Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit csinálnátok ha a...

Ti mit csinálnátok ha a férjetek így állna a dolgokhoz?

Figyelt kérdés

2 gyerekünk van 2.5 éves és 5 hónapos, mindkettő tervezett, örömmel vártuk és szeretjük őket. Nagyon nehéz most, kevés alvás, sok hiszti, kevés szabadidő stb

Én is nagyon kifáradok, csak a házimunka, gyerekek stb és a férjem is nagyon fáradt, sokat segített mindíg és persze dolgozik is. Sokszor kibukunk de én minden nap úgy kelek fel hogy mindent kisöprök ami előzö nap volt, és újult kedvel és hozzállással próbálom a maximumot kihozni a napunkból. A férjem viszont nem így van, már jó ideje álandóan panaszkodik, összefoglalva kb: hogy milyen szenvedés gyerekek mellett az élet, nincs soha nyugi, mindíg a hisztik, a gyerekekkel való kötelező(?!) foglalkozás és én is nem rittyentem ki magam úgy mint régen stb...Mostanra odáig fajult, hogy képtelen tolerálni a hisztiket, azonnal kiakad, olyan szeretetlenül tud beszélni velünk. ha a gyerekek körül segít az is abból áll, hogy csak ül mellettük és legtöbbször semmi értelmeset nem csinálnak... most mégjobban kijött hogy magától képtelen bármilyen szórakozást kitalálni vagy elvinni a nagyobbat programra egyedül.

Azt is mondta, hogy nem akar több gyereket, pedig én szeretnék még... de ilyen hozzáállással hogyan?

Hát meg kell mondjam kezdek totál kiábrándulni, mert mint tudjátok nem könnyü gyerekek mellett (segítség nélkül) kikapcsolódni, de én mindíg mondom hogy nyugodtan menjen el itthonról ha kikapcsolódni vágyik, sokszor én megyek el a két gyerekkel itthonról hogy addig nyugiban legyen.Van hogy ha együtt megyünk valahova szépen felöltözöm stb hogy csinos legyek, de valóban a körmöm nincs kifestve, a hajam nincs szuperül beszárítva amit meg is jegyez...stb...És amikor igy viselkedik, belőlem totál kiszívja az erőt, türelmetlen leszek a gyerekekkel is és ideges amiért meg utána bűntudatom van.

csalódott vagyok :(


2012. nov. 13. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

őszintén? semmi jót nem tudok mondani. nálunk hasonnló a a helyzet. no tolerancia.a kicsi 14 hónapos, a nagy 4 éves. a férjem SEMMIT nem segít, semmi pihenést, szabadidőt nem biztosít. kb. 8 hónapja mindent én csinálok a gyerekekkel, plusz összes házimelót , bevásárlást.....cserébe kapom a kritikát, fikázást, szemrehányást. már teljesen tönkrementem, amennyire szerettem valaha, most annyira gyűlölöm. legrosszabb, hogy a gyerekek is rámennek erre. most albit kereagélek, nehéz, kisváros, 2 kisgyermekes anyuka...eddig semmi. de ha lesz abban a pillanatban költözök, mert ami itt van, az maga a pokol.

sajnálom, hogy nem segíthettem.

2012. nov. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
válás. Ez csak rosszabb lesz.
2012. nov. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Én megértem a férjed. Ő kevésbé lelkesen mondott igent a gyerekekre, vagy totál lelkes volt, de nem erre számított, mert tapasztalata sem volt a gyerekekről. Neki most tényleg nyűg a két gyerek, és rájuk keni, hogy te nem vagy olyan csinos (ami igaz is, csak nem úgy, ahogy ő gondolja). Mond meg neki, hogy minden elmenetel előtt adjon pénzt fodrászra, és manikűrösre, és az ő gondja ezzel megoldódik. A gyerekekkel kapcsolatban inkább a kötött programokba vond be (etetés, fürdetés), és próbáld mentesíteni a kreatív programok alól.
2012. nov. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem te tehetsz a helyzetről, a leírtak alapján jól megállod a helyed. Nekem az az érzésem, hogy "trónfosztottnak" érzi magát a férjed. Ha segíteni akarsz ezen, hangsúlyozd ki egy kicsit az ő fontosságát, és hogy mennyire jó, hogy a gyerekekkel foglalkozik.
2012. nov. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Ugyanez volt, a férjem azt mondta ránk hogy szükséges rosszak vagyunk az életében majd egy hét múlva lelécelt egy 10 évvel fiatalbb nővel aki sose szült mindig friss kipihent, állandóan dugna...


Nem tudtam felvenni a verseny igaz nem is akartam mert annyira magamra voltam hagyva hogy tulajdonképpen megkönnyebbültem. A lányom akkor volt 3 a fiam fél éves.


Mindennél jobban hittem a házasságomban és szerettem a férjem. Ráadásul fél évve ezelőtt azt mondta semmiért nem adna minket...


Ugyhogy azóta már elváltunk és jobb így.

Nehezebb de jobb, hogy tudom magamra számíthatok.


Nincs annál bosszantóbb mikor 2 gyerekkel meg 8 kiló cuccal hazajöttem a piacról és elnézte hogy felszenvedem magam velük a 3. ra és a számítógép mögül feltett lábbal kiszólt hogy megjöttél?

