Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Közel 3 évesen miért szokik...

Közel 3 évesen miért szokik rá egy gyerek cumira?

Figyelt kérdés
Kislányom februárban lesz 3 éves. Sosem cumizott! Egy hónapja szanálás közben megtalált egyet és azóta nem lehet tőle elvenni. Lassan 2 hónapja bölcsis, lehet ott látta, de ezt már nem hiszem el. Alvásnál, utcán, itthon állandó társ lett. Kidobnám, de egy napig ordítana...
2012. nov. 18. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
nem ordítana egy napig:)dobjátok ki közösen esetleg dobj fel helyette valamit amit szeretne.Az én lányom nagy cumis volt kicsi kora óta.3 éves elmúlt amikor kidobtuk a cumit.Este kérte egy kicsit sírt aztán még egy párszor kérte 1-2 napig és elfelejtette az egészet.
2012. nov. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tényleg nem tudom. Az én lányom is 2 éves korában szokott rá igazán, előtte csak alváshoz kellett, azóta meg alig lehet kivenni a szájából. Én fokozatosan szoktatom le, már eljutottunk odáig, hogy ha kimegyünk az utcára akkor nem hozhatja magával, oviba sem engedik a cumit. Korlátozni fogom az otthoni cumizást is, de az már nehezebb lesz, mert el kell terelnem állandóan a figyelmét.

Neked talán annyival könnyebb lenne elvenni tőle, hogy nemrég óta cumizik. Valami mesét kitalálni, hogy csak egy ideig lehet nála a cumi, vissza kell adni egy kisbabának aki elvesztette, aztán ő kap helyette valami ajándékot. Nálunk ez nem jó szöveg, mert tudja hogy az övé már régóta. És sajnos nálunk semmilyen ajándék nem jöhet szóba a cumiért cserébe.

2012. nov. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát okosat nem tudok. Kisfiam születése óta cumizik, immár négy éve. :-( Tegnap megint előjött a téma, hogy ő már ehhez nagy, most kapott a szülinapjára 20-as méretű bicajt, próbáltuk mondani, hogy akinek ilyen van az már nagyfiú, nem kell a cumi. Oviban nem lehet, elalszik nélküle, itthon se kapja meg csak alvásnál. De ő nem fogadja el, hogy el akarom venni tőle, krokodil könnyekkel zokog, vigasztalhatatlanul, hogy drága cumikám, én úgy szeretem, ne vedd el....

A kisebbik kétéves, ő egy éves koráig nem cumizott, akkor megtalálta a bátyjáét és rákapott. Na tőle se tudom hogy lehetne elvenni. Az biztos hogy nálunk csak egyszerre fog működni.

2012. nov. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Képzeljétek a férjem bátrabb volt és kidobta. Aggódtam, de ez már jó pár napja történt és nem is kereste..
2012. nov. 22. 10:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!