Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen óvónővel?

Figyelt kérdés

A lányomnak 2 óvónénije van, az egyiket nagyon szereti, a másikat viszont kifejezetten utálja. Olyan napokon nem is szeret menni oviba sem, amikor a rossz óvónéni van velük délelőtt, minden reggel sírás van.

Tudom, hogy az én gyerekem sem tökéletes, nagyon visszahúzódó, csendes kislány. Viszont van 3 eset, ami kiverte nálam a biztosítékot:


1. Rajzversenyre készültek a gyerekek, s a lányom nagy nehezen vette a bátorságot, és szólt ennek a gonosz óvónőnek, hogy ő is szeretne rajzolni. Az ősz volt a téma. A lányom úgy rajzolta a fát, hogy csupasz ágak, alatta színes falevelek. Az óvónő odajött hozzá, és elkezdett vele kiabálni, hogy ilyen ronda rajzot nem ad be, és erre kettétépte. Én elhiszem, hogy nem volt szép és nincs tehetsége a rajzhoz a lányomnak, de nagyon rosszul esett szegénynek. Végül egy olyan kislány nyerte meg a versenyt, aki olyan fát rajzolt, hogy a törzs után már csak a lomb látszik, rajta piros almák vannak. Kapott egy csomó ajándékot, s a gyerekem egész délután otthon sírt.


2. Az óvónő 3-4 kis kedvenc ovisával elvonulva játszott, amikor odament hozzá a lányom, hogy segítsen kivenni neki papírzsepit a tartóból, mert az alsó rekeszből kifogyott, ő meg nem éri fel. Azt mondta neki, hogy próbálkozzon. Később odament újra, hogy már nagyon folyik az orra, tényleg segítsen, erre azt mondta neki, hogy nesze itt van, te gusztustalan taknyos kölyök.


3. Sétálni mentek, lányom mellé párba az egyik legrosszabb kislány került, aki becsengetett valahova, majd ráfogta a lányomra. Ezért is vele kiabáltak, nem hitte el az óvónő, hogy nem ő volt.


Mit lehet tenni egy ilyen óvónővel? Megkeseríti a gyerekem életét.


2013. jan. 31. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd a vezető óvónőnek. Előtte nem ártana beszélni a többi szülővel is, hogy tapasztaltak-e hasonlót. Lépni kell, mert ez a nő még sok gyerek életét megkeseríti, ha a pályán marad.
2013. jan. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezek egész biztosan így történtek? Mennyi idős a lányod?
2013. jan. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát ha ezek biztos így történtek, ahogy leírtad, akkor lépni kell. Először kénék fogadóórát az óvónénitől, nyugisan megpróbálni vele elbeszélgetni, esetleg a másik óvónénit is megkérdezni, hogy tud-e hasonló esetről, mert azért egymás között csak megbeszélik, és mennék a vezetőhöz is.


Egyébként én sem szoktam megkérdőjelezni, azt amit az én lánykám mond, mesél az oviról, de azért azt te is tudod, hogy a gyerekek fantáziája határtalan, sok mindent kitalálnak, pláne egy számukra nem szimpatikus emberről. De az is biztos, hogy azért oka van annak, hogy a kicsi sír ha ez az óvónéni van reggel.


Nehéz, ügy, mindenképp próbálj valami konkrét dolgot kideríteni, amit más is látott, mondjuk dadus, másik szülő, hogy nehogy az legyen, hogy csak vádaskodsz.


Ha nem megy én átrakatnám másik csoportba, oviba, nem tenném ki a gyereket tovább egy ilyen ember hülyeségeinek.


Te hogy látod egyébként az óvónőt, szimpi vagy nem, bár ezek után gondolom, hogy nem, de eleinte mikor beszoktatok milyennek tűnt?

2013. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Középsős a lánykám.

Az óvónőre a többi szülő is panaszkodott, volt, aki próbált beszélni vele, de ott csak rosszabb lett a helyzet. Amikor ő van, több gyerek inkább a nagyihoz megy.


Sajnos a vezető óvónő lánya a nő, így nem hiszem, hogy bármit is lehetne vele kezdeni.

2013. jan. 31. 12:55
 5/13 A kérdező kommentje:

Beszoktatáskor még a másik óvónő volt (a kedves), őt csak később ismertem meg.

