Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vegyem rá a 3 éves...

Hogy vegyem rá a 3 éves kislányomat hogy egyen és igyon az oviban?

Figyelt kérdés
Egy falatot és egy kortyot sem fogad el egész nap az oviban. Annyira sajnálom, mit tegyek vele? Ha haza jön, akkor bepótolja, de hát egész nap éhen,szomjan... :(
2009. szept. 10. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha most kezdtétek az ovit, akkor valószinüleg azért van. Ne izgulj, fog enni is, és inni is, ha beszokott és éhes, szomjas lesz, nem fog tudni ellenálni, ha mindenki ezt csinálja mellette. Erőltetni ezt se lehet, esetleg kérd meg, hogy legalább kóstolja meg az ovikaját, hogy meg tudja mondani, miért nem szereti. Bár ezt az óvónők is valószinüleg mondják neki, rád tuti jobban halgat.És lényeg, hogy ne szóljátok le előtte az üzemi konyhás kaját, mert azt gondolhatja, hogy ha anyának apának se izlik az ilyen kaja akkor az tuti rossz...
2009. szept. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem a 2 éves fiam a bölcsit kezdi most, és mondták, hogy ő sem eszik egyáltalán, mert annyi új játék van, hogy szinte azt se tudja, hova szaladjon előbb :) Majd ha megszokja az új környezetet, akkor fog enni ő is. Nálunk a gondozók nem csinálnak belőle ügyet, mondtam is nekik, hogy éhen halni nem fog az a gyerek, és ők is ezen a véleményen vannak, ha nem akar enni, ráhagyják. Szerintem ez a legjobb amit tenni lehet, mert ha erőltetik, csak elmegy a kedve az egésztől.
2009. szept. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!