Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedül alvással, egyedül...

Egyedül alvással, egyedül elalvással kapcsolatos praktikák?

Figyelt kérdés

Jelenleg velem alszik és nem alszik el egyedül. Egyedül nevelem. Szeretném visszaszoktatni a saját szobájába, a saját ágyába és úgy örülnék, ha egyedül elaluda és nem kéne mellé feküdnöm, mert olyankor én is mindig bealszom és soha nem érem utol magam semmiben.

Melyikkel kezdjem, az egyedül elalvással vagy az egyedül alvással? Milyen bevált praktikákat tudtok mindkettôre? 3 éves a lányom és január elején kezdte az ovit.

Köszi elôre is mindenki válaszát.



2013. jan. 20. 00:46
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon köszönöm mindenki válaszát. A hétvégén megyünk neki új ágynemût venni. Amúgy annyiban rosszabodott a helyzet, hogy most már 2-3 napja esténként annyira felpörög, hogy a ringispíl hozzáképest kutyafüle. Az okát sajnos még nem sikerült felfedeznem. Lefekszünk, még sajnos, az én ágyamba és egyik pillanatról a másikra beindul, elkezd ugrálni, rajtam mászkálni, jönni-menni és közben hangosan beszélgetni. Abszolút nem hajlandó rám figyelni, lefeküdni, semmi. Én minden nap 5-kor kelek, este 9-10 felé már olyan jó lenne pihenni az ágyban, kicsit nyugton maradni, de nem megy. Délutáni alváskor való szoktatás azért nem fog bejönni, mert hétfôtôl péntekig oviban van, hétvégeken, meg többször nem alszik, mint igen.

Igazából az az én problémám (talán csak kifogás???), hogy ha pl. egy pénteki napon elkezdem ezt az egész "tortúrát", átszoktatás, egyedül alvás, stb., azt hétfôig tuti nem fogja megtanulni és hétköznap esténként én általában olyan hulla vagyok, hogy nem fogom bírni a strapát, míg átszokik:-(

Van köztetek olyan, aki ezt az egész menetet úgy játszotta le, hogy közben dolgozott? Mi reggel 7-kor megyünk, beadom az oviba, délután nagymama vagy uncsitesó hazahozza és én legkorábban este 7-re esek haza. Tudom, hogy nem a legideálisabb, de örülhetek, hogy egyedülálló, kisgyerekes anyukaként találtam munkát.

2013. jan. 23. 05:47
 12/16 anonim ***** válasza:

2es válaszoló vagyok.

Hű, szegény, nem lehet könnyű:(. Mármint ennyit távol lenni egymástól, biztosan neki sem az.

Ez után az infó után biztos vagyok benne(amennyire egy vadidegen biztos lehet ilyesmiben), hogy "pótol" este, éjszaka. Szeretne minél többet Veled lenni, és ezért nem hajlandó "elválni" Tőled, még alváshoz sem. Ez valahol érthető is. És persze Téged is megértelek, hogy nagyon szeretnél pihenni.

Mit csináltok este, miután hazaértél? Van időd csak és kizárólag rá figyelni, vele lenni? Minőségi időt együtt tölteni?

2013. jan. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A bepörgés nálunk a fáradság jele. Következő lépés a mindenen sírás.

Lehet, hogy nálatok a jelenlétednek (is) szól, végre ott vagy.

Hosszú távon így nem működik. Én lépnék, rászánnék néhány estét. Elsőnek talán ami a legjobban zavar: ugrál este a fejeden. SZólok, hogy ne, következőre kimegyek. Akkor jövök vissza, ha nem csinálja. Megint csinálja, megint kimegyek... 3 éves már megérti.

Fiam abszolút abban a korában van, hogy mindenben kipróbálja a határokat, mindenben, mindig, hogy meddig mehet el. AZ én dolgom, hogy jelezzem, eddig és nem tovább.

Idegőrlő, rájöttem, jobban járunk, ha akkor húzom meg a határt, amikor még nem vagyok a plafonon/holtfáradt/ideges stb.

2013. jan. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én a 8. válaszoló vagyok, igen, munka mellett csináltam ezt 3 hónapig, nem mondom, hogy könnyű, fáradtabb voltam, mint amikor még 3 óránként evett, mert ugyebár akkoriban még tudtam vele aludni napközben. Nehéz. Én is imádom a kicsimet és olvasva téged az jön le, hogy nagyon szereted és nem akarod rendszabályozni, de aludnod azt kell. Én a helyedben ha nem hagyna pihenni, hanem pörögne megint, akkor megfenyegetném, hogy berakom az ágyába, ha nem hagyja abba azonnal, mert anya fáradt és pihennie kell. De a 3 hónap alatt én is volt, hogy engedtem, mert csábítóbb volt aludni, mint visszavinni az ágyába, ezért tartott 3 hónapig. De (csakhogy valami bíztatót mondjak), ma éjjelt végigaludta a saját ágyában. :)
2013. jan. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
9. vagyok, én is dolgozom és 5-kor kelek minden reggel, gyereket 6-kor keltem. Nekem sokkal kimerítőbb volt a minden esti hercehurca, elalvás mellette majd ébredés - tiszta kóma voltam, nem volt időm házimunkára... Kibírható volt az a pár nap míg felfogta, hogy most már így kell aludni. Szerintem érdemes megpróbálni mert nagyon megéri az eredmény.
2013. jan. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Szia mindenki!

Nagyon köszi a válaszokat. Már a terv megvan hogyan csinálom, csak még az nincs, hogy mikor. Találtam valakit, aki steppelt - patchwork (??jól írom??) típusú takarókat, falvédôket gyárt, kimondottan gyerekeknek. Már felvettem vele a kapcsolatot, hogy rendeljek tôle a lányom kedvenc mesefiguráival egy falvédôt az ágya mellé. Talán ez majd segít, mert nagyon imádja ezt a mesét. Amúgy, valamelyik válaszoló kérdezte, hogy mit csinálunk mikor hazajövök. Sok mindenre sajnos nincs idônk, mert akkor nem kerülnénk ágyba soha. Mikor hazaérek, kajálok, mert ô olyankor már általában túlvan a vacsin és utána kb fél órát még játszunk, rajzolunk, kirakózunk, stb. Utána fürdés, néha együtt, pizsama, esti tejcsi és még mesélés az ágyban, min. 1-2 mese a kedvencbôl. Aztán villanyoltás. Kb ennyi. Tudom, hogy nem sok. Néha szívesebben hagynám ott a munkahelyem és maradnék itthon vele, de sajnos nem tehetem :-((. Kéne egy gazdag, jóképû, ja és fiatal pasi, aki mellett nem kéne dolgoznom és akkor jó lenne:-))))

2013. jan. 24. 05:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!