Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Titeket ez nem zavar?

Titeket ez nem zavar?

Figyelt kérdés

Számomra nagyon zavaró,mikor meglátok egy óvodás vagy nála kisebb kislányt kilakkozott körmökkel.Nem tudom miért kell már ilyen kicsi korban a gyereket sminkelni,meg lakkkozni.Ráérnek. Főlek attól tudok hátast dobni,mikor egy kislány vörös(!!) lakkal van kikenve.

Most ezzel senkit nem szeretnék megbántani,de nekem ez a véleményem.Neked mi?


2009. aug. 24. 19:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát én már nagyon nagyon rég voltam óvodás, de én is nagyon örültem, és egyfolytában nyúztam anyukám barátnőjét, hogy fesse ki a körmömet. Kifestette, elmentem óvodába egy két napot aztán lemostuk. Ez nem tudatos sminkelés, hanem csak szórakozás. Én a make up-tól akadnék ki, de az még nem divat szerencsére az ovisok körében.:)
2009. aug. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
persze tudom hogy a kislányok szeretik az ilyen dolgokat,meg minden,és tudom hogy ilyenkor még nincs jelentősége,engem akkor is zavar. nem tudom miért.... :-))
2009. aug. 24. 19:55
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Az engem is zavar, ha élénk színnel az összes körme ki van kenve. Én a lányomnak (2 éves) max 1 körmét szoktam kilakkozni, amikor én is csinálom az enyémet, de azt is halvány pasztell, vagy átlátszó lakkal.
2009. aug. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
evvel még ki vagyok békülve,de mikor piros..............
2009. aug. 24. 21:45
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Éjn imádtam ilyeneket csinálni, pedig anyu sose volt kifestve még lakkja sem volt. Keresztanyámtól meg nagynénémtől kaptam mindig lakkokat, rúzst, 7-8 évesen műkörmöt!!! Én magamnak csináltam, persze oviba suliba nem mentem úgy.

15 éves koromra ebből kinőttem, azóta nem volt lakkozva a körmöm, csak a szememet festem.(25 vagyok, kétgyermekes anyuka)

Sztem nem kell ezt komolyan venni, addig gyerek amíg ilyenekkel játszik és tudatosan nő akar lenni.

Ha értitek mire gondolok.

Attól még nem lesz műkörmös pláza cica.

Ez tulajdonképpen egy szerepjáték ami nagyon fontos a gyerekek világában.

2009. aug. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
hja azt tudom....de szerintem azért meg kéne találni az arany középutat.... mármint,hogy ha már ki van festve akkor legalább ne tegye má egy anya a gyerekét "ribissé". most nem szó szerint,de remélem értitek a lényeget
2009. aug. 24. 21:54
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
Ez engem nagyon idegesít, mert így azt nevelik a kislányokban, hogy a természetes szépség nem jó! Miért csak akkor lehet szép egy kislány, ha ki van sminkelve? Egy felnőtt nőben is a legszebb a természetesség, pláne egy kislányban! És akkor még reklámozzák is a sminket kislányoknak!
2009. aug. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Hát 4 éves sminkelt kislánnyal még sosem találkoztam. Nem is tenném a lányommal. Ami viszont a körmöket illeti az én lányom 4 és fél éves és a nővérem műkörmös, nekem is van műkörmöm és a lányom gyakran kéri hogy az ő körmét is fesse ki. Általában más napra le is kopik. Ebben én semmi rosszat nem találok. Az hogy milyen színű szerintem teljesen mindegy. Szerinted annak akinek piros a körme a ribanc (felnőtt)? Szerintem nem, ahhoz más is kell. Neked egyébként van lányod? Csak azért kérdezem mert ha esetleg van gyereked akkor tudnod kéne hogy a gyerekek mindig utánozni szeretnék a szüleiket, persze nem lehet mindenben de vannak dolgok amiket meg lehet engedni és szerintem néha néha kifesteni a körmét meg lehet.
2009. aug. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ovisan nekem alkalomra (családi szülinap, stb) volt kifestve, rózsaszinnel. Néha hétköznapokra átlátszóval, rózsaszínnel, vagy barackkal. Keresztanyukám volt a tettes :) Nagyon szerettem, ha ki van festve a körmöm! :)
2009. aug. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%
07:25-ös vagyok! Inkább minden kislánynak azt kellene megmagyarázni, hogy úgy a legszebb, ahogy van!
2009. aug. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!