Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti hogyan kezelitek...

Anyukák, ti hogyan kezelitek a közvetlen környezetben a "neveletlen" gyerekeket? (többi lent)

Figyelt kérdés
Úgy értem akit nem tudtok elkerülni mert teszem azt rokon. Hogyan értetitek meg egy egészen kicsi (max 5 éves) gyerekkel hogy igen neki szabad, neked nem? Muszály velük találkozni, de lehetetlenül viselkednek persze több sem kell a többi gyereknek... A legnagyobb baj a 1,5 évessel van, mert neki még nagyon nehéz megmagyarázni hogy mi a jó és mi nem, még csak utánnoz.
2012. dec. 6. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
20%

Hihetetlen. Szerintem te utálod a gyerekeket és nem akarsz velük lenni! Én örülnék neki, ha a rokonaim gyerekei velem szeretnének lenni, mert az azt jelenti, hogy szeretnek.

Ha nem akarsz velük lenni, szólj az anyukájuknak, hogy ő szóljon rájuk ha rádakaszkodnak, akkor talán békén hagynak!

2012. dec. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Türelem türelem és türelem!!! Neked is van gyereked?

És szeretettel sokmindnre rá lehet venni őket!! figyelj oda rájuk, ne nyűgnek tekintsd őket!

2012. dec. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

öt éves már tök értelmes, meg kell értenie, hogy ezek a szabályok vannak nálad és kész, vagy ülhet a sarokba.

másfél évesnek meg figyelemelterelés, fizikai megakadályozás, pl. lefogod a kezét, ha földhöz akar vágni valamit.

2012. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én értelek,mert a nyáron hasonló problémám adódott.Nekünk az utcánkban lakott egy kisfiú,aki délelőtt és délután is a házunk előtt jött-ment,persze anyukájával.Általában egy időben sétáltunk és gyakran hozzánkcsapódtak.Eleinte nem is bántam,anyuka normális volt,el tudtunk beszélgetni.Na de a kisfiú???!!Én két gyerekkel kevesebbet kinlódtam,mint ő azzal az eggyel.Állandóan elfutott anyja elől,löködte,verkedni tanította az enyémeket.Negyed óra után zsongott a fejem tőle.Nem ez volt a legnagyobb baj,hanem,hogy nagyon rossz hatással volt a gyerekeimre.(csúnya beszéd,engedetlenség...)Gondolkodtam,hogyan szóljak,hogy ne bántsam meg.Végül mégsem tettem,mert rájöttem az oviban több ilyen gyerek is lesz körülöttük.Úgyhogy,én megértelek-kellemetlen ez nagyon!
2012. dec. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon csínján bánjunk a neveletlen gyerek kifejezéssel. Hála Istennek ma már tudjuk, hogy főleg kisgyerekek furcsa viselkedése nem rosszaság. amit ki kell nevelni belőlük, hanem nagyon gyakran idegrendszeri okokra visszavezethető probléma, amiről sem a gyerek, sem a szülő nem tehet.
2012. dec. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!