Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit csinálnátok ilyen...

Disi kérdése:

Ti mit csinálnátok ilyen vészhelyzetben?

Figyelt kérdés
Kislányom már egy hete beteg. Szerencsére már sokkal jobban van, de még taknyos és köhög. Ma este nagyon megijedtünk, mert olyan köhögőroham jött rá, hogy nem tudott levegőt venni. Csak köhögött, köhögött és vörösödött a feje. Fejre fordítottuk és ütögettük a hátát. Azt hiába mondtuk neki hogy köpje ki a slájmot, még nem tud köpni, 19 hós. Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Mivel lehetett volna jobban segíteni neki?
2013. febr. 5. 20:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez nem krupp volt!!!

Az enyémnek telente 3-4 szer van kruppos köhögése, szerencsére csak köhögés, fulladásig még jutottunk, de akárhányszor előjött én még egy deka hurutot nem hallottam a köhögésben, )még csak az orra sem folyt soha, csak napokkal később) csak azt a rémisztő száraz, ugatós köhögést. Mikor ez elmúlik akkor jön a hurut, de az sem mindig és csak napokkal később.


Valószínűleg a hurut irritálta a torkát és attól köhögött ennyire, én most ugyanebben a cipőben járok, csak ugye felnőtt fejjel az ember próbál úrrá lenni a köhögésen, de néha olyan rohamokban tör rám a hurutos köhögés, hogy majd megfulladok. Ők meg még kicsik, megijednek tőle, hogy nem kapnak levegőt, csak köhög és kapkodna a levegő után, de nem tud.


Attól függetlenül hogy hurutos, a hideg levegő neki is jót tesz ilyenkor, meg visszaszorítja a nyálkahártya duzzanatot, esetleg ha bele tudsz diktálni egy korty hidegvizet.


Valószínűleg az történhetett, hogy nem tudta felköhögni a hurutot és az irritálta, de megmondom őszintén, hogy gőzöm sincs így belegondolva hogy mit csináltam volna, gondolom ösztönösen cselekedtem volna és lehet én is fejre állítottam volna.

2013. febr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Majd este jön fel a doki, itt lakik a lépcsőházunkban. Így jó mert nem kell a beteg gyerekkel a rendelőben sorba állnom, viszont meg kell várnunk míg hazaér. Szerintem és apa szerint is hurutosan köhögött, az irritálhatta szegény torkát. Nagyon bízom benne hogy a doki is megnyugtat majd, már egy hete vele alszom és ezek után ez így is marad míg teljesen meggyógyul. Múlt hét keddtől péntekig lázas volt, pénteken csak írt fel a doki antibiotikumot, mert akkor már a szemét is alig bírta nyitva tartani úgy lenyomta :-(. Valami vírust kapott el. Vasárnap feljött megint a dokibácsink megnézni, addigra sokkal jobban lett. Csak ez a makacs köhögés nem akar múlni. Amúgy nem köhög sikat max 3-4-szer egy nap, de annak nem túl szép a hangja. Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2013. febr. 6. 18:34
 13/13 A kérdező kommentje:
Szerencsére a doki azt mondta nem krupp volt. Ő is a hideg levegőt tanácsolta megoldásként. Arra az ötletünkre is rákérdeztem, hogy jobb híján mi van ha az orrszívó csövét dugnánk a torkára hogy meg tudjuk szívni, azt mondta jó ötlet. Köszönöm szépen mindenkinek hogy segíteni próbált! :-)
2013. febr. 7. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!