Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem megterhelő 3 évesen 22-25...

Nem megterhelő 3 évesen 22-25 fős ovis csoportba bekerülni szoktatás nélkül?

Figyelt kérdés
Nekem most bölcsis a kicsim, ahol 10-en vannak egy csoportban. Megdöbbentem, amikor megtudtam, hogy akár 25-en is lehetnek egy csoportban az oviban, ahova szeptembertől fog elvileg járni. Ez nem hat sokként a gyerekekre? Hiszen felnőttként is feszengenék 25 vadidegen között.

2013. jan. 8. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért az oviban nincs beszoktatás? Nálunk azoknak is van 2 hét akik bölcsiből kerülnek át ovi akár év közben is, pont azért amit leírtál, mert egy teljesen új közegbe, sokkal több gyerek közé, idegen felnőttek közé.

Beszoktatás nélkül szerintem még a legalkalmazkodóbb gyereket is megviseli.

Nálunk amúgy 35-en vannak egy csoportban.

2013. jan. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs beszoktatás. 35-en? Ez nagyon durva...

Az óvoda lett kevesebb, vagy a gyerek lett több?

2013. jan. 8. 13:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Én kisfiam holnap kezd az oviba. 35 gyerek,nincs beszoktatás. :( Reggel viszem du. hozom. Én is kiváncsi vagyok. Óvónők szerint jó így,jobb mindha beszoktatás lenne.
2013. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Húú, hát nekem ez furcsa. Az enyém könnyen vette az ovit, soha nem sírt egyszer sem, de ha csak úgy beállítok vele egyik reggel, hogy na most akkor itt maradsz, hát biztos isten megszökött volna, de minimum addig ordított volna míg ki nem akasztja az óvónőket! Szegénykék.


Nálunk azért ilyen nagy a létszám, mert nagyon sokan költöztek ide az utóbbi években (agglomeráció) és hiába épült új óvoda így sem bírják. Összesen 5 ovi van a városban, mindenhol 4-5-6 csoport van, a mienkben 8 és mindenhova 35 fős létszámot vettek fel, és még így is volt akit el kellett utasítani. A 3 éveseket szinte egytől egyig elutasítják. Na és had ne mondjam, hogy mindehhez van egy 70 fős bölcsi, de ez már más tészta.

2013. jan. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk (vidék)15-20 fős ovis csoportok vannak, azért a 25-35 fő az sok egy ovis csoportnál, szerintem. Nálunk 1,5 hét a beszokatás, két napon egy-egy órát voltunk bent a lányunkkal, majd ettől a héttől végig ebéd után jön haza, jövő héttől már ott is alszik. Azért szerintem ez jobb megoldás, mintha otthagynám szegénykét elsőre egy teljes napot!
2013. jan. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is könnyen vette az ovit, nem sírt, de nem hagytam volna ott elsőre egész napra, előző voltam!
2013. jan. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nallunk is van beszoktatas. Nekem meg az a szerencsem, hogy az ovi ugyan ott van ahol a bolcsi csak eppen masik reszlege az epuletnek es a kinti jatszoter kulon van az ovisoknak az udvaron. Februar elsejen kezdi a kisfiam az ovit es multheten szolltak a bolcsis gondozok, hogy a heten viszik at 1-1 orara az ovis reszlegre a kisfiam es majd jovohettol egy delelottre utanna meg mar ebedelni is ott fog de szepen fokozatosan szoktatjak meg 3 masik csoporttarsaval egyutt. Kisfiam tegnap mar nagyon boldogan jott haza a bolcsibol es mondogatta, hogy o mar ovis nagyfiu es holnap is megy majd az oviba at jatszani. :)
2013. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 25-30 fős vegyes csoportok vannak.


Beszoktatás csak azoknak van, akik otthonról mennek. A lányom bölcsis volt 1 évet. Így pénteken eljött a bölcsiből, hétfőn be az oviba rögtön egész napra.

Van olyan középsős aki még mindig sír reggel. Hála égnek az én kicsim könnyen vette az akadályt, mondjuk a természete is olyan, hogy barátkozós, felfedezős, nyitott.

2013. jan. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 25 fősek a csoportok. Hát biztos stressz ezt megszokni, de azért kevesen rokkannak bele :) Nálunk ha kéred, beszoktathatod a gyereket, bár elmondták, hogy bölcsiseket nem szoktak (én kértem és szoktattam pár napig).
2013. jan. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokszor bátrabbak ezek a kis apróságok, mint én felnőtt létemre :)
2013. jan. 9. 07:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!