Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól adnátok/adtat...

Hány éves kortól adnátok/adtatok papírvágó ollót a kisgyereknek játszani?

Figyelt kérdés
Gyerekeknek szánt papírvágó ollóra gondolok, lekerekített véggel. Én 3 évesemnek felügyelettel már szívesen adnám, de párom ellenzi.

2012. nov. 29. 22:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem felügyelet mellett oda adhatod! Én már adtam nekik ilyenkor. Férjed is ne dünnyögjön, üljön mellé és felügyeljen :)) Jó munkát :) 3gyerekes
2012. nov. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A miénk még a papírt is alig vágja és lekerekített szóval szerintem simán.
2012. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nagyjából egy hete tettem fel ugyanezt a kérdést.

Azóta ügyesen, okosan vagdos a kislányom, semmi kárt, veszélyeset nem csinál:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2012. nov. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nemrég vettem a 2,5 éves lányomnak 2 műanyag ollót. Nyírni nem igazán lehet vele, de ahhoz, amit még ő csinál vele, tökéletesen megfelel. Legalább a fogást gyakorolja, ill. nyitás-zárás...

Felügyelettel nyugodtan add neki oda, nem baj, ha már gyakorol. Némelyik gyerek úgy kerül be iskolába, hogy egyáltalán nem tud az ollóval bánni. :(

2012. nov. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2,5éves lànyomnak nemrég vettünk gyerekollót. Felügyelet mellett nyugodtan hasznàlhatja.
2012. nov. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi kb 2 éves korában próbáltuk ki, most 2,5 és nagyon ügyesen vág. Persze valaki mindig van vele. Szerintem adhatod neki, apa is szépen csücsüljön mellé, egyetértek! :)
2012. nov. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
három éves korától vagdos a fiam ... rendes ollóval ... azt hiszem a szülők tévedésben vannak a gyerekollókkal, mondván, hogy tompa végű, nem is olyan éles így nem tesz kárt magában a pici ... kárt nem, de hogy élménye sem lesz a vágástól, az kukk ... ja, és a negyedik fiam és mind pici korától rendes (persze a kezéhez mért méretű) ollóval vágott
2012. nov. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A fiam két éves korától vagdos (lekerekített gyerekollóval). Most múlt 3 éves, és már nem csak nyisszantani tud, hanem szépen végig is tudja vágni a papírt.
2012. nov. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

3 évesen már nyugodtan adhatsz gyerekollót. Eleinte maradj ott és figyelj rá, ha látod, hogy minden rendben, akkor "leveheted róla a tekintetedet", de mindig maradj a közelében, ha vagdos.

A lányom nagy barkácsbajnok, 3,5 évesen már ügyesen nyír ollóval.

2012. nov. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Játszani nem adnék...

A gyerekeim kb. 2 éves koruk óta használják az ollót, egyik kedvelt elfoglaltságuk, hogy színes csomagolópapírt nyirbálnak (mindig felszabdalom és elrakom a használható részt a csomagolópapírokból).

2012. nov. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!