Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha ovis gyermeketek nagyon...

Ha ovis gyermeketek nagyon nagy lelkesedéssel segít a házimunkában, akkor mit engedtek neki, van e türelmetek megtanítani a dolgokra?

Figyelt kérdés
Például:söprés,bevásárlás után elpakolás,porszívózás,ruhák összehajtása,szortírozása .
2011. jan. 24. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nekem a 2,5 évesem söpör és bevásárlás után elpakol, elvileg hajtogat is, de az még inkább gyűrögetés

engedek neki mindent, még répát is pucolt múltkor pucolóval, de persze ott voltam mellette

lelkes, a lelkesedést meg nem töröm le

2011. jan. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megtanítani.Ha van kedve hozzá hagy csinálja csak ahogy akarja:)Később majd ráér megtanulni.
2011. jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2,5 éves a lányom. Mosogatóba ő rakja az edényt, mosógépet ruhával feltölti(előre oda kupacolom), tereget, krumpli pucolásnál mossa a krumplit(a vízbe is ő dobja, amit én megpucoltam), megteríti az asztalt, felsöpör, port töröl, virágot locsol...

Gyakorlatilag majdnem mindenbe besegít, ami nem veszélyes. Persze felnőtt felügyeletével. nem tanítom, csinálja magától is. Szeret segíteni.

2011. jan. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia,


kisfiam 2 éves múlt és a közelmúltban kezdett nagyon segítőkész lenni :) mosogat, ruhát pakol, porszívózik. vagyis csinálja, amit ellesett tőlem :) főzés közben mellém rakok egy széket és kuktáskodik, nem tanítom csak terelgetem a helyes irányba, nem szeretném, ha elmenne a kedve azért mert utasítom valamire. Ő elég kemény fejű :)


Ági

2011. jan. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!