Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen óvónővel?

Figyelt kérdés

A lányomnak 2 óvónénije van, az egyiket nagyon szereti, a másikat viszont kifejezetten utálja. Olyan napokon nem is szeret menni oviba sem, amikor a rossz óvónéni van velük délelőtt, minden reggel sírás van.

Tudom, hogy az én gyerekem sem tökéletes, nagyon visszahúzódó, csendes kislány. Viszont van 3 eset, ami kiverte nálam a biztosítékot:


1. Rajzversenyre készültek a gyerekek, s a lányom nagy nehezen vette a bátorságot, és szólt ennek a gonosz óvónőnek, hogy ő is szeretne rajzolni. Az ősz volt a téma. A lányom úgy rajzolta a fát, hogy csupasz ágak, alatta színes falevelek. Az óvónő odajött hozzá, és elkezdett vele kiabálni, hogy ilyen ronda rajzot nem ad be, és erre kettétépte. Én elhiszem, hogy nem volt szép és nincs tehetsége a rajzhoz a lányomnak, de nagyon rosszul esett szegénynek. Végül egy olyan kislány nyerte meg a versenyt, aki olyan fát rajzolt, hogy a törzs után már csak a lomb látszik, rajta piros almák vannak. Kapott egy csomó ajándékot, s a gyerekem egész délután otthon sírt.


2. Az óvónő 3-4 kis kedvenc ovisával elvonulva játszott, amikor odament hozzá a lányom, hogy segítsen kivenni neki papírzsepit a tartóból, mert az alsó rekeszből kifogyott, ő meg nem éri fel. Azt mondta neki, hogy próbálkozzon. Később odament újra, hogy már nagyon folyik az orra, tényleg segítsen, erre azt mondta neki, hogy nesze itt van, te gusztustalan taknyos kölyök.


3. Sétálni mentek, lányom mellé párba az egyik legrosszabb kislány került, aki becsengetett valahova, majd ráfogta a lányomra. Ezért is vele kiabáltak, nem hitte el az óvónő, hogy nem ő volt.


Mit lehet tenni egy ilyen óvónővel? Megkeseríti a gyerekem életét.


2013. jan. 31. 12:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom a gyerkőcödet, mert ezek nagyon meg tudják keseríteni a kicsi életét. :( Csak mivel írod, hogy a vezetőnő lánya az illető, ezért nála biztosan nem érsz el semmit, felsőbb hivatal felé kéne fordulni vagy óvodát váltani. Kérdés, melyik az egyszerűbb.
2013. jan. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ja és nem ártana csoportosan tovább lépnetek, ha másnak is gondja van vele, mert "sok lúd disznót győz".
2013. jan. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Biztos hogy minden igy történt? Láttad? Vagy egy megbízható felnőtt látta? A gyerekek nem mindig mondanak igazat, néha elferdítve a valóságot - nem rosszasagbol....
2013. febr. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!