Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves gyerek tud szinezni?

Hány éves gyerek tud szinezni?

Figyelt kérdés
3 évesen már kellene?
2012. nov. 17. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, 3 évesen még nem kell.

Sőt 4 évesen sem kell.

3 évesen még firkálja a formát, amit színezni kéne, ha eltalálja a vonal mentét, az véletlen. De ez nem baj.

2012. nov. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5 éves gyereknél iskolára való érettség miatt nézik, h mennyire tud vonalon belül maradni? Általában nagy biztonsággal vonalon belül marad, -de MÉG picit kimehet. Ha sokat satíroz még kifelé (vonalon kívül), akkor a figyelmét még nem tudja egy-egy dologra hosszabban koncentrálni, tehát nem iskolaérett. Mit akarok ebből a hosszú válaszból kihozni? 3 évesen még csak firkál és szinte mindig kimegy vonalon kívülre is. De ez a természetes.
2012. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 és fél évesem Nagyon ritkán beletalál a közepébe.

Szerintem ez nincs életkorhoz kötve.

3 évesen szerintem az enyém rajzolni sem fog tudni.:)

Ma lerajzolt engem:3 vonal vagyok!:)

2012. nov. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy kellene. Sok gyereket semmi ilyesmi nem érdekel még nagycsoportos korban sem.

Azért nem állom meg, hogy ne dicsekedjek, az enyém 2,5 évesen már vonalon belül színezett. Több kiló színezőt elhasznált persze, mire eddig eljutott. Viszont azt senki nem értette, hogy mit mond - csak hogy érzékeltessem, ki ebben ügyesebb, ki abban.

2012. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell. Ebben is másképp fejlődnek. Az én pont két éves kislányom vonalon belül színez, de nem töltiki mindig az ábrát. Maximum a kisebbeket. Látom, ahogy koncentrál és ügyesen bent marad. Szeret firkálgatni is, talán apukája, ill. nagypapája kézügyességét örökölte, aki festőművész volt :)Viszont még nem beszél mondatokban. Szóval mások mindnyájan. Ki ebben ügyes, ki abban, teljesen normális :)
2012. nov. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kb. 2 hete kezdett egyre többet rajzolni és ma láttam, hogy egész ügyesen kiszínezte az ábrákat, persze kiment vonalon kívülre, de látszott, hogy az ábrákat akarta színezni.

2012. nov. 18. 22:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!