Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól lehet rábízni...

Hány éves kortól lehet rábízni egyedül a gyerekre a hajmosást? (fiú)

Figyelt kérdés

#fiú #fürdés #hajmosás #gyerek önálló
2013. jan. 11. 22:29
 1/5 anonim válasza:
Ha már elkezdett fejlődni,vagy kéri,hogy moshassa egyedül,hagyjuk rá.:)
2013. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, ha ráhagyom, mert: "-Anya, tudom már egyedül is!", akkor túlhabozza a dolgot, az öblítésnél pedig úszik a fürdő. A kérdést lehet, hogy nem jól tettem fel: mikortól KELLENE tudnia egyedül megmosni?

A "szakirodalom szerint (nem az alapján nevelek gyereket!!!!!) 8 évesen már önállóan fürdik és mos hajat egy gyerek. Az enyém mindjárt kilenc éves!

2013. jan. 11. 23:05
 3/5 anonim ***** válasza:

ez ugye nem komoly kérdés? :)

enyém 3 éves és egyedül mos hajat... és ha tocsog a fürdő? azért van a felmosó! élvezi és tanul közben.

mosakodni is egyedül mosakszik, persze utána a fülét-hónalját-fütyijét én is megmosom, biztos ami biztos, de szerintem 1-2 év és nem kell ez sem.

9 évesen már nem hogy magának kellene mosakodni, be sem kéne menned, elég kényes kor, ennyi magánélete már lehetne, persze ha igényli, hogy a fürdést maga intézi :)

2013. jan. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az en lanyom kb 3 eves kora óta mossa egyedül a hajat es azóta fürdik egyedül. ...
2013. jan. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fiam 3 és fél éves, 3 évesen kérte, hogy egyedül moshassa a haját. Az első 1 hónapban (hetente mossa) úszott minden, ezért az első alkalom után felszedtem a szőnyeget és mindent ami elázhat. 1 hónap után már nem ázott el semmi, azóta is ügyesen mossa, csak néha van kis pocsolás.


HAgyd a fiadnak, hogy csinálja, majd megtanulja, és nem fog úszni semmi. Ha nem hagyod, akkor még tizenéves korában is el fogja úsztatni a fürdőszobát, csak már kizár téged:D

2013. jan. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!