Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a tv-ben a Télapó hozza az...

Ha a tv-ben a Télapó hozza az ajándékokat karácsonykor, akkor mi mért mondjuk azt a gyerekeinknek, hogy itt a Jézuska?

Figyelt kérdés
Én pl soha nem tudtam elképzelni Jézuskát ,hogy a fa alá teszi az ajándékokat stb... 1 éves fiam még nem érti, de 1-2 év múlva megkérdezi hogyis néz ki.Akkor mit mondok neki?

2012. nov. 24. 09:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell elmagyarázni a gyereknek, hogy néz ki a Jézuska. A gyerekeknek nagyon gazdag a fantáziájuk, sokkal jobban szárnyal, mint a felnőtteknek, majd ő elképzeli valamilyennek. Nem az a lényeg, hanem a várakozás izgalma.


Azért JézusKA, mert a Jézus megszületését ünnepeljük ezen a napon, tehát egy csecsemőt. Én sem vagyok vallásos, de szerintem ez egy nagyon szép, meleg, bensőséges családi ünnep, és elég baj az, ha minden az ajándékokról szól. Rajtunk múlik, hogy ne váljon azzá.

2012. nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
85%
Mo-n van télapó (mikulás) december 6-án és van jézuska karácsonykor. Mo-n mindig a jézuska "hozta" az ajándékot karácsonykor. Én sosem tudtam másként, a gyerekemnek is így mondom még.
2012. nov. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
69%
Én ugyanígy gondoltam, mint Te kérdező. Én sem akartam jézuskázni, persze elmesélnénk neki, hogy Jézust ünnepeljük stb, de nem vagyunk túl vallásosak, ezért én is azt gondoltam, hogy nálunk majd a Télapó hozza az ajándékokat. Sajnos nem jött össze, és nem a barátok, ovistársak miatt, már a család sem tudott azonosulni azzal, hogy ne jézuskázzon. Mindenki jézuskázott karácsonykor.
2012. nov. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem meg kedves 5-ös nem azzal kéne foglalkozni, hogy a másik hogy csinálja, miért úgy csinálja. Mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó. Te díszítheted a fát a gyerekkel együtt, én pedig a gyerek nélkül fogom még egy-két évig, mert látom az arcán a boldogságot, amikor reggel meglátja amikor kijön a nappaliba. Készül, előző este már kirakja a szaloncukrot egy tányérba és egy pohár tejet bögrébe a Jézuskának, Ő így éli meg a karácsonyt és szerintem ez mindenkinek a magánügye.
2012. nov. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
89%
Őszintén gyerekkorom karácsonyaiból nem sok mindenre emlékszek de arra igen, hogy Jézuskavárás után meghozta a feldíszített fát arra nagyon. Szóval én sem fogok velük díszíteni.
2012. nov. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
67%

Én nem fogom arra tanítani a gyermekem, hogy a Jézuska hozza az ajándékokat. Idén még csak 1,5 éves lesz, még szerencsére nem értené, de mivel én vallásos vagyok és nekem nem fér össze Jézus és az ajándék, ezért nálunk valahogy így lesz: Mikulás 6-án a kiscsizmába csokit tesz, meg narancsot, nem ajándékot. Szenteste pedig Jézusnak a születésnapját ünnepelve feldíszítjük a fát a tiszteletére, dalokat hallgatunk/éneklünk, megvacsorázunk. Majd karácsony reggelére ajándékok kerülnek a fa alá, amit az angyalok hoznak.

Később pedig ha kérdezősködne, hogy a Tv-ben miért Télapó hozza az ajándékokat, annyi mondanék, hogy ő is egyfajta angyal, de nem a magyar gyerekek angyala, hanem az amerikaiaké.

2012. nov. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Kedves 14-es!

Kizárólag azért zavar ez a dolog, mert a gyerekem kérdőre vont, hogy nekünk miért nem hoz fát az angyalka, talán nem érdemeljük meg? Természetesen elmagyaráztam neki, hogy nekünk nincs rá szükségünk, mert mi magunknak szeretjük díszíteni a fát és inkább vigye olyannak, aki nem szereti csinálni vagy nincs rá ideje.

De azért motoszkál a kis lelkében, hogy más családokhoz angyalok járnak, hozzánk meg nem, ill. nincs látható nyoma...

Szóval ez a bajom ezzel a mesével.

2012. nov. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
43%

Amúgy azt megértem, hogy a vallásos emberek karácsonykor megünneplik Jézus születését (ha már itt tartunk, én is akkor születtem :)), szívük joga.

Csak azt nem tudom megérteni, hogy miért kellett ilyen butaságot elterjeszteni, hogy egy csecsemő hoz ajándékot?????

És az a gond ezzel, hogy kénytelen vagyok én is ezt mondani a gyerekeimnek, hogy ne legyen nekik gond az oviban és a suliban, de akár még a rokonság körében is.

2012. nov. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
89%

Hazugság??? Butaság???


Szomorú, hogy ennyire elfelejtettétek már, milyen gyereknek lenni, gyerekként gondolkodni és látni a világot.


Miért kell mindent tényszerűen megmagyarázni, lecsupaszítani, kielemezni? Miért nem lehet meghagyni egy szép fantáziavilágot a gyereknek? 6 éves kora körül úgyis egyre jobban kialakul a reális világképe, akkor is, ha nem magyarázzuk agyon a világot, hanem hagyjuk, hogy megélje a csodát. Egy gyereknek szüksége van a mesékre, a csodákra, a fantáziavilágra! Minél kisebb, annál inkább. Ne fosszátok meg őket tőle, ne tekintsétek butaságnak, hazugságnak a Jézuska, mikulás, stb. mesét. Mert számukra ez is csak egy szép mese, amiben jó és izgalmas hinni.

2012. nov. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 SzCJudit ***** válasza:
89%

Kedves 19/19-es!

Tökéletesen egyetértek Veled!

2012. nov. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!