Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves kislányom van, és úgy...

7 éves kislányom van, és úgy érzem, távolodunk el egymástól. Én vagyok vele a legtöbbet, én nevelem, következetesen, mit csináljak, hogy újra egymásra találjunk?

Figyelt kérdés
Ez nem most kezdődött, kb 2 éve, és próbálkoztam. Ötletek, kipróbált dolgokat írjatok, ami bevállt. Mit szoktatok játszani , csinálni 7 éves lányotokkal?
2009. szept. 10. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ez tök természetes. Ne akard azt, hogy mindig a te kislányod maradjon, mert sosem lesz önálló. 7 éves gyerekkel a leckét kell csinálni, gyakorolni az olvasást, megbeszélni, hogy mi volt aznap a suliban, esetleg társasozni, logikai játékokat játszani. Természetes, hogy egyedül akar többet lenni, játszik ő egyedül. Ha ő nem érezteti vagy közli, hogy legyél vele többet, akkor nincs szüksége még több együtt töltött időre.
2009. szept. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem akarom magam mellé láncolni. Arra nevelm, hogy önnálló legyen. De olyan sokszor felesel, szemteln, hogy össze veszünk, így elmaradt a közös társas, meg bármi. Nem szeretnék mindennap állandóan vele lenni, csak sokszor azt látom a szemébe, hogy mennyire utál, hogy megint rászoltam. De az "akkor sem fogom"-ra már nem tudom vissza tartani a számat. Az érzelmi szálak szakadnak el, én úgy érzem, és ettől félek.
2009. szept. 10. 12:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan fiam van, de ha lányom lesz vele is ezt fogom tenni. Az én lurkóm is 7 éves. Ha vmi gondom van vele, szólok neki, h este szeretnék veled beszélni. Amikor eljön az este, összebújunk és mesélek neki esti mesét. Utána elbeszélgetünk arról, h mi volt a legjobb neki és nekem a mai napon, és mi volt a legrosszabb. Ha olyat csinál ami nekem rosszul esik mindig elmondom, h nagyon szeretem és fájdalmat okoz nekem ezzel. Meg szoktam kérdezni, h ezt direkt tette-e, mire ő megdöbben, h nem anya. Elmagyarázom neki, h minden ember hibázik, én is. El szoktam mesélni olyan gyerekkori hibákat, amikre emlékszem (akár meséből is).Példákat hozok neki, h én is viselkedhetnék így is úgy is, de ez a helyes. Az én fiamnál ez beválik. Mi nagyon sokat beszélgetünk. Fontos, h ne féljen tőled, h érezze, h ha elmondja amitől fél (akár a rosszaságait, hazugságait), te nem fogod lenyelni, hanem segítesz. De ez csak az én véleményem.:)
2009. szept. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A 13.36.os válaszolónak nagyon köszönöm,sokszor elolvastam válaszod, nagyon tetszik a gondolkodásod, ügyes vagy,h. ezt ki tudtad alakítani magadnak, h megtaláltad annak idején a jó utat. Megpróbálom, de tudom, h nem lesz könnyű, de nagyon remélem, h sikerl. Az a baj h én türelmetlen is vagyok, hamar leszek idegess, ez is közrejátszik.
2009. szept. 11. 10:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! 13.36-os vagyok. Én is sokszor türelmetlen vagyok, és ordítok, vagy más baromságot csinálok. Utána persze egész nap bánt a lelkiismeret és megfogadom, h soha többet. Újult erővel vetem bele magam a dolgokba, és igyexem - ha lehet - még jobban csinálni mindent, de időről időre elkövetem ezt a hibát. Ilyenkor elmagyarázom neki, h én is ember vagyok és bocsánatot kérek tőle. Vagy az esti beszélgetésnél ezt szoktam megjelölni a nap legrosszabb részének. Sokszor tanácstalan és elkeseredett vagyok én is. Félek, h vmit rosszul csinálok és az majd visszaüt valamikor. Nagyon nehéz gyereket nevelni és átadni azt ami a mai világban érték és olyan embert (próbálni) nevelni, aki boldog lehet majd. A szeretet. Ez számít csak. Semmi más.:)
2009. szept. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!