Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a nagytesó...

Mit tegyek, ha a nagytesó bántja a kicsit?

Figyelt kérdés
Hogy oldjam meg ezt a helyzetet?A fiam 3 éves a lányom 10 hónapos.Megértem,hogy féltékeny,de annyira fáj,amikor látom,hogy meglöki,elvesz tőle játékot...!
2012. nov. 20. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Van ismerősöm, aki nem tudja letenni sem a gyereket, mert azonnal vadállatkodik vele a nagy, volt, hogy a babakocsit felborította, amikor az anyja egy pillanatra felborult, és nem tudnak vele mit csinálni. Az anyuka a wc-re is viszi magával a kicsit.
2012. nov. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

próbáld vele éreztetni, hogy ő is ugyanolyan fontos neked, és hogy a kicsi nem az ellensége, nem a riválisa, hanem a testvére!

ne kivételezz egyikkel sem, próbálj következetes lenni és semmiféleképpen ne szidd le a nagyobbat, ha pl. meglöki a kisebbet. inkább próbáld megmagyarázni, vagyis értésére adni, hogy ez nem helyes stb.

2012. nov. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbáld biztosítani róla, hogy őt is szereted. Nyilván így van, de a nagynak kell rájönni.
2012. nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a 3 éves kisfiad valószínűleg most van a dac korszakban vagyis az van amit ő akar. Ebben az esetben érdemes a nagyobbat egy picit megbüntetni valahogy ha úgy látod, hogy direkt bántja a kicsit vagy éreztetni vele hogy ezt nem szabad
2012. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 porcukormókus ***** válasza:
Részben egyetértek a második válaszolóval, de szerintem ha a nagy direkt meglöki a kicsit, azért igenis le kell szidni. Ezt már meg kell tanulnia, 3évesen már nem olyan kicsi. Én a 18hónapos lányomnaknak sem engedem, hogy piszkálja a 2hónapos öccsét, ha mégis, akkor naná hogy leszídom. Mellesleg imádja, de néha azért bepróbálkozik.. :)
2012. nov. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Denisa W. ***** válasza:
Hát, nálunk már kapott a nagyobb egy fülest, amikor nagyon durván bántotta a kicsit... Naponta többször is el kell mondanom a nagynak, hogy nem szabad bántani a kistesót, mert ő még kisbaba, sérülékeny, hogy nem vesszük el tőle a játékot, hiszen úgyis 2 perc múlva magától lerakja és akkor a nagy játszhat vele, hogy a kistesó azért követi mindenfelé mert szereti őt és szeretne vele játszani, hogy anya nagyon szomorú, ha bántja a kicsit, stb. Az segít még, hogy egy-egy incidens után odaülök a nagy mellé, megölelem, és többször is elmondom neki, hogy nagyon szeretem őt, de ha bántja a kicsit, nagyon szomorú/mérges vagyok, és újra elmagyarázom, miért rossz az, amit csinált. Ha a kicsi akarja elvenni tőle a játékot, azt sem engedem, illetve őt is "megdorgálom", ha rosszalkodik, így láthatja a nagy, hogy nincs kivételezés. Egyébként nálunk ugyanilyen korúak-neműek a gyerkőcök.
2012. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt,pedig az én fiam 7 éves a legkisebbik fiam most 4 hónapos.Egyetlen megoldás ha úgy foglalkozol vele mint a legkisebbel,ha a picit babusgatod a nagyot is kell,ha csinálsz neki teát a nagynak is.A lényeg hogy őt is szereted,vele is foglalkozol annyit mint a kicsivel.Csináljatok együtt mindent minél többször vond be őt is ha a picivel foglalkozol,fürdetés etetés st.
2012. nov. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk kábé ugyanúgy megy, mint Denisa-éknál, mindkettőt megdorgáljuk, ha bántja a másikat, de ugyanakkor biztosítjuk is róla őket, hogy nagyon szeretjük. Sokat beszélgetünk és játszunk együtt, és ezeken keresztül mindig adott helyzetben oldjuk meg a konfliktusokat (egyelőre nekünk, felnőtteknek kell, mert a nagy 2,5, a kicsi 1,5 éves)
2012. nov. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont ennyi idősek a gyerekek. Eddig nem volt gond. Lányom most kezdte az ovit 2hónapja. Most kezdte el, hogy pl öcsike belé kapaszkodva akar felállni és véletlenül meghúzza a haját ő erőböl visszahúzza vagy ellöki. Hiába beszélgetek el vele bocsánatot kér, de a következő pillanatban már megint sír a kicsi, mert a nagy durva vele. Nem könnyű! Én igenis rászólok a nagyra ha már a szép szó nem segít. Csak reménykedem, hogy idővel könnyebb lesz.
2013. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!