Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedül alvással, egyedül...

Egyedül alvással, egyedül elalvással kapcsolatos praktikák?

Figyelt kérdés

Jelenleg velem alszik és nem alszik el egyedül. Egyedül nevelem. Szeretném visszaszoktatni a saját szobájába, a saját ágyába és úgy örülnék, ha egyedül elaluda és nem kéne mellé feküdnöm, mert olyankor én is mindig bealszom és soha nem érem utol magam semmiben.

Melyikkel kezdjem, az egyedül elalvással vagy az egyedül alvással? Milyen bevált praktikákat tudtok mindkettôre? 3 éves a lányom és január elején kezdte az ovit.

Köszi elôre is mindenki válaszát.



2013. jan. 20. 00:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Nehezebb lesz, mintha már eredetileg is úgy szoktattad volna. 3 évesen már ragaszkodik a kialakult szokásaihoz, biztos lesz harc, sírás belőle, de ne add fel! Én nem ajánlok könyvet, nekem nem tetszett amit olvastam pl. a Suttogó könyvekből, csak a saját tapasztalatomat írom le. 3 gyerekem van, a másodikat és harmadikat már egyedüli alvásra szoktattam, de az elsővel még nem ez volt a helyzet. Olyan 2,5-3 éves volt, amikor még mindig úgy aludt el, hogy ha melléfeküdtem, s gyakran én aludtam el hamarabb. Először is valami csábítással varázsoltam vissza a szobájába. Kapott egy új macit, ami vele fog aludni, meg egy új saját puha plédet. Nem feküdtem be az ágyába, csak mellé ültem, mondtam neki mesét, simogattam a hátát, amíg el nem aludt. Estére vettünk neki egy konnektorba dugható jelzőfényt, hogy ne legyen teljesen sötétben. Napról-napra egyre kevesebb időt töltöttem az ágya szélén,a mese és a simogatás maradt, de már hamarabb kimentem, mielőtt elaludt volna, mindig ugyanúgy búcsúzva tőle. Volt hogy kiabált, anya gyere vissza, ekkor megálltam az ajtóban, és határozottan még egyszer elbúcsúztam tőle, volt hogy négyszer-ötször is. egy idő után feladta. Jó néhány hétbe telt, de kialakult ez a napirendünk. Próbálkozott azért néhány dologgal, jött a szomjas vagyok, pisilni kell időhúzás, de egy idő után ezt is abbahagyta, amikor látta, hogy határozott és következetes vagyok, és előbb-utóbb ígyis-úgyis aludni kell.

Hát nekünk így sikerült.

2013. jan. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy én rontottam el. 1 éves koráig a kiságyában egyedül aludt el. Aztán kapott egy leesésgátlós ágyat, mert már nem maradt meg a kiságyban. Aludt is benne, bár elaludni csak a segítségemmel tudott, de aztán nagyon beteg lett, napokig magas láza volt és akkor visszakerült a nagy ágyba...és sajnos ott ragadt.

Rakjam át egyik napról a másikra a szobájába és tanítsam meg egyedül elaludni....csak így "drasztikusan"? Vagy elôbb tanítsam meg egyedül elaludni és utána szoktassam vissza a szobájába?

2013. jan. 20. 09:32
 3/16 anonim ***** válasza:
en is ebben a helyzetben vagyok.egyenlöre nem hat semmi
2013. jan. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

1, nem rontottál el semmit

2, Ő már nagylány, meg lehet vele beszélni dolgokat.

Válasszatok együtt ágyneműt, válassza ki, mivel szeretne aludni... csinálj kedvet az ágyában való alváshoz:)!

Altatáskor bújj mellé, biztosítsd róla, hogy bármikor mehet HOzzád ha szeretne.

2013. jan. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Kipróbálom az ágynemûs dolgot. Ma beszélgettünk az ágyáról, a szobájáról, de közölte, hogy ô nem alszik ott, ô ajával alszik. Hosszú menet lesz, de muszáj megtennem, mert lehetetlenség mellette aludni. Annyira izeg-mozog, forgolódik alváskor, hogy rendszeresen hol oldalba rúg, hol kitúr a helyemrôl, egyszóval soha nem tudom kipihenni magam:-((
2013. jan. 20. 15:25
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy tipp, de mi lenne, ha a deli alvassal kezdenel? Az nem olyan hosszu, nincs is annyira sotet, te sem vagy faradt. Vagy az meg az oviban van? Mert akkor meg mondhatod neki, h ott is egyedul alszik, mar nagylany, stb.
2013. jan. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy így szeretnéd, főleg, hogy csak az este lenne magadnak... De ez most talán sok neki? Ovi, kevesebbet van veled, pótolna...


Leírom, nálunk hogy alakult, magától.

