Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » MIt tegyek hogy ne bántsa a...

MIt tegyek hogy ne bántsa a többi gyereket?

Figyelt kérdés
Már egy kisgyerek sem játszik a kislányommal ha kimegyünk a játszótérre 15 hónapos és a nála kisebbeket de van hogy a nagyobbakat is megrángatja,meghuzza a haját vagy épp belemar ahol eléri/arca,karja,háta stb/.Ezért mikor kimegyünk menekülnek a lányomtól pedig én elmondom szépen hogy ez butaság csúnyán rászólók,de semmi mit csináljak vele?
2009. aug. 18. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Csapj a kezére, ha verekszik! Ha nem érti még meg, hogy nem szabad, akkor másképp nem tudod leállítani. Tudod, Makarenkó is megmondta, hogy egy időben adott pofon csodákat tesz;)
2009. aug. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor mindig elkaptam a kezét, és határozottan, bólogatás közben mondtam hogy nem szabad. Amikor nem fogadott szót ezután mentünk haza. Ha sikeres volt az akcióm, akkor maradtunk. Egy idő után rájön, hogy verekedésért hazamenetel jár. Amikor már nagyobb volt, akkor még hozzátettem, hogy a verekedős és irígy gyerekeket nem szeretik, és nem játszik vele senki.

Most 5 éves, és szerintem elég jó eredményeket értünk el. Csak akkor verekszik, ha őt bántják, de akkor rendesen megvédi magát.

Kitartás, ehhez nagyon sok türelem kell. Nem fog egyik napról a másikra megváltozni, leszokni róla.

2009. aug. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok szeretettel és türelemmel érhetsz cé

lt. Veréssel, ordibálással csak ellenkezőjét éred el. Nagyon idegesítő tényleg, hogy szépen játszó gyermekünket verik...

2009. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem ért a szép szóból, hazamenetel. Szerintem egy idő után biztos megérti, nem buták a gyerekek :-D Türelem!
2009. aug. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!