Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerek oviban?

2 éves gyerek oviban?

Figyelt kérdés
A kissebb lányunk szeptemberben lesz 2 éves, szeretném ot szeptembertol oviba adni,mi a veleményetek? Foleg olyan anyukak velemenyet kerem akik ilyen tapasztalattal rendelkeznek, koszi!!
2013. márc. 5. 23:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Ha van minicsoport a pirinyóknak akkor felvehetik, ha nincs, akkor hiába akarod beadni, nem veszik fel csak akkor, ha betöltötte a 3. évet.
2013. márc. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Hát enyém 4 hónap múlva lesz 2 de elképzelni se tudom hogy oviba menjen...... De állitólag engem anyukámék 2 évesen adtak oviba.......
2013. márc. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

és ez hogy jött? :)

mert elméletileg a minicsoportba is csak 2,5 évesen járhat ha szobatiszta, el nem tudom képzelni, hogy van olyan óvoda magyarországon ahol 2 évest is bevesznek?

vagy nálatok van erre lehetőség?

2013. márc. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
En is be akartam adni a Fiamat miutan betoltotte a 2-t. Aztan fustbe ment a terv, nagyon sok kiadasunk volt, meg a felnapos ovit sem tudtam volna kifizetni. Nagyon keszen van a Kisfiam az ovira. Szerintem te latod, hogy keszen van-e a Kicsiked vagy sem. A szobatisztasag az fontos! Ugyan mi kulfoldon elunk, itt a szamba ragta az ovono, hogy csak szobatiszta gyereket vesznek fel....
2013. márc. 6. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

2 évesen csak bölcsibe mehet.Ahol van minicsoport,ott 2,5 éves kortól,de ott is feltétel a szobatisztaság.

Bölcsibe nyugodtan mehet két éves kortól,az én fiam is annyi volt.Semmi baja nem lett,rengeteget tanult,önállósodott,fejlődött.Most már 3,5 éves óvodás nagyfiú,és bizony előny volt neki,hogy már járt bölcsibe minden szempontból.

2013. márc. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
magánoviba mehet szerintem 2 évesen. Államiba ha fel is vennék nem neki való. Kis létszám, hasonló korú gyerekek legyenek körülötte.
2013. márc. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

A szobatiszta, akkor talán van esèly rá hog felveszik falun, ahol kevés a gyerek!

Városban esélytelen, sok gyerek annak ellenére sem kerül be, hogy szobatiszta, szülei dolgoznak, nagy a túljelentkezés!


Neki még a Bölcsi való!

2013. márc. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%
Én nagyon meggondolnám, hogy beadom-e, inkább bölcsi. A lányom decemberben volt 3 éves és januártól oviba jár. Most kellett ovit váltanunk kényszerből és az új helyen nagyon kevés a kicsi, többségük 4-5-6 éves. Olyan picikének látom a lányom köztük és ő is félénkebb ennyi nagy között. A szobatisztaság alapfeltétel, nálunk senkit nem pelusoznak, még a délutáni alváshoz sem. A fogmosást minden gyerek maga oldja meg és elvileg enni is egyedül eszik mindenki, nem óvónéni vagy a dadus lapátolja a szájába a kaját. Egyszóval nagyon kicsinek érzem a 2 évest az oviba. Nálunk fel se vennék amúgy.
2013. márc. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Városban teljesen esélytelen, nálunk nem is veszik be a gyereket, csak ha betöltötte a 3. évét, egy nappal se mehet korábban. A minicsoport a kivétel, de szerintem az már nagyon ritka, kevés a hely, inkább több kiscsoportot indítanak. Ugyanakkor, nappalra teljesen szobatisztának kell lennie, de nem hiszem, hogy a 3, 3 és fél évesek közt kiscsoportban jól érezné magát. Bár lehet. Sok 3 évest se tudnak felvenni helyhiány miatt. Falun más, ismerősök szokták mondani, hogy ott már 2,5 évesen beveszik, ha szobatiszta. Inkább bölcsődébe vidd, ott sok a vele egykorú gyerek és nem feltétel a szobatisztaság.
2013. márc. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanakkor, idén azokat a gyerekeket kell óvodába beíratni, akik augusztus 31-ig betöltik a hármat. De beírathatod attól függetlenül, de szerintem akkor is csak jövő szeptemberben kezdheti az óvodát.
2013. márc. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!