Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvónéni rácsaphat egy gyerek...

Óvónéni rácsaphat egy gyerek kezére?

Figyelt kérdés

2012. nov. 19. 11:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Elvileg nem, hanem van büntiszék, vagy sarok, vagy akármi, oda kell beállítania a gyereket. Nem pedig csapkodással nevelni. Ha az én lányom kezére csapna rá valamelyik, és én megtudnám, biztos lenne 1-2 keresetlen szavam a kedves csapkodós óvónénihez. Pedig nem vagyok el alpári falusi liba. De ezt nem hagynám szó nélkül. Én nem verem a gyerekemet, meg tudom nevelni szép szóval is, akkor ki ő, hogy ő megüssön egy kisgyereket? Hát tőlem kapna, ne félj.
2012. nov. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Fiam 4 éves szept volt.Múlt héten bepisilt az óviban ,rákérdeztem mi történt nem sokat válaszolt ,csak annyit hogy bepisilt.Aztán itthon lassan kibontakozott azt mondja,hogy fellát és jelzett,hogy pisilnie kell,óvónéni rácsapat a kezére,senki sem állhat fel.Ő meg ijedt és vissza feküdt sokáig tartotta a fütyit utána bepisilt és így aludt el(tócsában)mi a véleményetek erről?
2012. nov. 19. 11:16
 3/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szomorú vagyok ,még nem beszéltem óvónénivel ,mert reggel másik volt.
2012. nov. 19. 11:18
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Mekkora egy tuskó ez az óvónő. Mindenképpen beszélj vele. De ne úgy add neki elő, hogy ezt és ezt mondta a kisfiad, igaz-e. Hanem tényként állj elé, hogy a kisfiad elmondta, hogy rácsapott a kezére, mikor csak szólni akart hogy pisilnie kell, és ő meg rácsapott. És mondd neki, hogy nem szeretnéd ha mégegyszer ez megtörténne, különben szólsz az igazgatónak. Tehát ne úgy szegezd neki, hogy igaz-e, mert biztos letagadja. Úgy add neki elő, hogy te hiszel a fiadnak, és legyen szives ne csapkodja a gyerekedet, mert különben panaszt teszel. És pont. Nem kell vele kiabálni, meg félórákig magyarázkodni. Csak szépen mondd el neki, és kész. Én biztos nem lennék kiváncsi a magyarázkodására. Meghallgatnám 1x, aztán mondanám neki, hogy nem voltam jelen, de nem gondolom hogy hazudna a gyerekem, és ez van, viszont látásra. (1.)
2012. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
rákérdeztem a páromra ,hogy érzi hazudik a fiunk mondja ,hogy úgy érzi igazat mond. Többször is rákérdeztem a fiamra és nem mondta másként mindig ugyan azt.
2012. nov. 19. 11:30
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy olvastam elég részletesen és logikusan írta le a gyerek, hogy hogy történt. Tehát hogy felállt, hogy szólni akart mert pisilnie kellett, de az óvónéni rácsapott a kezére, mondván hogy nem szabad most senkinek felállni. Engem ez simán meggyőzött arról, hogy nem hazudik a gyerek.
2012. nov. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Én már hallottam ilyesmiről! Azt hiszem pont itt olvastam a gyk-n, hogy vannak olyan óvónők akiket abszolút hidegen hagy, hogy a gyerekeknek wc-re kell menni. Akkor mehetnek amikor Ő megengedi és utána nincs járkálás...Sőt, vannak még ettől különbek is. Szégyen!
2012. nov. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem. :( Nagyon sajnálom a kisfiad, ez nagyon megalázó lehetett neki. :(
2012. nov. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem is csodálom, hogy bepisilt szegény. Egy pedagógus, foglalkozzék akármilyen korú gyerekkel, nem alkalmazhat fizikai erőszakot. Bölcsiben, óvodában, rájuk lehet szólni, le lehet őket ültetni büntibe, de csapkodni nem. Nekem azért furcsa a történet, hogy pisilnie kellett szegénynek, mégsem mehetett ki, vagy addig sem jutott el, hogy elmondja, már rögtön ment a csapkodás? Igaz a fiam még csak bölcsis, de ott másképp működik. Ő egyedül szobatiszta a csoportban, rendszeresen felébred hamarabb, hogy ki kell mennie, kikísérik, aztán, ha végzett, visszafekszik pihenni. Ott ez nem gond, sőt örülnek a gondozónők, mindig mondják, ha megtörténik. Dicsérik, hogy felébredt, szólt, és még utána pihent is, teljesen jónak tartják.

Beszélj az óvónővel, mert ez nem megengedett eljárás. Én a vezetőnek is megemlíteném.

2012. nov. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre a válasz: NEM!!!!!


A részleteket olvasva, pedig pláne nem! Szegénykém, nem csodálnám, ha az ovitól is elmenne a kedve! Ilyent nem csinálhat egy pedagógus, én megértem, hogy sok gyerek, mindenkinek van valami nyűgje, de basszus ezt választotta!

Beszélj az óvónővel, mond el neki, hogy a kicsi azt mondta, hogy rácsapott a kezére. A többit nem mondanám el az elején, kíváncsi lennék az ő verziójára is. Ha nagyon flegma, meg fenn hangú, a következő utam a vezetőóvónőhöz vezetne. A "drága" óvónéni meg egye meg amit főzött!

2012. nov. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!