Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a doki antibiotikumot ír...

Ha a doki antibiotikumot ír ki, mindig beadjátok a gyerkőcnek?

Figyelt kérdés
Két-három órában egyszer köhint, viszont mélyről, így elvittük őt dokihoz, aki azt mondta, felületi gyulladás (bár, ezt nem tudom, milyen ), s antibiotikumot adott. Láza nincs, nem is bágyadt, a hangulatán sem veszek észre semmi változást. Nem akarom őt mindig gyógyszerrel tömni, viszont azt sem akarom, hogy rosszabbul legyen.
2012. nov. 29. 14:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
És orvost nem lehet váltani? Gondolom vannak olyan kis települések, ahol nehéz, de azért sok helyen már megoldható. Mert én olyan orvoshoz viszem a gyerekem, akiben megbízom. Már váltottunk egyszer orvost ezért.
2012. nov. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%
Biztos, hogy beadnám, pláne, hogy általában a mi dokinknál nyomatékosan kérnem kell, hogy legyen kedves antibiotikumot felírni, mert nem fog attól meggyógyulni a gyerek, hogy otthon van egy hétig, és óránként orrot fújunk meg teát iszik, aztán következő héten vihetem vissza, amikor végre felírja neki az antibiotikumot, és még egy hétig otthon dekkolunk. Szerencsére ritkán beteg, de ha az, akkor ragaszkodni szoktam hozzá, hogy olyan gyógyszert kapjon, ami tényleg használ, egyrészt, hogy ne súlyosbodjon a betegsége, amíg felesleges köröket futunk, másrészt, mert nem tudok vele heteket otthon lenni.
2012. nov. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre választ sajna nem tudom,de nálunk olyan a doki,hogy még meg sem vizsgálta szinte a gyereket,de már antibiotikummal kezd. Első gyerekes anyukaként ha beteg volt, rohantam a dokihoz. Fél éves korában volt beteg, antibiotikum-nagyon ment tőle a hasa,de naivan gondoltam,hogy biztos szükség van rá, egy éves kora körül megint beteg lett-ismét antib.-egész éjszaka hányt, allergiás rá. Hozzáteszem 2-3-4 e ft-os gyógszerekről beszélünk. MAjd adott helyette egy 300 ft-osat,ami két nap alatt meghozta a várt eredményt.

Tanulság: én már csak akkor viszem, ha látom,hogy nem tudom megoldani fenistil cseppel és c vitaminnal illetve nurofennel.

És a legszomorúbb az egészben,hogy múlthéten bevittem a kisebbik lányomat pénteken,mert elég nyügike volt, sokat is tüsszögött, féltem jön a hétvége nehogy baj legyen. Diadnózis, nincs láz, picit "mintha" piros lenne a torka, írjunk antibiotikumot. De szóltam ,hogy nem lázas,íyg fintorogva ugyan megjegyezte,hogy felírja, váltsuk ki és ha hétvégén belázasodik adjuk csak nyugodtan neki.


Úgyhogy én sajna nem bizom minden feltétel nélkül benne. De a közelben nincs másik gyerekorvos, csak 30 km-rel arréb, és olyan összetartóak,hogy nem szeretnek egymás körzetébe belepiszkálni:(:(

2012. nov. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
3 éves a lányom, hogy válaszoljak a kérdésre, és a dokiról pedig annyit csak, hogy egy elég idős doktor bácsiról van szó, az egyik legjobb volt a környékünkön, s mások tanácsára mentünk hozzá, mert azt mondták, csak végső esetben ad antibiotikumot. (A többi orvos meg no comment ...) Nos, a személyes tapasztalatom sajnos más. A felületi gyulladást nem értem, azt mondta, a nyelve hátsó részén egy picit piros, de nem a torkát mondta, sőt a lányom nem is fájtatja, rendesen nyel. Most egy órától alszik, egyet sem köhintett,de még az orra sem folyik. Én személyesen nem látom fontosnak az antibiotikumos kezelést, de orvosit sajna nem végeztem. Szerintem várok holnapig, s meglátom. De azért köszönöm szépen a hozzászólásokat.
2012. nov. 29. 15:32
 15/16 anonim ***** válasza:
Csak azt a tanácsot tudom adni, hogy legközelebb pontosan mondja meg neked a doki, hogy mi a baja a gyereknek, mije gyulladt be, a mandulája, a torka, a hörgője, vagy mi, és utána jobban tudsz mérlegelni. Esetleg homeopátiával próbálkozni.
2012. nov. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem, ha nem vagy biztos a gyógyszer szükségességében, miért nem kérdeztél vissza, hogy mi a baja a gyereknek pontosan és miért kell a gyógyszer. Ne egy internetes szavazás döntön már erről, összehordunk itt mindenfélét, nem is láttuk a gyereket, nem is értünk hozzá.
2012. dec. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!