Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tart a dackorszak? 2,5...

Meddig tart a dackorszak? 2,5 éves a fiam, féléve nem lehet bírni vele, ha következetesen van nevelve, akkor meddig tart ez a nagyon hisztis időszak?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 4. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a következetes nevelés ellenére mégis dacosan viselkedik a gyermek, akkor csak annyit tudsz tenni, hogy az eddigiektől eltérő megközelítésben vezeted rá azokra a dolgokra amiket szeretnél, hogy megtegyen. Azért nem tudok konkrétumot írni, mert nem ismerem a gyermeket, az eddigi nevelési elveket és a körülményeket.
2010. ápr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
simán eltarthat 1 éves kortól 4 éves korig is... ez a gyerektől függ sajna.
2010. ápr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

4 éves korig??? ÁÁÁ :( Következetesen neveljük, nem verjük, :) normálisan beszélünk vele és 2 éves kora előtt maga volt a megtestesült nyugalom, meg kedvesség a fiam, de mostanában kivetkőzött magából, akármit csinálunk, magán kívül üvölt szinte mindennap valamiért.

Amit csak lehet engedek neki h maga próbálkozzon, de a veszélyes dolgokban muszáj megakadályozni.

Én abban reménykedtem hogy 3 éves kor után már jobb lesz...

2010. ápr. 5. 16:27
 4/4 anonim ***** válasza:
A "nem verem" még nem egyenlő a következetes neveléssel. de ha következetesen neveled, nyilván tisztában vagy vele, hogy az nem azt jelenti, hogy megengedsz neki bizonyos dolgokat a veszélyforrás ellenére, hanem azt is, hogy ha egyszer valamire azt mondod, hogy NEM akkor az NEM még akkor is, ha a fene fenét eszik akkor is. Viszont a NEM nem elég, el kell neki mondani azt is, hogy miért nem. Én mindig elmondtam az én gyermekeimenk, és megértették, nálunk pl. soha nem volt hiszti vagy ilyesmi. Szigorú anya voltam, de sok szeretetet adtam a gyermekeimnek, és most, hogy tizenévesek, ez meghálálja magát, és most már sokkal több mindent meg merek engedni nekik, az osztálytársaik irigylik is őket érte, mindemellett tudják a mai napig is, hogy ha én valamire azt mondom, hogy NEM akkor az NEM, és nem azért, hogy őket b@sztassam, hanem mert nem jó az a dolog amit nem engedtem meg, és már a magyarázatot ők maguk mondják. Szóval, szerintem nem feltétlenül jó megoldás ráhagyni, hogy azt csináljon amit akar, mert anyu vagy apu majd a kellő pillanatban megmenti. Ezen gondolkodj el, anyu és apu nem lehet ott mindig mellette, hogy megvédjék....
2010. ápr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!