Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudok egy kisgyereknek 8...

Hogy tudok egy kisgyereknek 8 óránként beadni gyógyszert?

Figyelt kérdés
Reggel 8-kor adom az elsőt, a következő délután 4, a harmadik adagot elviekben éjfélkor kéne beadnom. Még nappal is nehezen tudom vele megitatni, nem hogy félálomba. A gyógyszer neve Ospen.
2012. nov. 27. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig muszáj lesz. A kisfiamnak néhány hétig aszpirint kellett szednie napi 4x (reggel 6, 12, 18, éjfél), minden alkalommal egy brutális méretű tabletta felét kapta összetörve. Ő pl. könnyebben bevette éjfélkor, félkómásan, aztán aludt is tovább.
2012. nov. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyire szigorúan kell venni, hogy 8 óránként kapja meg, akkor kénytelen leszel felébreszteni éjfélkor. De nem kell teljesen, elég ha félálomban lenyeli, úgy sokszor még könnyebben beveszik mint ébren. Gondolom szirup vagy feloldod valamiben? Egy Nurofenes fecskendővel gyorsan belenyomod a szájába, lehet hogy észre sem fogja nagyon venni, csak alszik tovább.
2012. nov. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2. a nurofenes fecskendő tényleg nagyon jó, mi is azzal szoktuk beadni a szirupokat.

(1. vagyok)

2012. nov. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én gyerekeim is könnyebben veszik az orvosságot félálomban. Nurofenes fecskendővel nyomom a szájukba, könnyebben lenyelik mint nappal, amikor még le is kell fogni őket és tiltakoznak.
2012. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha 7kor,3 kor és 11kor adod neki a gyógyszert? agy mikor fekszik este ill mikor alszik du? Lehet ahhoz könnyebb lenne igazitani. Én nekem a terhesség alatt kellett hasonló módon gyógyszert enni.
2012. nov. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Januárban kórházban voltunk, mikor hazajöttünk, még akkor is 1 hétig 5 óránként kellett neki gyógyszert adnom. Én is Nurofenes fecskendővel oldottam meg. Félálomban lenyelte. Mire eszébe jutott, hogy sírdogálni kellene egyet, mert maceráltam éjjel, már túl is voltunk rajta, megringattam és aludt tovább.
2012. nov. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sikerült beadni?
2012. nov. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem, mivel nem adtam be. Felhívtam a doktornőt, azt mondta nem kell olyan szigorúan venni a 8 órát.

Én is Nurofenes fecskendővel adom be a gyógyszereket.

2012. nov. 30. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!