Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A laktózérzékenységet kinőheti...

A laktózérzékenységet kinőheti a gyermek? Olvastam már azt is hogy igen, és az ellenkezőjét is! Elsősorban tapasztalatokat várnék!

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 21:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szia!Pont ebben a problémában vagyunk benne mi is.A 7 éves lányomnak valószinű ez van.Egyre sűrűbben fájdogált mostanában a hasa,illetve kis kora óta egyre inkább ösztönből kerüli a tejes dolgokat.Tehát eleinte nem volt gond,csak nem szerette a tejfölt,és a sajtot,aztán már a joghurtot sem,végül a tejet sem bírta.Illetve a hasfájások tejes ételek után voltak megfigyelhetőek.Többször voltunk gyerekorvosnál,más okból,és említettem ezeket.Legutóbb hasfájások miatt kértünk vérvételt,vizeletet is.Most ott tartunk hogy kerüljük a tejes ételeket és laktózmentesen csinálok mindent.Teljesen betartani nem sikerül mindig,de nem fáj már a hasija csak néha.Én is kérdeztem hogy kinőhető e.A veleszületett sajnos nem az mondta az orvos,de lehet betegség,antibiotikumkúra után időszakos érzékenység,ami elmúlik.Én ennyit tudok.Nálatok mi volt?Hogy derült ki?Kivizsgáltattátok már?Hálás lennék az infóért.Köszi.
2013. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Keresztlányomnál 1 évesen derült ki,hogy laktóz érzékeny,aztán egy évig teljesen tejtermék mentesen evet, utánn fokozatosan vissza vezették nála a tejtermékeket, és nem volt tőle semmi baja, most 3 és fél éves és úgy néz ki elmúlt a laktóz érzékenység.
2013. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Én az voltam és kinőttem.
2013. jan. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Nem a tejfehérje allergiáról beszélsz? Azt szokták terheléssel vizsgálni és sok esetben kinôhetô. Én úgy tudom, hogy a laktózérzékenység oka a veleszületett laktáz enzim hiánya vagy annak gyenge mûködése. Ha hiányzik, akkor nem hinném, hogy kinövi, ha nem mûködik rendesen, akkor nem tudom, hogy késôbb "serkenthetô"-e a mûködése. Úgy tudom a laktózérzékenységet fújással vizsgálják.

Lányom tejfehérje allergiás, se tejet, se tejterméket, se semmi olyat nem kaphat, amiben tejszármazék van. A héten voltunk kontrollon és mondta a doki, hogy nyár elején valószínûleg terheléssel nézik majd meg, hogy a diéta hatására megszûnt-e az allergiája, vagy még fennáll.

2013. jan. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Barátnőm 32 éves, és még mindig az! Ő sajnos nem nőtte ki!
2013. jan. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Első válaszoló, az én lányom 4 éves, eddig semmi gond nem volt a tejterméjek miatt. December elején egyik napról a másikra elkezdett görcsölni a hasa, és persze ez hasmenéssel párosult! És ez csak tej és tejtermékek fogyasztása után. 0. megfigyelhető! Az orvosunk laktózérzékenységi vizgálatra uta
2013. jan. 13. 07:29
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Első válaszoló, az én lányom 4 éves, eddig semmi gond nem volt a tejterméjek miatt. December elején egyik napról a másikra elkezdett görcsölni a hasa, és persze ez hasmenéssel párosult! És ez csak tej és tejtermékek fogyasztása után megfigyelhető! Az orvosunk laktózérzékenyégita
2013. jan. 13. 07:31
 8/21 A kérdező kommentje:
Bocsi! Szóval laktózérzékenységi vizsgálatra utalt be, amire február közepére kaptam időpontot sajnos! Addig megpróbálok laktózmentesen főzni!
2013. jan. 13. 07:34
 9/21 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Én is úgy tudom hogy a fehérje allergiát lehet kinőni,nekünk is ezt mondta a doki,ezt sajnos nem.Akkor kedves kérdező egy cipőben járunk.Nekünk a dokinéni nem adott beutalót vizsgálatra,azt mondta főzzek laktózmentesen,és ha mégis tejes dolgot enne,előtte vegye be a tablettát amit vény nélkül lehet kapni a patikában,ami pótolja az enzimet.Nálunk családilag halmozódik ez a dolog,a férjem sem bírja a tejet,neki és az unokatesójának is kijött kamasz korban,de sose vizsgálták ki.Nekünk hasmenés nem volt,bár már nem ellenőrzöm a lányomat ennyi idősen de ő azt mondta,csak nagyon hasfájós lett.Dokink meg stresszre gyanakodott,de én figyeltem és a tejtől van,én úgy vettem észre.Nem véletlen hagyta el a tejes dolgokat.A tanítónénink lányának is ez a baja van,ezekkel a tünetekkel jött nekik is,ők is diétáznak plusz a tabletta.
2013. jan. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy nem.

A kisebbik fiam tejfehérje allergiás, 2,5 éve diétázunk vele.

A gasztros doki mindig azzal nyugtat, hogy ugyan jelenleg ez a "betegség" igényel keményebb diétát, viszont annak betartásával ez az allergia nagy eséllyel egy életre kinőhető, míg a laktózérzékenység nem...

2013. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!