Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A laktózérzékenységet kinőheti...

A laktózérzékenységet kinőheti a gyermek? Olvastam már azt is hogy igen, és az ellenkezőjét is! Elsősorban tapasztalatokat várnék!

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 21:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem nem tejfehérje hanem laktózérzékeny voltam. Laktózmentes termékeket ettem ittm évekig.
2013. jan. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Tervisk válasza:

Mi mind a két gyerekkel ebben a cipőben járunk(4 és 6 évesek)

Gasztroenerologus szerin kisgyermek korban még kinőhető, ha korán felismerik és betartják a diétát.Nálunk már megvolt a 2 pozitiv laktoz vizsgálat a nagyobbiknál, ő már a doki szerint végleg laktozos lesz,a kicsinél hónap végén lesz a 2. vizsgálat.

A dietologus szerint ha rendesen csináljuk a diétét és fokozatos terhelést kap majd idővel, akkor iskolakezdésre elérhető, hogy bent ebédeljen, ne kelljen külön ebédet főzni nekik. Ha van kérdésed keress nyugodtan, ha tudok, segítek...

2013. jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nálam 12-13 éves koromban derült ki és így is kinőttem.
2013. jan. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem van 2 fiam, az egyik tejfehérje allergiás volt, a másik tejcukorérzékeny, mindkettő kinőtte.

A tejfehérje allergia nyom nélkül elmúlt relatíve hamar, a tejcukrosom pedig valószínűleg kinötte, a savanyított cuccokat, tejes ételeket bírja, de nyers tejből csak fél, max 1 dl-t iszik meg egyszerre, az nem okoz gondot (lehet, hogy ha 3 dl-t inna, akkor gond lenne).

2013. jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
A doktornőnk azt mondta, hogy próbáljak "kísérletezni" hogy mennyire tolerálja a lányom szervezete a tejcukrot! Azt figyeltem meg, ha tejet vagy tejből készült ételt adok neki, egyből görcsöl a hasa, és hasmenése van, de ha sajtot vajat, felvágottakat vagy egyéb ilyen termékeket adok neki akkor csak minimálisan vagy egyáltalán nincsennek tünetei.
2013. jan. 17. 18:22
 16/21 anonim ***** válasza:
Szia! Tejcukor érzékeny voltam kis koromban semmi tejeset nem ehetem. Ha egy kicsi is volt az ételben rögtön megfájdult tőle a hasam meg a karomon jöttek ki apró pici fehér kis "pattanások" tőle. Rengeteg vizsgáltak mind "fújnom" kellett és 2szer tükrözték a gyomromot is. Tűzoltó utcai gyerek kórházban feküdtem vele többször is.Ösztönösen kerültem az olyan ételeket amiben volt tej. 13 évesen nőttem ki az első pohár tejtől nagyon féltem és vártam h. fájjon a hasam, aztán semmi. Azóta minden reggel egy pohár kakaóval, tejes kávéval indítók most már kívánja is a szervezetem a tejes készítményeket. Én kinőttem remélem a te gyermeked is kinövi, mert tudom milyen borzasztó ez. Szerencsémre a Kisfiam nem örökölte, remélem a Kislányom se fogja aki még a pocakomban növekszik! 38hetes km.
2013. jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó!Neked a karodon grízszerű kis kiütések voltak?Első válaszoló vagyok.
2013. jan. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, és hozzászólók.

Szeretném figyelmetekbe ajánlani Szendi Gábor oldalát, mivel ott mindannyian kimerítő választ fogtok kapni a fenti kérdésre. Lehet hogy első olvasatkor kissé hitetlenkedve fogadjátok majd ezt az újnak, és lehetetlennek látszó magyarázatot, de higgyétek el, hogy én és a családom már 10 éve nem fogyasztunk tejtermékeket, mert a férjem is laktózérzékeny volt, amit az anyukája nem nagyon vett komolyan, pedig egészségügyis volt (talán pont ezért nem,)ezért sok-sok éven át szenvedett a hasmenéses tünetektől, és csak ette-itta a tejet-tejtermékeket. Amióta, kb. 10 éve el kezdett érdekelni maga az egészség fenntartásának a témaköre, rengeteg információt olvastam el ebben a témában. Szilárd meggyőződésem, és tapasztalataink is ezt bizonyitják, hogy a tej, tényleg NEM!!!!! az embernek való táplálék. Amióta elhagytuk a tejet, tejtermékeket, és kiváltottuk őket a piacon található növényi tejekkel, és egyéb alternativákkal, azóta (csak példákat mondanék, mert hosszan sorolhatnám ennek előnyeit), a fiam tinédzserkori pattanásai hipp-hopp eltüntek, az én lumbágóm azóta nem jött elő, a fejfájásaim megszüntek, és nincsenek már izületi fájdalmak sem a térdemben, sem a hüvelykujjamban, amitől azelőtt nagyon sokat szenvedtem. És ami a legszenzációsabb eredmény, hogy míg azelőtt rendszeresen voltak gyermekeimnek is és nekem is felső léguti gondjaink, torokfájás, nátha stb.... amióta nem fogyasztunk tejtermékeket, azóta ezek nem jelentkeztek.

