Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen idős kortól érdemes...

Milyen idős kortól érdemes bevonni a babákat rendrakásba, házimunkában való segítségbe, stb...?

Figyelt kérdés
2008. máj. 26. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy 3 éves kor körül lehet kezdeni. Előbb nem érdemes. Amikor oviba kerül úgyis össze kell pakolnia a játékait maga után. De ez egy hosszú folyamat, sok időbe telik, míg megérti, hogy ha játszott, utána a játékait el kell pakolnia. Pl nálunk kezdetben úgy volt, hogy csak az oviban rakott rendet a kislányom, itthon meg sosem pakolt össze, de szerencsére ez csak egy pár hónapig tartott.
2008. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia!A kislányom nagyon aranyos, még csak 18 hónapos és ha hívom hogy gyere segíts anyának összepakolni a játékokat jön és segít...persze igaza van az előttem szólónak, három éves kor alatt nem szabad elvárni tőlük.
2008. máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszi a válaszokat!
2008. máj. 26. 13:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Fiam most 4 éves,magától rendbe rakja maga után a játékait és segít amit csak kérek tőle,3 éves kor körül,nyugodtan bevonható minden ilyen dologba.
2008. máj. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én picim 19 hós és fogja a seprűt, porszívót és utánoz. nagyon édes. Sőt popsitörlővel már törülget is! Jól megdicsértem érte, azóta folyton dolgozik!

Szóval beállnak ők maguktól is! :)))

2008. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem két és fél éves a lányom, két évesen magától kezdett pakolni, mert utánzott.Most már minden este Ő dobja ki a szennyesét is, pakolja velem a játékait.

Ha valami nem a helyén van, pedig mondja hogy "helyére".Bár azt mondják lányoktól ez előbb elvárható mint a fiúktól.

2008. jún. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4,5 éves, segit, mosogatógépet bepakolni, szétválogatni a szennyest, és be is dobja a mosógépbe, szól mikor elég a mosószer (max.jelzés) és ő nyomja a gombot, ill. állitja a programot ahova mutatom. Bár a konyhában jobban szeret sürgölődni, mint takaritani, tiszta anyja:) Nálunk Apa porszivóz, én felmosok, és együtt törölgetünk, mosni kislányommal együtt, és mint irtam mosogatógépet is együtt pakolunk. Ház körül hárman ültetünk, de a fűnyirás apáé, valamit a pasis melók.
2010. ápr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!