Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál hogy alakult ki, mivel...

Másnál hogy alakult ki, mivel játszik a gyerek? 2,5 éves a fiam és babázik, az baj? Nekem kéne "elterelnem" a babákról?

Figyelt kérdés
vagy hagyjam hagy játszon vele, (eteti, itatja,fürdeti, szoptatja!!!)
2010. febr. 17. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

3,5 éves a fiam, a bölcsiben babázik. Egyik nap a gondozónő úgy fogadott, hogy a fiam babázik és meg is szoptatja a babát (ugyanúgy, ahogy tőlem látta). Kérésemre megmutatta a fia a babát, Andrásnak hívja. Hozzátenném, hogy van egy kisöccse, aki András. A gondozónő és én is azon a véleményen vagyunk, hogy babázzon csak, neki ez még játék, nem igazán tudja, hogy ez lányos dolog. Emellett nagyon szeret főzni is:-)

Szerintem hagyd, hogy babázzon, nem kell semmivel sem elterelned a figyelmét!

Nincs esetleg kisebb testvére, mert akkor szokott ez elfordulni?

2010. febr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp hagyjad, a kislányom is játszik autókkal!

Nem szabad beleavatkozni, a szerepjátékok nagyon jók, főleg, ha magától csinálja!

Ettől még nem fog "eltévelyedni" a nemi identitásában...

2010. febr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se aggódj. Az én lányom, nem babázik, a fiusabb játékokat szereti. Van neki ez is az is. Ezt választotta. Gondolom tőled látja és utánoz. A gyerekek leutánoznak bennünket :)

Ha a nemi identitással lenne probléma, azon nem tudsz segiteni úgysem. Az már régen eldőlt.Már a pocakban.

De a babázásből SEMMIRE nem kell következtetni.

2010. febr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Lehet hogy fura lesz amit írok, de nincs énnekem semmi bajom azzal, ha akár a nemi identitása látszik meg a babázáson. Akkor is az én fiam, csak esetleg csúfolni nem fogják emiatt?

Most megy majd közösségbe. Elvenni nem akarom tőle, mert nagyon szereti a "kisfiát" :))

Van egy huga igen, nyilván a szoptatást onnan látja:)


Azért az más hogyha egy lány fiús, mintha egy fiú lányos...az előbbi jóval inkább elfogadott.

Azon én se aggódnék, ha a lányom autókázna (ez milyen furcsa, de így van mégis..)

2010. febr. 17. 13:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok!

Min leírtam, valóban van egy testvére, így téged utánoz!

Nem fogják csúfolni, ha oviba megy, mivel a fiam épp a bölcsiben babázik a lányokkal. Sőt, szinte csak a lányokkal játszik. Szerintem éppen jó dolog! Olyan gondossággal bánnak a babával, mint mi is a gyermekinkkel. Ilyenkor úgy elérzékenyülök.

2010. febr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, ebben igazad van, én is szeretem látni milyen kedves a kisfiával:) Azért is különösen érdekes a dolog, mert nem igazán beszél, de a babának vmi aranyos nyelven "magyaráz".

Én csak nem akarom,hogy az oviban (közösségben, mert egyenlőre még nem oviba megy tavasztól) anyámasszonykatonája legyen.

Én emlékszem mikor ovis voltam,volt egy kisfiú aki szintén babázott és hozzánk, lányokhoz húzott inkább.na őbelé aztán senki se volt "szerelmes" mert olyan lányosan viselkedett szinte mintha lány lenne, szóval a papás-mamásban ő inkább mama volt :)) vagy hogy mondjam:))

2010. febr. 17. 14:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Semmi baj (En kisfiam 2,5 eves, ö nagyon fius a baba nem kell neki, ö macit etet, kisteso meg nincs, de ö a babazas reszböl, mivel müszaki gyerek nagyon a babakocsi tologatast imadja). Nem kell eröszakkal elvenni töle az csak art, ha zavar vagy felsz hogy kicsufoljak, akkor csabitsd mas jatekokhoz.Es valoszinüleg teged utanoz, mert sokat van veled bizonyara. Egy kis ferfias program is segithet apukaval, nagypapaval, barattal. Autokat nezni vagy labdazni. Akkor kell csak aggodni ha ez a jatek komolyabbra fordul es mast egyaltalan nem akar csinalni, akkor lehet valami gond.

Es a gyerek azzal jatszik amije van, amiket kap :) vagy amit megszerez :)

2010. febr. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó szerintem nagyon jó ötletet adott! Nem szabad tiltani, viszont egy-két fiús program apával nagyon jó megoldás lehet. /2 éves fiú anyukája/
2010. febr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Apa a kanyarban van itthon kb.rengeteget dolgozik sajnos:(( Nagyszülők nincsenek, nekem van egy bátyám de Amerikában lakik.szóval ennek megfelelően félévente egyszer látja..

A szomszéd apuka szokott vele labdázni néha, mert neki is kisfia van.

2010. febr. 18. 12:25
 10/10 anonim ***** válasza:

NAgy dolog az én fiam meg tündérke akar lenni a farsangon, mint a nővére. :)

Ez mind csak a fejlődésük hasznára válik, mert a szerepek tanulása, és minél többé, arra sarkalja őket, hogy nyitottabbak legyenek mások iránt.

2010. febr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!