Tudom hogy a tejet temérdek reklám kínálgatja, gusztusos édességek alapanyagaként, vagy csak úgy, mint frissítő, és a csontritkulást meggátoló finom ital, de ha valaki elolvassa a fent ajánlott szakember irásait, akkor rádöbben hogy mennyire félrevezetnek bennünket, és ha elolvas olyan tudományos cikkeket is, amelyek főleg angol nyelven fellelhetőek, és nem is nagyon publikáltak, hogy miért, az is kiderül Szendi írásaiból, akkor lehet hogy ő is szintén elgondolkodik, és megpróbál úgy gondolni a tehéntejre mint a kisborjúnak való, a gyors növekedést elősegítő növekedési hormonokkal, gyógyszermaradványokkal, antibiotikumokkal, növényvédőszerekkel, gyomirtókkal, gennyel teli, ugyanakkor a kisborjúnak szükséges tápanyagokkal teli folyadékra, és nem a mi ember-gyerekeinknek, vagy saját magunknak szánt italra.

Ugyanis minden fajnak a saját anyjának az anyateje lett kitalálva a természet által, és különben sincs a természetben sem még egy állatfaj, aki nem a saját fajának a tejét fogyasztja. Természetesen vonatkozik ez a kecsketejre is, és minden más állat tejére.

Azt sem tanitják meg nekünk, hogy az ember sem képes korlátlan ideig megemészteni a tejet, hanem csak bizonyos életkorig, kb. 3-4éves korban már minden embernél megszűnik a laktáz enzim termelése, ami azt eredményezi hogy még az anyatejet sem fogjuk tudni ezután megemészteni. Ezt igy találta ki a természet, ezt megerőszakolni nem lehet!

Kb. 150 éve fogyasztanak az emberek tejet, előtte nemigen. Amióta létezik a modernkori élelmiszeripar, azóta terjedtek el a tejtermékek, azóta hatalmas üzlet lett belőle, persze hogy lépten-nyomon reklámozzák, még akkor is, ha ma már a legtöbb orvos is tisztában van a negatív, betegségeket okozó hatásával.

Ezekért, és még számos megdöbbentő információ megszerzéséért kérlek titeket, hogy gyerekeitek és saját magatok érdekében amilyen gyorsan tudjátok, olvassatok utána ezeknek a dolgoknak, hogy ki se alakulhassanak a tej okozta ártalmak.

Nagyon sokan vagyunk már akik tudjuk ezeket, csak még mindig nem elegen, hogy ennek óriási visszhangja lehessen.

2013. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem nővi ki. Sajnos a kisfiammal már 10 éve szenvedés az életünk!
2013. jan. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Mind a két kisfiam az(4 és 8 évesek),és én is az vagyok,de ez csak az első szülésem után derült ki.Előtte,ha tejeset ettem,mindig görcsölt a hasam,nem bírtam felkelni.Amikor megszületett a nagyfiam neki tele lett az arca kiütésekkel,az anyatej mellé tejmentes tápszert kapott,2 évesen vizsgálták ki,nála akkor derült ki.Azóta is tart,ha a suliban tejes étel van,akkor fel van fújódva,hasmenése van és nagyon kipirosodik a feneke.

Az öcsit is 2 évesen vizsgálták ki,mielőtt bölcsibe ment,neki ekcémás az arca.

Szerencsére a bölcsiben,oviban külön ételt kap,és itthon sincs tehéntej vagy annak származékai.

Remélem kinövik!

Egyébként egyre több gyerek allergiás valamire:(!

2013. jan. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!