Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Titeket ez nem zavar?

Titeket ez nem zavar?

Figyelt kérdés

Számomra nagyon zavaró,mikor meglátok egy óvodás vagy nála kisebb kislányt kilakkozott körmökkel.Nem tudom miért kell már ilyen kicsi korban a gyereket sminkelni,meg lakkkozni.Ráérnek. Főlek attól tudok hátast dobni,mikor egy kislány vörös(!!) lakkal van kikenve.

Most ezzel senkit nem szeretnék megbántani,de nekem ez a véleményem.Neked mi?


2009. aug. 24. 19:40
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
nem,szerintem azért mert vkinek vörös a körme nem ribis,csak az akkoris egy igen markáns és felnőttes szín,amit még a tinédzser lányomra se kennék rá.(ha lenne) és tudom h a felnőtteket akarják utánozni,de mondom mégeccer:meg kéne találni a középutat,és télleg nem arra nevelni egy gyereket hogy a make-up tól lesz nőies.de amennyi ház anyi szokás...mindehol mást lát a gyerek. nálunk pl soha nem volt olyan h fessenek ki,mert a családban azt láttam h nem csak attől lehet vki felnőtt
2009. aug. 26. 12:45
 12/16 anonim ***** válasza:
66%
Ennek semmi köze a neveléshez.Pl.nekem épített körmöm van a kezemen,azt én nem festem,de a lábamon ilyenkor nyáron mindig,kb.2x kérte a 3 éves lányom,hogy fessem ki az ő körmét is(csak 1-et)kifestettem,ettől rosssz anya vagyok?Nem jól nevelem?A magassarkú cipőimbe is belebújik sokszor,sőt kislányként én is mindig ezt csináltam anyukám cipőivel......szóval ez is csak egy gyermeki kíváncsiság,ezen át kell esni,akár tetszik másnak,akár nem.Akinek lánya van ezt tudja,akinek meg fia ott más dili van:)
2009. aug. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
nem kell rögtön megsértődni.senki nem mondta hogy rossz anya vagy és nem neveled,rosszul,de ha kicsit figyelnél,akkor tudnád hogy itt már mindenki régóta a vörös színű lakkról beszél,és arról,hogy gáz ha teljesen ki van lakkozva. a cipőről pedig senki nem mondott semmit. nem értem mi a bajod....
2009. aug. 26. 23:12
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az számít mit lát otthon a gyewrek, hanem az is, hogy mennyire fogékony az ilyesmire. Gyerek korunkban tesómmal mi is sminkeltük egymást, aztán röhögtünk egyet és lemostuk. Mondjuk a körömlakkot azt nem használtuk, már nem emlékszem, hogy anya nem engedte, vagy nem is jutott eszünkbe. De anya is csak ritkán és szolidan sminkelt. Szóval nem volt előttünk rossz példa.

Most meg a 2 éves lányom kezdte el szenvedélyesen gyűjteni az ékszereket(karkötő, nyaklánc), pedig rajtam soha nem lát ilyesmit.

2009. aug. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
írtam már korábban is. (előző oldal utolsó elötti). A mi osztályunk nagy része már tűsarkúban, magassarkúban jár suliba. Én most értem el arra a szintre, hogy felpróbáltam anyu cipőjét, mert ballagásra nem akarok lapos talpú cipőt. Hát anyu cipői vagy lapostalpúak, vagy 7 cm-es sarkúak. Szval nem tudtam menni benne :D És még vmi: most voltunk uncsim szülinapján és megint ki volt festve a körme. De csak rózsaszínre. Meg tavaly is ki volt neki. Idén öt éves. De sztem ez még nem gáz annyira.
2009. aug. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
a magassarlu tinikorban más téma,mert pl most megyek nyolcadikba én is és koszorucskára kötelező magassarku. tehát ja...
2009. aug. 28. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!