Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5évesem szája nyelve tiszta...

5évesem szája nyelve tiszta aftás, nem iszik, nem eszik mivel próbálkozzam? Illetve pudingot kíván.

Figyelt kérdés
Azt kaphat egész nap ha csak azt tudja megenni? Nem hátráltatom a gyógyulását?
2012. nov. 11. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy van valami amit meg tud enni! Nem lesz tőle semmi baja. Az afta általában akkor jön ki, ha gyenge a gyerek immunrendszere. Valami multivitamint adj majd neki egy ideig ha meggyógyult. Az én egyik fiamnak is folyton kiújult, aztán véletlenül megtudtuk, hogy a fogorvosunk tud rá jó gyógymódot, ezüstnitrát oldattal ecsetelte be az aftákat, remekül elmúlt tőle!
2012. nov. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szed multivitamint amúgy is. Nagyon csúnya lett neki mára, ha holnap is ilyen lesz, mi is elmegyünk a fogorvoshoz akkor.
2012. nov. 11. 12:54
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem fogorvoshoz tartozik, ezt a rendes gyerekorvosnak kell kezelnie. Ha annyira durva hogy enni inni nem tud akkor holnap mindenképpen menjetek el.

Adj neki amit meg tud enni.

2012. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A gyerekorvos semmit se adott rá. Majd elmúlik. Ennyi.
2012. nov. 11. 13:17
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon együtt érzek veled, az én 3 évesemnek most múlik el. Voltunk orvosnál, írt fel neki kikeverős Metronidezolos (remélem jól írtam) ecsetelőt, ami nagyon csíp, de 4 nap alatt helyre hozta, meg Isoprinosine immunerősítőt. Ja meg Cataflam cseppeket is írt, mert van aki be is lázasodik az aftától. Amit meg tud most enni, azt adj neki+sok folyadékot. Az én fiam 3 napig csak krémtúrót evett, meg egy kis levest.

Jobbulást Nektek!

2012. nov. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom szegényt :( Nekem akkor kezdett jönni az afták tömkelege, amikor fogszabályzóm lett (és nem tudtam úgy mosni a fogaimat, mint előtte). Ami nekem bevált: tantum verde-t fújok rájuk. Ez akkor baromira csíp, de elérzésteleníti is bizonyos ideig, ilyenkor csak így tudok enni, inni. Azt vettem észre, hogy ilyenkor hamarabb javul. Nekem a fogorvos nem tudott rá semmit mondani, csakhogy gyógyszerrel 7 nap alatt, nélküle egy hét alatt gyógyul.... Azért a puding mellett próbálj egy kis vizet is beleerőltetni. Jobbulást!
2012. nov. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ugyanezt mondta nekem is a vicces gyerekdoki. (ezt a 7 nap egy hét dolgot). Tantum verdém van, azzal fújom neki de semmit se ér, nem iszik utána se, szegény még a nyálát se tudja lenyelni.
2012. nov. 11. 13:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak Gengigél javasolt az orvosunk az aftára. Állítólag nagyon jó rá, de nem tudtuk kipróbálni, mert akkor éppen nem lehetett kapni, hiánycikk volt.
2012. nov. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekünk nyáron volt aftánk, ami segített, az a Tantum Verde spray, naponta 5* lehet fújni. Ő már nyitotta a száját, mivel hűtőben volt a spray, még jó is volt neki. Illetve napi 2* adtam neki a cataflam cseppet (annyi csepp ahány kiló). 10 perc múlva tudott enni, mert addigra hatott. Borzalmas volt, szegény éhes volt, evett egy falatot, és üvöltött. Nekem a doki azt mondta, hogy a hideg is jó rá, lehet ezért kéri a pudingot. Jobbulást neki
2012. nov. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyerekemnek volt,sajnos hol egyiknek,hol másiknak.Valahogy azt figyeltem meg(lehet hogy hülyeség)hogy mi Marslakócska vitamint szedtünk,és akkor jött ki mindig.Mióta nem kapnak ilyen sz@rt azóta nincsen aftánk sem.Nekünk is írt a dokink Cataflam cseppet hogy enni tudjon,plusz valamilyen torokfertőtlenítő.
2012. nov. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!