Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a doki antibiotikumot ír...

Ha a doki antibiotikumot ír ki, mindig beadjátok a gyerkőcnek?

Figyelt kérdés
Két-három órában egyszer köhint, viszont mélyről, így elvittük őt dokihoz, aki azt mondta, felületi gyulladás (bár, ezt nem tudom, milyen ), s antibiotikumot adott. Láza nincs, nem is bágyadt, a hangulatán sem veszek észre semmi változást. Nem akarom őt mindig gyógyszerrel tömni, viszont azt sem akarom, hogy rosszabbul legyen.
2012. nov. 29. 14:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én bízom az Orvosban, mindig beadom a gyógyszert amit felír!

Inkább, mint hogy sem a tüdejére menjen, mint írod mélyről köhög, ezek szerint nem tud neki fel szakadni.

2012. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

Felületi gyulladás????? :)


Nem, én nem adnám be.

2012. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mélyről köhög, viszont felköhögi, nem száraz! Annyira tanácstalan vagyok. Három éves koráig egy adag antibiotikumot sem kellet szednie, ha folyt is az orra max. két napig tartott. Szeptembertől jár oviba, s már ez lenne a harmadik antibiotikum. A szervezetét sem akarom legyengíteni, de azt sem szeretném, ha a gyulladás lejjebb menne neki.
2012. nov. 29. 14:24
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Ha az orvos írta, akkor beadnám, mivel bízom az orvosomban, ráadásul nem ad minden szíre-szóra antibiotikumot. Úgy gondolom ő jobban ért hozzá mint én. Miért nem váltasz, ha nem bízol benne? 4,5 éves kislány anyukája.
2012. nov. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az én 2 évesem is így köhög, a doki nem adott antibiotikumot, azt mondta semmi szükség rá. Hozzá teszem, nagyon jó orvosunk van, csak akkor ad atb-t ha muszáj, és eddig soha nem tévedett, van egy 5 évesem is, vele ovi elején volt pár betegség, de a doki mindig helyesen döntött.


Én nem adnám be. Valószínű kilábal belőle, ha viszont belázasodna, akkor elkezdeném, mert valamijére akkor ráment.

Nagyon sok orvos kapásból írja az antibiotikumot, a szomszédaink szívnak ezzel, nekik másik dokijuk van, az első köhintésre gyógyszert ír, pedig szerintem nem kell tömni őket, az immunrendszer úgy erősödik, ha minél több bacit idővel le tud győzni, nem az antibiotikumtól.

2012. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
3-as válaszoló vagyok. A kommented most olvastam. Az antibiotikum miatt ne aggódj. Az én lányom a bölcsis évében 8!!! antibiotikumot kapott, mert annyira beteges volt. Aztán a következő évben kivették az orrmanduláját, emiatt előtte kellett teljes vérképet csináltatni és minden a legnagyobb rendben volt. A lényeg, hogy az antibiotikum mellé mindig kell ugye a probiotikum is!
2012. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem értem,mi az,hogy felületi gyulladás?!Milyen antibiotikumot írtak fel?Köhögésre ált.Ospent szoktak,a barátnőm gyerekorvosa írja fel ezt mindig az ő lányának,ha a torka is be van gyulladva.

Én valószínű nem adnám,ha tényleg csak köhög és más baja nincs.

2012. nov. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Be! De az én dokim, csak végső esetben ír ki antibiotikumot.

Nemrég beteg volt, ill. nagyon náthás. Felhívtam, mondta,hogy egyenlőre Sinupret meg Calcimusc.

Egy hét múlva elvittem, mert nem igazán javult, na akkor már írt ki antibiotikumot. Akkor már egy hete napi 8-szor szívtam az orrát, ami ugye horror. Meg nem is jött ki rendesen, félő volt,hogy rámegy a fülére, homlokára!

2012. nov. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Kedves utolsó!Lehet,hogy a ti dokitok csak a legvégső esetben ad antibiotikumot,de sajnos nem minden orvos ilyen és tényleg mindjárt antibiotikumot ad.Én nem adnám be neki,ha tényleg csak köhög.Egyébként hány éves a gyerkőc?
2012. nov. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Mindenképp beadnám, hiszen ahogy az orvos mondta, felületi gyulladása van (a tüdején? a torkán?). Ha nem bízol az orvosban, miért nem keresel másikat?
2012. nov. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!