Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 év körüli gyermeketek eszik...

3 év körüli gyermeketek eszik e főzeléket ha igen milyen gyakran és mit szeret?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

én heti 1-2 alkalommal csinálok fözeléket mert elég zsíros és lisztes, vagy is túlságosan nem egészséges, de megeszik mindent.

Amúgy meg párolt zöldséget csinálok mindenhez.

2012. dec. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sajnos az én 2,5 évesem nem. Megkóstolja, de nem hajlandó megenni a főzelékeket. Nagyon szomorú vagyok én is, de bízom benne később ez változni fog! Most sok gyümölcsöt adok neki, azokat legalább megeszi.
2012. dec. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Itthon "nem szereti", ha oviban az van, ott megeszik mindent.

Egyedül a paprikás krumpli az, amit megeszik (már ha az főzeléknek mondható).

2012. dec. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3. vagyok, egyébként nálunk most itthon mindenre azt mondja, hogy nem szereti, még olyanra is, ami eddig kedvenc volt. Szóval remélem, hogy majd visszaáll a szereti kategóriába a főzelék is. :)
2012. dec. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi nagy főzelékesek vagyunk mert én is szeretem ( a férjem ugyan nem) meg a gyerekek is. 5 és 3 évesek.

A nagyobb a zöldborsót meg a fejtett babot nem szereti (de azért megeszi ha eléggé szétfőzöm) a kisebb pedig a paradicsomos krumplit, de ezt leszámítva a többit megeszik szívesen.

A kicsi viszont imádja a borsót is babot is, a nagy meg a paradicsomos krumplit úgyhogy olyankor kétfélét főzök ha épp az van soron.

Egyébként sima tejfölös krumplifőzeléket, spenótot, sóskát, zöldbabot, sárgaborsót, lencsét, tökfőzeléket,brokkoli főzeléket, kelbimbót ezeket mind eszik. Heti 3-4 szer van ilyen (ha szünet van az oviban vagy itthon vannak más miatt) legalább.

2012. dec. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5 ös vagyok, az kimaradt hogy teljeskiőrlésű liszttel sűrítek vagy keményítővel és minimális olaj van benne, valamint inkább habarok mint rántok.
2012. dec. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

lányom se eszegeti sajna, zöldborso fözelék jöhet8amit ö kukoricána mond:D)

más nem nagyon...

de probálok emriteni ötleteket mit fözzek bár jo sulyba van de nekem se ártana valami jo fözi lehet a férjemet ráállitom fözzön holnap krumli fözeléket elözö terhességem alatt 4 hónapig csak azt ettem és csak ugy ha ö fözte hátha a lányom is rákap

2012. dec. 18. 13:32
 8/12 anonim ***** válasza:

Zöldbab, és tök főzelék amit szívesen megeszik.

A borsót inkább levesben szereti.

Én minden főzeléket úgy készítek, hogy 1 vőkanál olajon lepirítok 1 hagymát, rá kis paprika, majd tök, zöldbab, borsó, kelkáposzta, karfiol... Annyi vízzel öntöm fel, hogy épp hogy ellepje, majd vegeta, bors. Puhára főzöm, utánna egy tálba,2 dl tejfölbe teszek 3 evőkanál lisztet, kézi habverővel csomó mentesre keverem, a főzelék vizével kicsit lazítom, majd a főzelékre öntöm, az forr 2-3-at, és kész is! Ha túl hígnak látom, még szórok rá lisztet, és keverem keverem hogy csomó mentes legyen.

2012. dec. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a receptete elmentem és kiprobáljuk mindnekinek ment a zöld kéz
2012. dec. 18. 13:59
 10/12 anonim ***** válasza:
Szinte mindennap. Oviba sokszor van. Itthon is csinálok elég sűrűn. Nagyon szereti mindet.
2012. dec. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!