Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit csinálnátok ilyen...

Disi kérdése:

Ti mit csinálnátok ilyen vészhelyzetben?

Figyelt kérdés
Kislányom már egy hete beteg. Szerencsére már sokkal jobban van, de még taknyos és köhög. Ma este nagyon megijedtünk, mert olyan köhögőroham jött rá, hogy nem tudott levegőt venni. Csak köhögött, köhögött és vörösödött a feje. Fejre fordítottuk és ütögettük a hátát. Azt hiába mondtuk neki hogy köpje ki a slájmot, még nem tud köpni, 19 hós. Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Mivel lehetett volna jobban segíteni neki?
2013. febr. 5. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Esetleg hideg levegő?
2013. febr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Pont így jártunk mi is két hete, bár nálunk száraz köhögés jött roham szerűen rá. Én adtam neki egy calcimuscot és ki nyitottam rá az ablakot, persze úgy, hogy becsavartam pokrócba. Utána hamarosan jobban lett.
2013. febr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Igen, ötleteket várnék, mert azóta ezen gondolkozom hogy mit kellett volna csinálni. Fejre fordítottuk gondolván hogy az ember felfelé köhögi és így a gravitáció hátha segítene neki. Holnap tuti megkérdezem a dokinkat.
2013. febr. 5. 20:55
 4/13 anonim ***** válasza:
Még a kórházban történt, hogy a babám nem tudta kiköhögni a visszajött tejet. Jönni akart az orrából, szájából a nyálas tejes cucc, de nem jött ki. Már kékült szegény feje, kirohantam a csecsemősökhöz, akik kézi orrszívóval benyúltak a szájába, orrába felváltva és kiszívták. Nem tudom mennyire szakszerű az eljárás, de valószínűleg itthon én is így tennék, ha már vészhelyzet van.
2013. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
gondolom kruppos rohama volt, hideg levegő és orvos, ilyenkor elvileg pár nap kórház, párásítógép, ilyenek... és a doki ír fel kúpot is, roham esetére. vigyétek dokihoz, mert ez megismétlődhet.
2013. febr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jajj istenem, krupp? Eddig még csak a nevével találkoztam, de szerencsére eddig még nem kellett utána olvasnom :-(
2013. febr. 5. 22:37
 7/13 anonim ***** válasza:
nem akarlak megijeszteni, de olvass utána, az a biztos. így legalább kapsz egy képet, h valóban lehetett-e az.
2013. febr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kruppos rohama volt a kislányodnak. Ilyenkor azonnal vastag takaró és ki az erkélyre, vagy az ablakba a HIDEG levegőre! Közben hívni az ügyeletet, ha nem javul a mentőket. A gyermekorvos írhat fel Rektodelt kúpot, de az nagyon drága. Van helyette egy jóval olcsóbb amit patikában kevernek ki, és ugyan az a hatóanyaga. Említsétek majd meg neki, mert nem mindegyik orovos írja fel az olcsóbbat élből. Mielőbbi gyógyulást kívánok! Egy asztmás, kruppos 4,5 éves kislány anyukája.
2013. febr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Írass fel a gyerekorvossal Spiropent szirupot, hörgőgörcsre nagyon jó (szintén a krupp-szerű köhögés), kíméletesebb, mint a kúp. Valamint kalcium, a görcs megelőzésére. És tényleg nagyon jó a hideg levegő. A szobában pedig párásíts, hogy könnyebb legyen neki a levegővétel. De én mindenképpen kivizsgáltatnám a helyedben. És fejre semmiképpen se fordítsd, leülsz, és hasra fekteted a térdeden úgy, hogy a feje kicsit lelógjon, és kíméletesen ütögeted a hátát. A fejrefordítástól akár meg is fulladhat. Ha pedig vége a rohamnak, szívd le az orrát, hogy megszabaduljon a felesleges nyáktól.
2013. febr. 6. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A krupp az száraz,ugató,rekedtes köhögéssel jár.Gondolom nem így köhögött a kislányod,mert nem ezt írtad.Valószínüleg nem tudta felköhögni rendesen a slájmot.Az orvos mit mondott?
2013. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!