Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sajnálom a szomszédban élő...

Sajnálom a szomszédban élő gyerekeket. Kell tenni valamit?

Figyelt kérdés

Szegénységben élnek az anyjukkal, apa külön él, de nem ad pénzt a gyerekekre, anyának ez így mondhatni megfelel. Papíron elismerte, hogy gyerektartást kap, csakhogy el ne vigyék a gyerekeket a kis jövedelme (segély+csp.) miatt. (Ő azt hiszi elvennék tőle, holott ez nem biztos szerintem.) Apa jól jár... lehet ő beszélte tele a fejét.

A másik dolog: sokat bántja a gyerekeket. Emiatt évekkel ezelőtt szóltam a védőnőnek, de nem igazán érdekelte, ahogy láttam rajta.

Meg is üti őket, illetve csúnyán beszél, ordibál, szinte sohasem kedves velük, nem szeretgeti őket.

Ilyen esetben ti mit tennétek?

Az ilyesmivel nem kell foglalkozni, nem az én dolgom?


2013. febr. 11. 17:19
 1/7 Jégtánc ***** válasza:
100%
Gyámügynél tudod jelenteni.Ha biztosan tudod és látod hogy bántalmazza őket.
2013. febr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

Ha szegénységben élnek, akkor ne csodálkozz, hogy ideges.

Hiába szólnál a Gyámhatóságnak, azok sem tennének semmit. Legfeljebb akkor, ha a gyerekek éheznének, rongyosak elvennék az anyától. De még ez sem biztos.

2013. febr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Honnan tudod, hogy nem szeretgeti őket és csak a kibálás meg verés van? Gondolom a lakásukba nem látsz be és természetesen a normális hangnem nem hallattszik át. Súlyos vádak ezek! Ha nem vagy 100%-ig biztos akkor ne nehezítsd te is az életüket!
2013. febr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kapcsolatban vagy az anyával? Pl. beszélgettek néha, ha összefuttok a házban vagy ilyesmi?


Szerintem első körben beszélj az anyával, ne egyből felnyomni akard őket. De ne letámadd, hanem segítséget ajálj neki, mert a leírásból úgy tűnik arra van szüksége (nem feltétlen pénzre gondolok, lehet, hogy ha valakivel beszélgethetne, ha valaki meghallgatná, nem lenne ennyire ideges).

Szerintem ebben a helyzetben ez lenne a segítség, ha tényleg sajnálod a gyerekeket.

2013. febr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Buszmegállóban, utcán és az udvaron sem fogja vissza magát, és az ablakon is kihallatszik. Na meg a nagymama is panaszkodott már a helyzetre. Hogy sosem kedves a gyerekekkel, nem szeretgeti, azt is ő mondta.
2013. febr. 11. 20:19
 6/7 A kérdező kommentje:

Régebben beszélgettünk, de mostanában már nem. Én szívesen segítenék neki pl. gyerektartás ügyben, mert gondolom semmit nem tud a jogairól vagy pl. a megelőlegezett gyerektartásról, de félek, hogy mit szólna hozzá. Nem is értem én a viszonyát a volt élettársával, hogy most fél tőle vagy jóban van vele.

A gyerekekkel való kiabálást, durva bánásmódot meg főleg nem merném neki szóvátenni. Pedig ha nem bír a gyerekekkel, mehetne nevelési tanácsadóba, vagy pszichológushoz vagy ilyesmi. Nem?

2013. febr. 11. 20:34
 7/7 Jégtánc ***** válasza:
Ha régebben beszélgettek,akkor esetleg most is próbáld meg.Valami semleges témával.Gyermekek bántalmazását nem mentesíti az a tény ha valaki szegény,vagy stresszben van.Fusson akkor két kört a ház körül például.Az ingyen van.
2013. febr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!