A fiam mindig is velünk aludt. A kiságy a nagyágy mellett volt. Engem az altatás jobban zavart, éjjel már mindegy...

Még nem volt 3 éves, amikor a húga született.

Volt a háló (kb. csak az ágyak), meg a gyerekszoba, ott is volt egy ágy (normál felnőtt ágy). Meséltem neki, hogy az a régi ágyam, ott is lehet aludni.

3 év 4 hónaposan közölte, hogy ő ott alszik. Azt hittük, még aznap éjjel visszajön, de azóta sem (3 hónap múlva lesz 4 éves), pedig néhány napra rá kezdte az ovit.

Este olvasás-altatás. De most már van, hogy inkább még akar egyedül "olvasni" és kijön apa. (én a kicsit altatom általában) Van, hogy igényli, hogy maradjunk, amikor nagyon fáradt. Van, hogy alkudozunk. Még ezt és ezt szeretném megcsinálni, kimegyek, megcsinálom, visszajövök. (tényleg) Szóval alakulgat apránként.

2013. jan. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves a kisfiam, ugyanígy jártam én is, hosszabb betegség miatt átszokott az ágyunkba, most küzdök vele immáron ca 3 hónapja. Először mellette maradtunk, amíg el nem aludt, a saját ágyában, sírás, hiszti közepette, aztán egyre kevesebb hisztivel, ca egy hónap után, de éjszaka átvándorolt. Két hónapja visszaviszem az ágyába MINDEN ÉJJEL, nincs kivétel, hááát, volt, hogy 3-4 szer kellett egy éjszaka, aztán leszokott az átvándorlásról, de kiabálva hívott, szintén 3-4 szer egy éjjel, na most, vagyis 3 hónap után tartunk egy megébredésnél, egy éjszaka. A 3 hónap alatt minden nap beszélgettünk róla, hogy anya fáradt, ki kell aludnia magát, az az ő szobája, az ő ágya, ő már nagyfiú, mint a Petike, és Petike is egyedül alszik, kapott Thomasos párnát, mintás ágyneműt, ha azt kéri, megy a párásító, ha azt kéri, le van kapcsolva, AZ AJTÓ MINDIG NIYTVA VAN, hogy tudja, hogy hallom őt, ha szól. Nagyjából ennyi. Még nem értünk a végére. :) Én nem egyedül nevelem, de az apja mélyen alvó.
2013. jan. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más lehet a módszer ami bejön, de én elég drasztikusan csináltam. Fiam a saját ágyában aludt, de csak akkor ha ott voltam mellette, volt, hogy 1,5 órát. Hát, én is sokszor hamarabb aludtam mint ő. 3 éves múlt egy pár héttel mikor azt mondtam, hogy elég. Először a fotelba ültem át amit nem lát az ágyából. Persze volt nyávogás, de beletörődött, sokkal hamarabb elaludt, mint mikor ott voltam mellette. Egy pár nap múlva megpróbáltam kiosonni, de észrevette és elkezdett nyávogni, hogy ne menjek. Mondtam neki, hogy eddig sem látta, hogy ott vagyok, vegye úgy, hogy ott ülök a fotelben és, hogy mostantól kezdve nem várom meg, hogy elaludjon. Persze minden este van pár perc cirkusz (nem sírás csak nyavajgás), hogy ő nem szeret egyedül aludni, meg fél ettől-attól, de ez már szinte rutin és azóta egyedül alszik. Óriási megkönnyebbülés, hogy nem kell órákat ezzel töltenem minden este.
2013. jan. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Én költöztem át vele a szobájába és ott aludtunk együtt egy hónapig, így már este megszokott rendet tudtunk kialakítani. Aztán 1 hónap után kiosontam mellőle esténként. Ha felébredt megtalált az ágyamban. Ilyenkor újra mellé feküdtem, amíg el nem aludt. Majd a 3 hónapban kivittük az Én ágyam. Már csak együtt mentünk át az ágyába mellé bújtam és meséltünk, meg jött a jó éjt puszi, és mentem, de ilyenkor már jó kába volt. Most már nincs vita megyünk aludni, aztán jövök a saját ágyamba. Hosszú idő volt, de megérte, mert egyikünknek sem volt kényszer. De szerintem minél többet beszélgetsz vele róla, annál jobban azt hiszi, hogy van beleszólása, inkább csináld határozottan, hogy gyere szívem megyünk együtt és kész. Nálunk Apa kap puszit elindulás előtt, meg leoltjuk nála a villanyt, de adhat a kis állatainak is jó éjt puszit és induljon ő is aludni. Hát remélem segíthettem. Kitartást, ahogy Mami mondja nálunk, még egy 20 éves sem ismerek, aki együtt alszik az anyukájával. :)
2013. jan. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!