Mit tegyek, ha egy 3 éves kislány felnőttnek képzeli magát?
Szerepjáték. Életkori sajátosság. Kb. 2 éves kortól kezdődik, hogy a gyermek belebújik anya-apa cipőjébe, ruháiba.
Egészséges kereteken belül muris és elfogadható, de a körömlakkozás éa "lopkodás" már nem.
Én menekülök otthonról ha problémát okoz a fogadott testvérem. Ő fiú és olyan hangerővel játszik, hogy azt képtelenség elviselni :D Teli torokból üvölt amikor játszik xD Na meg a stílus, ahogy az anyukájával beszél, meg amikor hisztizik, nagyon idegesítő lenne, ha tűrném :D Inkább elmegyek edzeni, elmegyek haveromhoz, nagyszülőkhöz, vagy ki a garázsba. Végül is nem sokat veszítek vele ha felállok a gép elől :D Ha jól emlékszek kisebb koromba is ilyesmit csináltam, amikor még együtt éltem a húgaimmal, annyi különbséggel, hogy ők nem ritkán szánt szándékkal bosszantani akartak engem :D
Persze neked más mert te lány vagy és szeretnél foglalkozni vele, szeretnéd nevelni, ez az anyai ösztön, de hidd el könnyebb ha le se sz.rod a gyereket :D
Ha már úgyis neked kell sokat vele lenned, ajánld fel neki azokat a játékokat, elfoglaltságokat, amiket szeret csinálni, de úgy, hogy együtt csináljátok. Például tetszik neki a sütővas, akkor mondd neki, hogy gyere játszunk ezzel egy kicsit, megmutatom, hogy is működik ez. Persze nem dugod be, elmondod, hogy azért, hogy meg ne süsse a kezét. Eljátszátok, mit kell vele csinálni, ha van hajasbabája, akkor azon. Játék után elteszed a hajsütőt. Ez nem fog neki tetszeni, de azt mondod, hogy legközelebb is megcsináljátok a baba haját, akkor odaadod majd megint. És így tovább. Legálissá teszed neki az eszközöket, szabályokat állítasz hozzá, például: ezzel akkor játszunk, ha én odaadom. Lapos cipődet felveheti (úgysem tudod kikerülni), magas sarkút nem.
Ebben a korban szeret szerepjátokokat játszani, játszatok boltosat, orvososat, vagy amit épp szeretne. Adj a kezébe minél több dolgot, amit nyugodtan használhat, vagy amit melletted biztonsággal kezelhet. Gyurmázzatok, rajzoljatok. Ha tényleg nem kaphat meg (mert van azért jó pár dolog), akkor tereld el a figyelmét, ajánlj fel helyette valami mást.
Ahhoz pedig, hogy jó viszony legyen köztetek, elengedhetetlen a nevetés, fogócska, bújócska, csikizés, bármi, amin lehet kacagni egy kicsit. Ő is másképp fog rád tekinteni, ha nem kell mindenre nemet mondani, és még jó is a hangulat. Ezt csak azért írom, mert elhiszem, hogy lenne jobb programod is, mint gyerekre vigyázni, de ha meg akarod könnyíteni a saját dolgod, akkor partnernek kell lenned, úgy hogy a szabályokat te állítod fel persze.
Ha ellopja a ruhádat, csak kacagj rajta egyet, hogy hol az a szarka, elkaplak! (viccesen), aztán elmondod, ha máskor elveszi a ruhát, tegye vissza a helyére. Gyere, tegyük vissza együtt.
Az meg hogy árulkodik, elmondod neki, hogy ez nem szép dolog. Ha megkarmol, azt mondod neki, hogy ne karmolj meg, mert fáj nekem. Lehet, hogy sokszor kell valamit elmondani, de előbb-utóbb tanul belőle. Ilyen korban még feszegetik a határokat, tesztelik, mit lehet, mit nem. Most ismerik meg a világot.
Remélem, érted, mit akartam ezzel az egésszel írni. Nem egyszerű röviden leírni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!