Egyébként szőke haja, műmelle, műszája van és mindene mű, ami csak lehet. Kis szoknyákat hord, és az apukák kedvence.

2013. jan. 31. 12:57
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia! En elhiszem, siman vannak ilyen emberek, ezeket nem lenne szabad gyerekek koze engedni! Batyamnak ovodaban, nekem elsoskent volt sajnos "szerencsem" ilyenhez. Ezt csak azert mondom, mert harminc ev tavlatabol meg ma is emlekszem, mennyire megkeseritette az eletem, szornyu volt. Nalunk a megoldas az lett, hogy anyukam attetetett egy masik osztalyba. Hany eves a lanyod? Sok van meg neki az ovibol? Ha igen, en elgondolkodnek masik ovodan, ha van ra lehetoseg. Sajnos igazabol nem tudok jo megoldast, meg lehet probalni beszelni az ovodavezetovel, csakhat bizonyitek nincs, siman letagadja, hogy ilyet mondott, meg ugye fenn all a veszely, hogy aztan a gyereken all bosszut. Esetleg, ha mas gyereknek is van rossz tapasztalata, ossze lehet fogni a tobbi szulovel. Bar altalaban az ilyen tipusok "csak" egy-ket fekete baranyon elik ki magukat. Bocs, hogy nem tudok jot javasolni es megis irtam, csak nagyon sajnalom szegeny kislanyod, ez egy szornyu banya! Ja, meg annyi jutott eszembe, nekunk meg az valt be, hogy otthon gunynevet adtunk a tanitoneninek es igyekeztunk gunyt uzni a dologbol, igy jobban ereztem a csaladi tamogatast magam mogott, es nem erdekelt mar annyira a szekalasa. Persze ez csak akkor mukodik, ha a lanyod megerti, hogy ez csak otthonra szol, es az oviban nem szabad pl. "Sari nyanyanak" szolitani.:-)
2013. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sajnálom szegény gyerkőcöket. Egy ilyen hárpiával nem lehet könnyű. És a leírtak alapján nehéz lesz eltávolítani. Esetleg "központilag" jelenteni valahol? Úgy értem feljebb a vezető ovónőtől.

Nálunk, Szlovákiában az óvodák a község illetve a város felügyelete alá tartoznak, az ottani vezetőség dönt a személyekről és a fizetést is a falu illetve város adja. Szóval bárminemű, az oviban már nem orvosolható gondunkkal a községházára kell mennünk (hála Istennek erre még nem volt példa). Szóval így értem a feljebb való bejelentést.

Fogjatok össze ti, szülők, írjatok petíciót, a lehető legtöbben írjátok alá és küldjétek el, ahova szükséges.

Ha továbbra is maradna a Cicababa, akkor mindenképpen kivenném a gyereket, már ha van lehetőséged más oviba íratni.

2013. jan. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

a 7. válaszoló vagyok

még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogyha ez a nő továbbra is marad, nem csak a Te gyereked életét fogja megkeseríteni, hanem azokét is, akik ő utána jönnek. Szóval ezt nem csak a saját gyerekedért, hanem a többiért is tennéd. De viszont csak akkor érdemes belevágnod, ha nem maradsz egyedül, a többi szülő is melléd áll. Egyedül nem hiszem, hogy sikerülne és ráadásul még rontana is a gyereked helyzetén.

2013. jan. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én megbeszélném a dolgokat az óvónővel, és figyelmeztetném, hogy ha nem lesz változás akkor feljebb megyek. Először a vezető óvónőhöz, aki hiába az anyja, a panaszokat ki kell hogy vizsgálja. Ha még mindig tarthatatlan a helyzet, mennék tovább. Úgy tudom, hogy az óvodák fenntartója az önkormányzat. Keresnék valakit, aki illetékes és ott tennék panaszt.
2013. jan. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

3. vagyok.


Hát ha így áll a dolog, akkor csak hivatalos úton tudod intézni, nyilván a vezető óvónő nem fogja kirúgni a lányát, de talán az önkormányzatnál tudsz tenni valamit. Mondjuk hivatalosan panaszt tenni ellene. A gyereket meg sürgősen másik oviba vinném.

2013. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!