Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miben kell/lehet rossz egy...

Miben kell/lehet rossz egy kisgyerek?

Figyelt kérdés

Olvasgattam itt a napokban többször is, és figyelmes lettem valamire.

Sokszor írják anyukák,hogy a gyermekeket nem szabad összehasonlítani,mert ki ebben ki abban jó.


De honnan tudjam miben nem jó a lányom? Mi a fokmérője??

2 évesen szobatiszta, eszik önállóan, pohárból iszik, egyedül elalszik, folyékonyan beszél, motorozik, lépcsőzik...de ha ezt leírom,akkor jön valaki,de valamiben nem jó??De erre most mit lehet írni??


Hogy hisztis, vagy hogy akaratos


Remélem értitek mit akarok kérdezni??


2012. nov. 29. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha hisztis, ha csak veled marad meg, ha nem eszi meg az ételt, ha verekszik, akkor az nem jó.

Nevetséges azt figyelni, hogy miben nem jó egy kisgyerek. Főleg, ha olyan ügyes, mint a tietek.

2012. nov. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ereszd össze más hasonló korúakkal, hamar rá fogsz jönni, miben jobb és miben rosszabb másoknál. Például színezni szokott? Öltözni mennyire tud egyedül? Idegenekhez hogy viszonyul? Társas kapcsolatai milyenek? Hogy reagál konfliktushelyzetre? És váratlan, új helyzetre? Elvan-e nélküled? Nagymamánál ha ott hagyod, hogy viselkedik? Irigykedéssel hogy áll? Mennyire tud máshoz alkalmazkodni, másnak a szempontjait figyelembe venni? Babakocsizik vagy gyalog jár? Formadebobós, kirakós hogy megy?


Persze nem kell mindenre válaszolnod, de biztos érzed, hogy a dolog rendkívül sokrétű, és valóban igaz, hogy ki ebben jobb, ki abban. A szobatisztaságot meg a beszédet ebben a korban a legtöbben az értelmi képességek fokmérőjeként értelmezik, pedig ez egyáltalán nem felel meg a valóságnak.


Szép dolog, és érthető, hogy csak a pozitívat látod benne, de azért majd ha netán később egy vagy két dologban picit gyengébbnek bizonyul átmenetileg (mondjuk oviban), nem kell kétségbe esni akkor sem.

2012. nov. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A hiszti és az akaratosság az életkori sajátosság, tehát előbb-utóbb kinövi, így nem lehet a rosszaságok vagy negatívumok között említeni.

Tőled inkább azt várják, hogy azt mondd, pl éjjel 5x felkel, még mindig bepisil, nem jó evő, stb.

Mert itt ha valaki agyon dicséri a gyerekét egyből jön egy irigy és számon kéri, hogy miért, rossz tulajdonsága nincs is?

2012. nov. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. egy kisgyerek soha nem rossz :-))


max van amiben nem hozza a normát -- de ez sem gond majd behozza a lemaradást


de én ezeken nem rágnám magam ha egyébként minden rendben van, most komolyan keresel valamit amiben nem olyan jó a gyereked?


és igen van olyan kisgyerek akivel nagyon könnyű és van olyan akivel nehéz és a fokozatok közben persze akinek nehéz gyerek jutott annak rosszul esik h a másiknak nincs a gyerekkel gondja -- ne foglalkozz velük nem éri meg

2012. nov. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Dehogy keresek én rosszat benne:):)

Csak kíváncsi lettem volna,hogy más mit ért azon, hogy valamiben úgyis rosszabb.


De a feltett kérdésekre váalszolva, nem babakocsizunk másfél éves kora óta, gyalog jön velünk,van egy huga is. Formabedobózik, rajzol, gyurmázik, mamánál jól el van, irígynek talán irigy,de itt mindig szólok neki,hogy a játékot meg kell osztani a ksibarátnőjével.

Puzzle-ben nagyon jó, 4 féle foganytús van összekeverve és lazán kirakja.

Viszont válogatós lett,alig eszi meg most a zöldségeket

2012. nov. 29. 15:56
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon barátkozós kiscsaj, illedelmes, köszön.

Konfliktus helyzet--hát ezzel lehe kicsit hátrányba van, eddig nem nagyon érte atrocitás, de a minap a védőnőnél letámadta egy kisebbségi és eléggé meglepődött, nem tudom mit történt volna, de gyors megelőztem a bajt,mert a ksifiú már tépte volna ahaját:(:(

2012. nov. 29. 15:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát én ilyennel nem foglalkozom, úgy fogadom el amilyen a gyermekem.
2012. nov. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!