Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem kevés alvás ez egy gyereknek?

Nem kevés alvás ez egy gyereknek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 és fél éves és már lassan 1 éve nem alszik napközbe és este is későn fekszik le hiába próbálkozok.Reggel ha ovi van fél 8-kor kel de leghamarabb 9, fél 10 mire nagy nehezen sikerül elaludnia,de van olyan is hogy nagy könyörgések,viták árán 11óra mire elalszik. De egész nap egyáltalán nem látom azt rajta hogy fáradt vagy álmos lenne, játszik, szaladgál, jól érzi magát.Mostanában délutánonként kapcsolok neki valamilyen mesét,vagy teszek be neki dvd-t hogy legalább akkor lefekszik a kanapéra azt nézni és addig is pihen.Talán havonta 1-2 alkalom hogy alszik napközben. Hétvégente hagyom tovább aludni akkor 9-10 óra körül kell. Nem kevés alvás ez egy ilyen idős gyereknek? Ebből nem lehetnek később esetleg egészségi problémái?
2013. febr. 7. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
fiam is 21-fél 8 között álaszik általában. szerintem rendben van. ő is ennyi idős.
2013. febr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én sem aludtam kisgyerekként soha délután és kb én is 9 körül feküdtem le, vagy kicsit később, még sincs semmi bajom.
2013. febr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A lányom már csecsemő korában is utált nappal aludni, ha el is aludt, nagyon keveset. Bölcsiben 1 év alatt ha 5-ször aludt ebéd után, sokat mondok. Oviban szinte soha. Esténként viszont 8-kor már fáradt, és nincs gond az elalvással. Teljes mértékben rám hasonlít az alvási szokásaival. Én sem tudok nappal aludni, akármilyen fáradt is vagyok. Viszont este ha lefekszem, reggelig alszom mint a bunda, és ha lehetne aludnék minden nap 9-ig. Minden csak alkat kérdése, ha a fiad is ilyen, hiába is erőltetnéd a délutáni alvást. Ettől még az égvilágon semmi baja nem lesz.
2013. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!