Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » TSMT torna tapasztalatokat...

TSMT torna tapasztalatokat szeretnék! Járt már valaki? használ?

Figyelt kérdés

2012. dec. 9. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Én kétkedéssel próbáltam ki a tsmt-t, a mai napig kétkedem is benne DE leírom a tapasztalataimat.

Mi jártunk vezetéses tsmt-re. Fiam 4,5-5 éves kora közt. Kisebb mozgáskoordinációra, egyensúlyfejlesztésre, feladattudat kialakítására volt szükség. Vezetésesre jártunk vidékre. Ez azt jelenti, állapotfelmérés után egyszeri bemutatás után otthon kell végezni a 15-20-25 feladatból álló feladatsort, ami egyénre szabott. Mozgásfejlesztő, de közben a szenzomotoros készségek mellett memória-, ritmus-.... rengetegféle fejlesztés történik. Kb. kéthetente volt konzultáció. 6 hetente zárult egy terápia.

Jó a hatása, fejlődést tapasztaltam a mozgásban, feladattudatban. A fejlődés lassú fél évet minimum kell járni, van aki évekig jár (mi sajnos a költségessége miatt csak 4 hót járhattunk - ezidő alatt költöttünk eszközökre, utazásra, foglalkozásokra kb. 150 ezret.).

Amíg jártunk a fiam és a köztem levő viszony kihűlni látszott, mivel én tornáztattam, a tempó katonás, pattogós, szigorú, amire nem minden gyerek vevő, mi is épp ezért jártunk. Mivel vezetéses helyett nem tudtam csoportosra járatni, jobbnak láttam abbahagyni a tsmt-t, azzal a félsszel, hogy akár árthatok is, mivel a módszer lényege is a legalább fél évig tartó foglalkozás.

Azóta viszonyunk nagyon jó, elmúlt 8 hó. Kiemelkedően teljesít a gyerek sok feladattípusban és kitartóbb sokkal.

Viszont nem hiszek 100%-ig a módszerben, mert amit tud, nem a katonás labdán-gördeszkán gurulásnak köszönheti, hanem a szeretetteljes törődésnek, amit itthon és az oviban kap.

Elismerem viszont, hogy vannak olyan gyerekek, babák, akiknek ez az egyik esély arra, hogy normál osztályban tudjanak majd teljesíteni, ha iskolakezdésre kerül a sor.

2013. márc. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Őszintén meglepődtem, az első válaszolón, hogy katonás, és rosszabb lett a viszonyuk tőle.

MI 1 hónapja csináljuk, és a gyerekem imádja. Féltem én is tőle, hogy nem fogja csinálni. Az elején voltak feladatok, amelyeket nem szeretett, és voltak olyanok, amelyeket meg nem akart abbahagyni, annyira tetszett neki. De pár alkalom után megtanulta, hogy mi mi után jön, és csinálja, imádja.

Nálunk nincs még igazán diagnózis, hogy mi a probléma, de megkésett a beszédfejlődése, és a szobatisztasággal is problémák voltak. Februárban volt 3 éves.

Előtte próbálkoztunk már egy gyógytornával, csoportban, ott neki kellett volna aktívabbnak lennie, azt nem csinálta, abba is hagytuk.

Ezért féltem a tsmt-től is, de ez nekünk jobban bejött. Mivel itt nem a gyerek az aktív fél, hanem a szülő. Most kaptuk meg a 2. feladatsort, látom, hogy ez már nehezebb, kiváncsi leszek rá.

De ez alatt az idő alatt a fiam szobatiszta lett, és elkezdett beszélni. Nem biztos, hogy a tornától, de szerintem mindenképpen jót tesz.

Ja, és nekünk ingyenes.

2013. jún. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Látom régi a kérdés, de azért leírom a tapasztalatainkat. Kislanyom hiába rohangált 11 hónapos korától a bútorok között kapaszkodva, még 17 hósan sem járt önállóan. Anno kétszer látta Petős konduktor, azt mondta túl lazák az izületei, kicsit hipotón, de fejlesztést nem igényel, csak szupinált cipő legyen mindig rajta itthon.

17 hónaposan elvittem Dévényre, ott 5 percet tudta csak kezelni a hölgy, annyira üvöltött a lányom. Az 5 perc kezelés után másnap egyedül állt pár màsodpercet. Rá másfél hétre még egy kezelés-itt sikerült kb. 15 percet kezelnie, mondta, hogy többet ne hozzam, mert 2 éves kora után magától is el fog indulni, nem vészesen hipotón. Egyúttal ajánlotta a TSMT tornát.

Elvittem- másfél órás felmérés volt- igazából legfőképp csak figyelte a terapeuta játék közben, kicsit átmozgatta, semmi extra. Kaptunk egy feladatsort fitness labdára es takaróban kell hintáztatni. Azt mondta ő is, hogy nem vészesen hipotón és hogy emiatt a vàzizmait kell erősíteni plusz az egyensúlyérzékét " beindítani". A tornàt minden nap itthon kell csinálni, 1 hónap múlva kontroll.

Az első három napon üvöltött, mint a sakál, negyedik naptól élvezi es kacag közben.

Amit elértünk 2 és fél hét alatt:

Kb.1 hét után perceken keresztül állt egyedül.

10 nap után felmászott a kanapéra egyedül.

12 nap után kézenfogva járt. ( korábban meg sem próbálta, leült azonnal).

17 nap után önállóan jár.

Álmomban nem gondoltam, hogy ez ennyire hatásos lesz.

Abszolút ajánlom.

Kíváncsi vagyok, beindul e most a beszédfejlődés is. Most csak 5-6 szót mond.

2018. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 etickett válasza:

Első sorban a hármas válaszolótól kérdezném, hogy mi újság a beszédfejlődéssel azóta?

Illetve, bárki, aki válaszol, mik a (további) tapasztalatok?

2019. dec. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!