Folyton lebálnázott terhesség alatt, császár lett a vége és akkor is "túl van már dimenzionálva a szülésed" és egyéb kedves megjegyzések...

Hányinger az ilyen alak, örülök hogy vitte a csaj, meg is érdemli.

Sajnos jóval én sem tudlak biztatni...

2012. nov. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Az írásod alapján egy értelmes, megértő nő vagy, a helyedben leülnék a férjemmel és elmondanám neki ezt az egészet úgy, ahogy itt leírtad. Én nem hiszem, hogy rögtön a legrosszabbra kell gondolni, valóban fárasztó időszak ez, de támogatást és bátorítást és elismerést mindenképpen megér még ez a kapcsolat. Mivel te nem mártírkodsz, könnyen hiheti azt, hogy neked az egész gyereknevelés könnyen megy.
2012. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Én azt tanácsolnám, utazz el egy pár napra a gyerekekkel és hagyd otthon a "kedves" férjedet. Majd pár nap alatt rájön, hogy ,mit is jelentetek neki. Nálunk ha vita van, felajánlom neki, hogy egyedül maradhat pár napig, amíg mi meglátogatjuk a nagyit. Érdekes rá 5 percre már kenyérre lehet kenni. Sajnos vannak ilyen apukák, sajnos. Mi úgy vártuk a lányunkat mint még soha semmi mást, hiszen évekig nem akart jönni. aztán kb egy éve skoráig néha kézbe fogta... azt mondta neki ez unalmas, mert nem tud egy kisbabával mit kezdeni. Aztán mikor elkezdett beszélni a lányom, akkor kezdett a férjem is apává cseperedni. Neki nagyon kellett, hogy komunikálni tudjanak. Most se erőlteti túl magát, de azért egyre többet hallom, hogy dicséri a lányomat és összebújnak. amikor még csecsemő volt azt hittem belehalok, azt mondta, hogy féltékeny a lányomra mert állandóan vele foglalkozom. hát igen kellett is mert ő sose törődött vele... nehéz dolgok ezek és nagyon remélem, hogy eléritek azt a kort amikor a nagyobbik gyermeked már szépen fog beszélni, és a szavaival megérinti a párod szívét, nálunk ez történt. Nagyon megértelek, olyan kedves nő lehetsz, ahogy írtál a problémádról. Én azt gondolom még, hogy néha neked is el kéne menni más anyukákkal vagy barátnőkkel egy jót dumálni, pontosabban a férjeiteket, rájönnél, hogy más is van így és ez néha megkönnyít vagy ötletet ad, hogy hoygan lehetne változtatni. Bár érzem, hogy te maximumon teljesítesz, itt a férjed a hibás tényleg. huh nekem is sokszor nem szép a hajam, vagy a körmöm, de talán amjd eljön újr a a mi időnk!!! nagyon kívánom, hogy megoldódjon a problémátok!!!
2012. nov. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat, hát nem nyugodtam meg :(

Probáltam már vele beszélni többször de nincs türelme szinte végighallgatni sem, mindenen felkapja a vizet. Ő is álandóan a gép elött ül... de tényleg sokat segit, bevásárlásnál mindent ő cipel, rámol, ha kell felporszívozik, ha kell pelenkát cserél, ezért nagyon szerencsésnek éreztem magam mindíg, de most mégsem tudom értékelni mert már sokmindent nem csinál és amit tesz azt is türelmetlenül csinálja már ...és hát én sem ülök éppen ölbetett kézzel, az miért extra ha egy apa teszi a dolgát de ha az anya teszi az csak "normál"... remélem valahogy helyre fogunk jönni.

2012. nov. 13. 23:38
 9/15 anonim ***** válasza:
38%
megis mitol jonne helyre? A ferjed mar nem akarja ezt a kapcsolatot, valoszinuleg ki is lepne ha tehetne. Szerencsesnek erzed magad mert o cipekedik a boltbol? Ez azert vicces.
2012. nov. 14. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
hát egy kicsit belefáradt.próbálj meg még egyszer beszélni vele,mond el neki,hogy a gyereke nem egy kabát ha nem tetszik vagy nem kell felakasztom a fogasra,mindennek 2 oldala van,van a pisis,sírós,makrancos, gyerek de a másik oldalon meg ott van az őszinte,kedves,mosolygós,rád támaszkodó,rád felnéző gyermek,akinek tőletek függ a sorsa,hogy milyen ember lesz.felelősség,de édes teher is.kérdezd meg a párod,szüksége van a családjára,szereti e még őket annyira hogy tegyen is értük valamit.beszéld meg vele,ha nehéz neki,menjen el hetente egyszer focizni a haverokkal,akkor adja a gőzt,vagy kérd meg a szüleid hogy este vigyázzanak a gyerekre még elalszik és ej el vele moziba,vacsizni,és próbáld meg vele megértetni,hogy a te helyzeted se jobb,de reménykedsz hogy jobb lesz,ha nagyobbak lesznek,okosabba viselkednek,könnyebb lesz,ha el hagy titeket mindenkinek rossz lesz,neki is hidd el,ez igy nem megoldás.
2012. nov. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!