Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsibe csak szeptembertől...

Bölcsibe csak szeptembertől veszik be a gyerekeket vagy bármikor?

Figyelt kérdés
Ha kisfiam betölti a 2 évet, mindenképpen vissza szeretnék menni dolgozni vagy akár néhány hónappal hamarabb.Azon gondolkodtam, hogy ha 2014. áprilisában tölti, akkor mikor kellene beíratnom vagy egyáltalán mehetne-e akkor. Igaz még kicsit messze van, de ha a munkáltatóm nem vesz vissza, másik munkahelyet kell találnom és mindenképp szeretném a gyerekek elhelyezését időben rendezni.A nagy 2,5 éves ő már akkor oviba fog járni.
2012. dec. 11. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
2.5 évesen tudtommal nem járhat oviba tudtommal. Minél előbb keresd fel a sulit és iratkozzatok be, persze ő később fog kezdeni.
2012. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bölcsit nem csak szeptemberben lehet kezdeni, beíratni viszont előbb kell.
2012. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló: Ovi, suli? Olvasd el még egyszer a kérdésem .....

Második válaszoló: Köszi, akkor megnyugodtam, mert nem lenne ki vigyázzon rá.

2012. dec. 11. 19:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha van hely kezdhet évközben is, de nálunk a 22. kerületben csak akkor ha beiratkozott tavasszal.
2012. dec. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Oké egy kicsit fáradt vagyok, nem a suliban hanem bölcsiben kezd később de ugyan úgy szeptemberben kell beiratkozni.
2012. dec. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

első, neked van gyereked? :D

olyan badarságokat írsz, szeptemberben nincs beíratás, az tavasszal van.

bölcsiben egyébként nem kollektíven van beíratás tavasszal hanem várólista van amire akár akkor is fel lehet íratni a gyereket mikor megszületik, sőt, érdemes is.

mi is megtettük, mikor már aktuális volt a beszoktatás bementem a bölcsibe, mondták, hogy még egy gyerek van előttünk (2 év után...) így elmentem a kerület összes bölcsijébe, egyikbe volt hely, rá egy hétre kezdhetett is. ez novemberben volt.

2012. dec. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A bölcsibe akkor veszik be amikor te mondod csak előtte fel kell íratni!

Pl én a fiamat 3 hónaposan írattam fel és abban az évben mikor kezdődődööt az újjabb "tanév" szeptembereben bevették a létszámba,ergo őneki fentartottak egy helyet pedig csak a következő év májusába kezdte a bölcsit mivel akkor töltötte a 2 évet!


Elsőnek:

Neharagudj meg de tényleg össze-vissza írsz.

1.nincs ilyen hogy szeptembertől lehet csak bölcsit kezdeni

2.van már lehetőség 2,5 évesen beadni egy gyerkőcöt oviba ha szobatiszta

stb

2012. dec. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A mi városunkban pl. eltörölték ezt a fajta várólistát, hogy már pár hónaposan, vagy a születése után "beírathatod".

Csak azokkal foglalkoznak, akik a tárgyévben meg is kezdenék a bölcsibe járást. Idén májusban volt a beíratás, ami azokra vonatkozott, akik 2012. május - 2013. május közti "tanévben" (bocs, nem tudom, mi a tárgyidőszak hivatalos neve)kezdenék meg. Én 2013 februárjában szerettem volna, hogy elkezdje, de automatikusan elutasították, merthogy nem 2012.dec. 31-ig kezdi. Azt mondta a bölcsivezető, náluk szigorúan veszik, ez a szabály. Azok a gyerekek kerülhetnek várólistára, akik 2013.január-május közt kezdenének, és 2012. májusában adtak be hivatalos kérelmet (így az enyém is). (Ja, és sokszor azok is várólistásak, akik decemberig kezdenék, de azokat azt hiszem, hivatalosan muszáj felvenniük, de nem garantálják, hogy pont abban a bölcsiben lesz hely, lehet, hogy csak a város másik végén.)


Amúgy röhejes, hogy egyfelől kötelező volt beíratnom, neki meg kötelező volt elutasítania. Kiskapuk biztos lennének itt is, ha lenne megfelelő ismeretségi rendszerem (sajnos nincs). Azt nem tudom, mi van akkor, ha valakinél május után derül ki, hogy hirtelen vissza kell mennie dolgozni, és lekéste a beíratásra kijelölt napot. Arra azt mondta a nő, hogy itt nagyon kicsi az esély, hogy azoknak lenne szabad hely.


De lehet, hogy minden városban más a rendszer, érdemes neten utánanézni vagy felhívni a bölcsit!

2012. dec. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én szeptemberben adtam be a kérelmet,hogy decembertől szeretném ha kezdené a bőlcsi fiam,mivel január 2-ik hetétől dolgozni megyek!Semmi gond nem volt felvették.
2012. dec. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!