Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 13 hónapos kisfiam nagyon...

13 hónapos kisfiam nagyon anyás, hisztis, folyton felkéredzkedik, később javulhat ez vagy csak rosszabb lesz?

Figyelt kérdés
Melyik időszak a legnehezebb a kisgyerekeknél, ami után már túlvagyunk a nehezén? Vagy nincs ilyen?
2011. júl. 16. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, minden kicsinek vannak anyásabb vagy akár hisztisebb időszakai, ahogy jön, úgy el is fog múlni :=) Türelem!
2011. júl. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
kicsi még,nyugi
2011. júl. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden korosztálynak megvan a nehézsége. Bizonyos szempontból könnyebb lesz, de akkor jön más helyette. Később pl. több tered lesz nélküle mozogni, többet ellesz egyedül, nem lóg majd állandóan rajtad, de aztán bejön a dackorszak. Meg az elválás, mikor oviba megy és munka mellett kell ugyanazt megcsinálni, mint előtte. Élvezd minden korszak előnyét és ne siettess semmit!
2011. júl. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

pont ez volt velünk is fiam lógott rajtam,kistesó a pocakban azt hittem megőrülök. akkor 15 hós volt,addig tök jól elvolt.most 3,5 éves,és kezd nagyfiúsodni,egyre jobb a helyzet. ha elkezdi az ovit,még jobb lesz. sztem ez a jobb,mert pl a barátnőm kisfia mindig jó gyerek volt, de 3 évesen megbolondult,most 4 és veri a kistestvérét,csúnyán beszél stb. és többen mondták nekem,h ha egy gyereke kicsinek hisztis és sajtkukac,az később lesz jó gyerek,és fordítva. lányom most 2,egy kisangyal volt eddig,ő most kezdi a hisztiket :)


kitartás!!!!! :)))

2011. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem nincs legnehezebb korszak. minden korszaknak megvan a könnyű és a nehéz oldala. amikor még kisbaba, akkor nem hisztis, nem kell köröket róni a szülőnek olyan egyszerű dolgokért mint fürdés, öltözés (jó, lehet hogy sír miatta, de nem hisztizésből, nem időhúzásból, csa mert utálja), vedd fel a cipőd mert megfázol stb.- ez könnyű benne. viszont nagyon önállótlan, pelenkázni kell, etetni kell, éjjel felébred, ott kell lenni stb. amikor nagyobb, egyre önállóbb lesz, egyre kevésbé kell etetni, leszokik a pelenkáról, fel tud egyedül venni bizonyos ruhadarabokat, mondjuk a cipőjét - ha épp lya kedve van. és bizony, minél önllóbb, annál kevésbé van kedve...most akkor melyik a nehezebb? amúgy sztem akkor van túl az ember a nehezén, amikor nagyjából lecseng a dackorszak, ez mindenkinál változó, de mondjuk úgy 3,5 -4 éves korban. ekkor van egy kis szünet, és aztán majd kjön a kamaszkor, ami állítólag még a dackorszaknál is rosszabb. na ezt én nem tudom elképzelni egyelőre, de biztos van benne valami (az enyém 2,5 éves, és a sűrűjében vagyunk épp). :)

amúgy nem kell megijedni, ilyen kis korban a "szokások" jönnek és mennek. kellemetlen, idegölő, fárasztó, de helyes hozzáállás mellett nagyjából lekopik a rossz és marad a jó. amúgy a felkéredzjedés, anyásság a szeparációs szorongás miatt van, az meg merőben élettani jelenség, és majd magától elmúlik. és majd előjön megint, akár betegségtől, akár kistesó születéstől (nálunk most jött elő megint mert 1 hónap múlva születik a tesó, de olyan szinten mint rég, pl. kimegyek pisilni, ő meg sírva fakad hogy azonnal menjek vissza....), akármitől. de ez is olyan dolog, hogy ha helyesen reagálsz, névleg hagyod hogy ilyenkor kiélje a nagyobb anyavágyát, akkor nem marad semmi nyoma. előbb utóbb minden gyerek önállósodik, és ki előbb ki később, ez meg alaptermészet függvénye, arról meg nem a szülő tehet, milyen a gyereke alapból.

kellemes nevelést! :))))

2011. júl. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálam is így kezdődött...de nem lett vége, sőt fokozódott. Lassan már két éves. Majd az ovi hoz változást (remélem)
2011. júl. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a 2 éves se sokkal idősebb később még visszasírod
2011. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Visszasírtad végül? :)
2021. dec. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!