Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik orvosra hallgatnátok?...

Melyik orvosra hallgatnátok? Adnátok a gyógyszert vagy nem?

Figyelt kérdés

Kislányom 1 hete beteg, a gyógyszerek hatására sem sokat javul. Tiszta t@akony, köhög, lázas. Mivel asztmás van állandó gyógyszere is, és van itthon más is fulladásra.

Most úgy hallom, hogy kicsit nehezen vesz levegőt. Tegnap a helyettesítő gyerekorvos azt mondta, nincs semmi különös baja, majd kikeveredik belőle, nehogy meginhaláljam szteroiddal. A pulmonológusunk pedig azt mondta (nem most, hanem az utolsó kontrollon), hogy ha úgy ítélem meg, akkor inhaláljam meg a gyógyszerrel nehogy komoly baj legyen.

Nem tudom mit tegyek.


2012. nov. 24. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is asztmàs vagyok, a nehézlègzés nagyon rossz érzés. Én tuti adnék neki.
2012. nov. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A szakemberre hallgatnék. Az már más kérdés, hogy most neked kell megítélni, hogy ez már olyan helyzet-e.
2012. nov. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Flixotid az állandó gyógyszere, most 2*2 puff. Amikor megemlítettem hogy inhaláljam-e meg Dexával, majdnem leharapta a fejemet, meg ne próbáljam, csak ha komoly baj van.

Szegény kicsim meg érzem, hogy nem úgy vesz levegőt ahogy kéne, és minden köhögésnél nagyon sír. Velem együtt. A szívem szakad meg érte.

2012. nov. 24. 14:30
 4/11 anonim ***** válasza:

Helyettes orvos tudja, h asztmás a lányod vagy csak azt, h köhög? Nem mindegy, milyen ismeretei vannak.

Fel tudod hívni a szakorvost esetleg megerősítésért?

2012. nov. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha flixotide-ot adsz neki, màst szteroidot màr èn sem adnèk mellè. De hörgőtàgítót nem írt fel az orvos? Persze nem rendszeres hasznàlatra, hanem csak ha muszàj? Èn mèg a sóbarlangot ajànlom, nekem nagyon jót tesz nehèzlègzèsre!
2012. nov. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mondtam a helyettesítő orvosnak, hogy asztmás. A szakorvost nem tudom felhívni, sztk alapon járunk hozzá.

Most is lázas, csak addig nem, amíg hat a lázcsillapító vagy hűtőfürdő. 1 hete ez megy.

2012. nov. 24. 15:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, làzasan nem mehet sóbarlangba, de amúgy tènyleg nagyon jó!
2012. nov. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Van hörgőtágítónk is, Spiropent.

Az a bajom, hogy nem tudom megállapítani, miért veszi nehezen a levegőt, Ő meg még nem tudja elmondani. A tüdeje tegnap tiszta volt.

2012. nov. 24. 15:13
 9/11 A kérdező kommentje:
Tavasszal jártunk sószobába, szinte semmit nem ért. Egymást érték akkor is a rohamai.
2012. nov. 24. 15:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha jól értem akkor szteroidot most is kap (Flixotid)!? Tényleg nem lenne értelme másikat is adni. Gondolom azért nem javasolták mert a szteroidok gyengítik az immunrendszert.Én a Spiropentet próbálnám meg, azt infectios eredetű nehézlégzésben (tüdőgyulladás, bronchitis) is szokták alkalmazni, tehát ártani nem fogsz vele. A Flixotid meg inkább az asthmás roham megelőzésére jó, nem tudom konkrétan fulladás alatt mennyire hatékony. Ha van más gyógyszeretek is fulladásra (ami nem szteroid) én azzal próbálkoznék. És ahogy a pulmonológus is mondta szteroidot csak végső esetben. Ha lázas, náthás, köhög biztos a fertőzés miatt van nehézlégzése. A fertőzés viszont hajlamosít asztmás rohamra. A szteroid jó rá, de az meg a fertőzés javára billenti a mérleget, és elindult az ördögi kör...ha elviselhetetlen a fulladás (és ez szubjektív, hogy kinél mi az a pont) akkor kell a szteroid!Ha nem tudod mit tegyél menjetek/hívd ki az ügyeletet, azért vannak, hogy eldöntsék mi a teendő. Ez szerintem nem az a kategóriájú kérdés, hogy hogyan kell a gyerek lázát csillapítani...!Az én fiam 2 hétig volt beteg, 5 napig lázas, nem tudom már megint milyen nyavaja van...!Jobbulást a kislányodnak!
2012. nov. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!