Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a tv-ben a Télapó hozza az...

Ha a tv-ben a Télapó hozza az ajándékokat karácsonykor, akkor mi mért mondjuk azt a gyerekeinknek, hogy itt a Jézuska?

Figyelt kérdés
Én pl soha nem tudtam elképzelni Jézuskát ,hogy a fa alá teszi az ajándékokat stb... 1 éves fiam még nem érti, de 1-2 év múlva megkérdezi hogyis néz ki.Akkor mit mondok neki?

2012. nov. 24. 09:31
1 2 3
 21/28 SzCJudit ***** válasza:
Az előttem hozzászóló válaszára gondoltam :)
2012. nov. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Kedves 19-es!

Semmi gond nincs a mesékkel!

A Mikulás szerintem nagyon is jó dolog és sokáig szeretném várni a gyerekeimmel még akkor is, ha sajnos nálunk nem ő hozza az ajándékokat! :)

Nekem a Jézuskás/angyalkás sztorival van bajom és főleg nem hívőként nehéz azonosulni vele. A kicsik még tényleg mindent elhisznek úgy, ahogy van, de a nagyobbak már kérdeznek mindenről-mindent és néha olyanokat, hogy csak pislogok :)

Ilyenkor elég kellemetlen tud lenni 1-1 tök jogos kérdés és magamban szidom a buta szokások kitalálóját.

2012. nov. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

De mik ezek a kérdések nem bántásként de tényleg érdekel?

És akkor mi van a húsvéti nyuszival aki tojást hoz.

2012. nov. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
78%
Az már a te okosságodon múlik, hogy el tudod-e magyarázni a gyerekednek a jézuskát, faállítást stb. De ettől még más hadd éljen úgy, ahogy neki tetszik, ha úgy tetszik, akkor jézuska hozza náluk az ajándékot és a fát is, illetve a mikulás hozza dec.6-án. Szóval bocsi, hogy ezt írom, de te jobban kilógsz a sorból, akkor neked kell magyarázni az igazságot. A másik pedig hagy csinálja ahogy ő akarja.
2012. nov. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Én nem akarom megfosztani a gyerekem ezektől az örömöktöl.Természetesen énis szeretném látni mennyire örül az ajándékoknak, csak nekem sosem sikerült elhinni a jézuska sztorit.A szüleim persze nem vétetek ez ügyben csak sosem tudtam elképzelni ki ő.Maga az a Jézus akit ábrázolnak a rajzokon? Vagy mivel JézusKA - kisbaba? Lehet kiskoromba túl sokat gondolkodtam ezen.:D

De ha nem kérdez a gyerek az nem biztos hogy nem is gondol rá hogyis müködik ez a dolog.Úgy látom azért elég sokan egyetértenek.

2012. nov. 24. 18:41
 26/28 anonim ***** válasza:
89%
Karácsonykor minden templomba megtalálható a kis Jézus és az egész karácsonyi történet. Vidd el és nézzétek meg a kis Jézust.
2012. nov. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

NEKED nem sikerült elhinned, de most a gyerekedről van szó. honnan tudod, hogy őt foglalkoztatja-e ez ilyen konkrétan egyáltalán?!


bevallom - lehet, buta gyerek voltam - de én sose filóztam azon, milyen a Jézuska, és hogy csecsemő létére hogy tudja elhozni az ajándékokat és hogy hozza be az ablakon. Abszolúte nem érdekelt. A fát családilag díszítettük, nagyon szerettem! Aztán valahova eltűntünk, talán bementünk játszani a szobába....és csak az izgatott, mikor lesznek már ott az ajándékok. hogy ki, hol és hogyan mászik be, az nem érdekelt. :-)


A lányom 6 éves, nem vagyunk vallásosak, de ismeri a betlehemi történetet, Jézus születését, meg egy-két dolgot a felnőtt koráról. Tavaly megkérdezte, hogy ha nagyon régen született Jézus, hogy hozhat ajándékot karácsonykor.


Azt válaszoltam, hogy igen, nagyon régen született és nagyon régen meg is halt, de a születésnapján, karácsonykor minden évben visszalátogat az emberekhez, és megajándékozza őket.

Ennyi, készpasz. Nem firtatta tovább. Idén (kb. augusztus óta) ugyanúgy várja, mint eddig minden évben.

2012. nov. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam minden kommentet végig, csak látom ment szépen a lepontozás... Na mindegy.

Az én párom angol, szóval nálunk elég faramuci a helyzet ilyen szempontból. A Dec. 6-ai Mikuláshoz én ragaszkodom, szóval lesz kiscsizma az ablakban este, és kis ajándék benne reggelre. Viszont mivel nem vagyunk vallásosak és Jézuskázás nekem is mindig fura volt, sőt mi a családommal nem is nagyon Jézuskáztunk (ettől függetlenül nem lettünk anyagiasak a testvéreimmel, sőt) ezért a párom országának hagyományait fogjuk követni. Dec. 25-én a Télapó hozza majd az ajándékokat. Ettől függetlenül a Szent estét szeretném tartani a következők szerint: zenehallgatás, finom vacsora, karácsonyfa díszítés, mókázás, beszélgetés a családról, szeretetről, stb.

Szóval dec 6. Mikulás, dec 25. Télapó, azaz inkább Father Christmas.

2012. dec. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!