Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy ennyire hisztis...

Normális, hogy ennyire hisztis 18 hónapos lányom?

Figyelt kérdés

Ha nem az van,amit ő akar üvölt,ha nem sikerül valami begurul és ordít.Nagyon sokszor kiveri a hisztit semmiségek miatt,egyik percben nevet de 2perc múlva meg képes már úgy ordítani hogy az fogalom.Kifeszíti magát és ordít pl akkor ha tisztába akarom tenni,levetkőztetni akarom,vagy ha olyat akarok tenni ami nem tetszik neki.Fogalmam nincs mit tegyek vele.

Gondolom ez később csak rosszabb lesz??


2013. febr. 18. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Nem lesz rosszabb ha megérted öt, és úgy neveled, hogy következetes vagy.


Persze hogy hisztis, mert 1,5 éves. Dackorszak.

Èn elsö körben azt használtam, hogy elmondtam, mi miután következik. Pl megyünk sétélni, de elötte pelenka csere és felöltözünk. ha nem müködsz együtt itthon maradunk. menjünk sétálni? ekkor persze bologatott hogy menjünk,es engedte magát felöltöztetni.


de más dolgokban is mindig elöre elmondtam mi miután lesz. és mindig egy olyan dolgot tettem elé amit szeretett. pl megyünk mamihoz, DE elöbb bemegyünk a boltba, csak akkor megyünk mamihoz ha ott nem üvöltesz.

ha üvöltött mentünk haza és felhívtam mamit hogy nem megyünk. ez kb 1x fordult elö, mert legközöelebb nem üvöltött.

Szóval következetes legyél és szépen tudod kezelni. eltünni nem fog, ezt ne is akard, de akkor vagy nyerö ha kezelni tudod, és te leszel a fönök.

2013. febr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

amit az első válaszoló írt az jól hangzik,de nem mindenkinél műkődik.

1,5 évessel még nehéz ezt megbeszélni. ezért ha elkezd hisztizni,akkor nézd levegőnek,menj el onnan.

amikor már nagyobb lesz,akkor egy hiszti roham után meg lehet beszélni vele,hogy,mennyire nem szereted ezt a viselkedést,és sokkal jobban szereted őt amikor okosan viselkedik.

2013. febr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk 19 hónapos a babó. Ő is kislány. És már hónapokkal ezelőtt elkezdte ezt amit nektek. CSAK én elmondtam neki hogy egyenlőre még nem ő a főnök hanem én. Ha kapálódzott öltözésnél akkor megfogtam a lábait és a szemében néztem és úgy mondtam hogy NEM ne csináld mert úgyis az van amit anya mond mert anya a főnök :D Ezen elkezdett mosolyogni. A mai napig van hogy mondom egy egy hisztinél hogy anya főnök felesleges sírni. És igen, ha bele kezd a nagyobb hisztibe akkor ott hagyom. Amikor észre veszi hogy nem figyel rá senki úgy abba hagyja mintha semmi nem is lett volna. Érdekes. Minden gyerek másképp próbálja érvényesíteni az akaratát. Ja és a kérdés hogy később rosszabb lesz? Igen kérdező :( ha nem vagy következetes rosszabb :(
2013. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
aki lepontozgat,legalább meg is érvelhetné hogy mivel nem ért egyet?
2013. febr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Gondolom ez később csak rosszabb lesz??"


Igen lesz rosszabb is mikor 2 éves kora után jön a dackorszak!Most még csak a hiszti korszakban vagytok..ez még lightos..


OFF:

Én azért azt nem mondogatnám olyan sűrűn a gyerkőcnek,hogy "Anya a főnök és az van amit én mondok" mert ezzel teljesen lenyomod az ő akaratát és egy idő után azt tanulja meg hogy semmi önnálló akarata ne legyen!Persze hogy mi vagyunk a főnökök csak ezt valahogy máshogyan "tálalnám" hogy a gyerek ebből ne érezzen semmit!

2013. febr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!