Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a tv-ben a Télapó hozza az...

Ha a tv-ben a Télapó hozza az ajándékokat karácsonykor, akkor mi mért mondjuk azt a gyerekeinknek, hogy itt a Jézuska?

Figyelt kérdés
Én pl soha nem tudtam elképzelni Jézuskát ,hogy a fa alá teszi az ajándékokat stb... 1 éves fiam még nem érti, de 1-2 év múlva megkérdezi hogyis néz ki.Akkor mit mondok neki?

2012. nov. 24. 09:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
A tv filmek nagy része amerikai, ott a Télapó hozza, Magyarországon mások a hagyományok. Te döntöd el mit mondasz majd, valószínűleg a többi gyerek akikkel beszél majd a tiéd, úgy fogja tudni hogy a Jézuska hozza, hogy ebből lesz-e konfliktus vagy sem, ezt egy óvónő jobban meg tudná mondani. Nem hiszem hogy 2-3-4 éves gyerekek konkrét személyt képzelnek a Jézuskához, bennük nem alakulnak ki ilyen kérdések mint a felnőttekben, elfogadják hogy a Jézuska hozza és pont, nem gondolják túl.
2012. nov. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
Mert a magyaroknál nincsen télapó. Mikulás van dec. 6-án, karácsonykor Jézuska. A tv-ben amerikai filmeket vetítenek, ott a télapó hozza az ajándékot.
2012. nov. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Szerintem sokkal szebb, hogy a Télapó hozza.De félek ha ezt mondom neki akkor különc lesz a többi gyerek között.
2012. nov. 24. 09:45
 4/28 A kérdező kommentje:
Lehet akkor csak nekem ennyire ellenszenves a Jézuska :D Pedig nincs rossz emlékem rólla
2012. nov. 24. 09:47
 5/28 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem is tök fura, hogy egy szigorúan a valláshoz kötött személy hoz ajándékot. Nagyon ellentmondásos a mai értelemben, hiszen ma már szinte csak az anyagiakról szól a karácsony, viszont egy olyan személyt ünneplünk, akire pont nem jellemző az anyagiasság...

Jó nagy idióta volt, aki ezt kitalálta!

Nekem is szimpatikusabb a Mikulás, de akkor mi lenne a dec. 6-ával?

Szegény gyerekeimet nem akarom összezavarni, így kénytelen-kelletlen jézuskázok miattuk, remélem nem érzik rajtam az ellenérzést :)

Milyen hülyeség már, hogy kicsinyítő jelzővel illetünk egy, szinte az egész világon a legjobban tisztelt és megbecsült ikonikus személyt!

Nem vagyok vallásos, de szerintem ez nagyon gáz!


A másik, meg az angyalkahozzaakarácsonyfát sztori. Miért kell? Miért nem lehet a gyerekkel együtt díszíteni? Nekik hatalmas élmény és legalább addig is együtt lenne a család. De nem, egyesek szerint az jobb, ha a gyerek ki van zárva és csak a végeredményben gyönyörködhet és csa messziről, mert jajösszetörik...

2012. nov. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Igen énis gondoltam erre hogy mért -ka.Még felnött léttemre is összezavar és nem vagyok tisztába ezzel az egésszel.Nállunk a fa díszitést mindig közös munka volt, úgyhogy nem is gondoltam rá de olvastam mások, hogy szokták.Teljesen magam alatt vagyok a következö kb 10 év miatt , hogy a Jézuskával kell eltőltenem:D De örülök nem csak én vagyok így ezzel :)
2012. nov. 24. 10:09
 7/28 anonim ***** válasza:
48%
Megmondom őszintén, hogy ez a dolog engem is zavar. Ugye itt dec. 6-án van Télapó... Karácsonykor mi nem Jézuskázunk, nem is vagyunk vallásosak. A karácsonyfát úgy szoktuk feldíszíteni, hogy délutáni alvása után ha felébred, már a feldíszített fa fogadja őt, alatta az ajándékokkal. 3 éves volt szeptemberben, szerintem nem fogom most sem azt mondani, hogy ezt meg azt hozta a Jézuska... Kapja az ajándékot, és kész. Nem fogja megkérdezni, hogy kitől kaptam. Úgyis tudja, hogy tőlünk van, meg a mamáéktól, stb. Hisz látja azt is, hogy egymásnak köszönjük meg mi is az ajándékokat. Akkor őt miért verném át?
2012. nov. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
69%
Bátyáméknál meg az volt a lányuk kicsi kora óta hogy ez az ajándék mamáékTÓL,az kerezstanyukádékTÓL,ez meg tőlünk.Undorító volt miért kell tudnia a gyereknek hogy ki mennyit tud erre költeni.Igazán anyagias kamasz lett belőle és sosem hit a Jézuskában.Sosem volt benne az a várakozás meg a csillogó szem .Nagyon tárgyilagos volt az egész.Apropó aki nem vallásos és nem akar Jézuskázni az miért akar keresztszülőket a gyerekének????????
2012. nov. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
23%

nálunk Mikulás=Télapó, december 6.-a

(valljuk be, már ugyanúgy néznek ki, így nekünk egyszerűbb volt.) fiam úgy tudja, hogy a filmek amerikában játszódnak ahol a mikulás sok ajándékot visz nekik és ők ezért már arra a napra feldíszítik a fát.

nálunk kevés ajándékot hoz mert karácsonykor az angyalkák hoznak karácsonyfát és ajándékot ezért inkább amerikai gyerekeknek viszi a játékokat, hogy nekik ne legyen rossz :)

2012. nov. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%

Egy szegény embernek három lánya volt, akiket megfelelő hozomány hiányában nem tudott férjhez adni. Így az a sors várt rájuk, hogy hajadonok maradnak és prostitúcióra kényszerülnek. Miklós elhatározta, hogy segít rajtuk, de szemérmességből vagy szerénységből ezt titokban tette. Az éj leple alatt egy-egy arannyal telt erszényt tett a szegény ember ablakába. Az elkövetkező években így tett a másik két lánnyal is, a harmadik évben azonban az apa megleste az adakozót, hogy megköszönje neki az ajándékot, de Miklós azt mondta, hogy egyedül Istennek tartoznak köszönettel.



Ezért ünnepeljük Miklós névnapkor.

2012. nov. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!