagy gyerek,teljesen fiús,sőt néha túlságosan az...
2009. szept. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
utolsó, miért nem vittétek le a játszótérre? nem mertétek, mert megszóltak volna érte. valamiért mégiscsak vannak fiús és lányos játékok, nem? :) bocs, nem kötözködni akarok, csak érted, ha vállalod, hogy igenis babát adsz a fiadnak, ne hangsúlyozd ki, hogy csak otthon játszhatott vele..
2009. szept. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!