Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek van kisfia és kislánya...

Akinek van kisfia és kislánya is?! A kisfiúval könnyebb vagy a kislánnyal mondjuk olyan 4 éves korig?

Figyelt kérdés

Mi a tapasztalaitok?

Csecsemőkortól a 4-5 éves korig érdekelne?

Fiúkkal nehezebb vagy a kislányokkal? Hiszti, akaratosság, temperamentum, egyéb....


2012. dec. 26. 21:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a kislányommal sokkal könnyebb mint a kisfiammal. A lányom 4 éves, merő ellentéte az 1 éves fiamnak. A kicsi akaratos, verekedős, rossz alvó, rossz evő, egyébként imádnivaló kisfiú, a lányom pont az ellentéte. Tehát egy szavazat a lányok javára. Mármint velük könnyebb szerintem.
2012. dec. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
2 lányom van és egy fiam,a lányokkal könnyebb volt nekem,a kettővel nem volt olyan nehéz mint most a fiammal.
2012. dec. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kedves 2. és ők mennyi idősek?
2012. dec. 26. 21:54
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
nem hiszem,hogy a nem kérdése.inkább genetika,mit örökölt,mit hozott,hányadik gyerek stb.ugyanazok a problémák a második gyereknél már könnyebb,már másabb, a 3. már fel se nagyon veszi az ember,igy persze nyugodtan lehet mondani,hogy jobb,könnyebb.nekem 2 fiam van,az elsőnél tapasztalatlan,fiatal voltam,kezdő házas,tele félelemmel,nehézséggel,hasfájós,keveset alvó,fogfájós,tejérzékeny meg még sorolhatnám mi minden probléma volt,aztán el telt pár év,jött a második,és vele már fele annyi gond se volt,pedig neki is fáj a hasa,neki is jött a foga,és ő is volt hisztis,mégis másként éltem meg,sokkal nyugisabb,kiegyensúlyozottabb voltam vele,nem aggódtam fele annyit se mint az elsőnél,és meg is látszik most is,a nagy idegesebb,ingerültebb a kicsi nyugisabb,békésebb simulékony.mintha lány lenne,de fiú,nagyis is az.
2012. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. 1. gyermekem kisfiú. Minden annyira nehéz volt vele és most is az. Visítós csecsemőkor, hisztériás, akaratos, mai napig földhöz vágódós, pedig 4 éves.

2. gyermekem 2 éves lesz-kislány és kezdetektől egy angyal. Nem sírt csecsemőkorában, bújós, anyás, alkalmazkodó, hangját nem hallani, csak a kacagását, annyira könnyű vele a mai napig. Ő vigasztalja a nagyot, simogatja, puszit ad neki, ha a fiam hisztizik. Annyira cuki:)


És most született a 3. babám, aki fiú. És kezdek megint összeomlani, mert folyton visít, éjjel-nappal fent van, nincs el, vagy a hasa fáj vagy nemtudom, folyton foglalkozunk vele, mégis sír. Kezdem megint elveszíteni a kevéske önbizalmamat.


Ezért tettem fel a kérdést, hogy nálatok ez hogy alakult.

Lehet, hogy nálunk számít a nem és lesz két nehéz természetű fiam?????

Mindegyiket ugyanazon módon nevelem, nincs kivétel, nincs sírni hagyás, nincs hogy te az első vagy , te pedig csak a 3. és ezért másként kezelem őket. És a 3. babánál sem veszem lazán a sírást, sőt, egyre jobban zavar, hogy mi lehet a baj.

2012. dec. 26. 22:07
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

jujj..ez nem vmi bíztató,

az én lányom 2,5 éves igaz azóta van megőrülve igazán hogy megszületett a kisöccse aki még csak 6 hetes,eddig még aranyos nyugodt baba..

a lányommal babakorában is voltak gondok..de most?!..

úgyhogy most egyenlőre a lányommal nehéz,de hát később lehet mást mondok.

2012. dec. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nálunk a 4 éves fiamat viselte meg a 3. baba születése. Pedig oviba sem járatom direkt ezért. Követelőző lett, irigyebb, mint valaha.

Kislányom folyamatosan jön, segít a baba körül, az ágya mellé kucorodik és folyton nézi. Ő örül a nagytesónak is és a picinek is. Egyenlőre legalábbis így áll a helyzet.

2012. dec. 26. 22:14
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
2 kislányom van egy 5 éves és egy 3.5 éves meg van egy 11 hónapos kisfiam! A lányokkal sokkal könyebb volt pedig ő köztük kevesebb a korkülönbség 1.5 év van köztük és sokkal könyebb volt míg ez a pici rosebb pakol öli a lányokat nem ül meg a babakocsiba soroljam :-).
2012. dec. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk abszolút semmi különbség nincs, szinte teljesen egyforma a viselkedése és temperamentuma a 6 éves lányomnak és lassan 2 éves fiamnak. Annyi talán, hogy a lányom idegenek előtt nehezebben oldódik fel, a fiam pedig könnyen barátkozós típus. Abból a szempontból talán könnyebb most a fiammal, hogy mivel tudom, később milyen gáz a feleselős korszak, egyáltalán nem veszem fel a hisztijét, de ez sem a nemük, hanem az én eddigi tapasztalatom miatt van. Az egyik barátnőmnek 3 gyereke van, 14 és 9 éves fiúk, és 6 éves lány. A lánya után azt mondta, hogy ha ő lett volna az első, tuti, nem vállal több gyereket. :)
2012. dec. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem az első gyerek lány,és mit ne mondjak nagyon nehezen szántam rá magam egy másik babára ő utána.

Kb másfél éves koráig állandóan sírt,és senki nem tudta miért. Hasfájós volt és nagyon bukott,ezeket fél évesen kinőtte,de utána sem változott semmi!?( Vagy 1000féle orvosnál voltunk vele a gasztroenterológustól kezdve a pszhiologuson át mindenhol. Sehol nem találtak semmit!!! Azt mondták ilyen a természete.:( Állandóan csak ölben volt el,sem éjjel,sem nappal nem akart aludni.

Márciusban lesz 4éves,és egy akaratos,öntudatos,makacs,kis hisztigép. Az alvással most is problémák vannak.

A kisfiam lassan 8hónapos és hozzá képest egy tünemény! Nagyon nyugodt jó baba. A lányommal ilyen idősen már megjártunk pár orvost,a fiammal semmi gond.

Ettől függetlenül imádom mind a kettőt!!!:)

2012. dec. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!