Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek korai 21 hóssal...

Szerintetek korai 21 hóssal gyurmázni, ollóval kivágni dolgokat, gyöngyöt fűzni? A játékait (építő kockák, puzzle, forma bedobó, stb. ) unja.

Figyelt kérdés
Ti mivel kötöttétek le a 1,5 éves gyerkőcötöket, hogy ne legyen olyan egyhangú minden nap? Ő szereti a változatosságot (én is).Bár az autókat imádja tologatni,csakhogy legyen egy kis változatosság is neki,azért gondoltam ezekre.Szerintetek?
2009. aug. 13. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem korai .


Egy gyerek nem un meg smmit, ennyi idősen pláne, minidg talál vmit amivel tud játszani....akár egy fogkefe ( csak mondtam vmit)

2009. aug. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem bármelyiket játszhatjátok, ha a gyerkőcnek is van kedve hozzá. Én egy bölcsis csoportban dolgozom óvónőként 1,5-3 éves gyerekekkel. Nagyon szeretnek rajzolni, főleg zsírkrétával. Festeni is imádnak, van praclifestékünk. (Csak ujjal, tenyérrel; ecsettel még nem nagyon tudnak..) Nagy lyukú gyöngyöt is szeretnek fűzni (vannak figurás gyöngyök, pl. vonat, ha kész van, lehet vele vonatozni...).A gyurmázás is nagyon jó ötlet, fejleszti a finommotorikus mozgást.
2009. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Előző vagyok. Nem írtad, hogy fiú vagy lány. De mindegy. Ha lisztgyurmából sütiket formáztok, akkor ha kiszárad, lehet használni a babakonyhában.

Egyébként igenis megunják a gyerekek egy idő múlva a játékaikat, de ilyenkor a lelkiismeretes anyukák, mint a kérdező is, megpróbálnak továbbfejleszteni.

2009. aug. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem korai és tapasztalatbol irom. Most 6 éves a fiam és 1.5 évesen kapott karácsonyra 18 darabos forma bedobot és 3 nap alatt megcsinálta,a 20 darabos fa puzzlét is kirakta. Épitőkockával 9 hónaposan játszott és 1 évesen dublót kapott. Nem unta meg. Gyurmát, ollót és gyöngyöt késöbb vettem neki,de zsirkréta és ceruzák 21 hónaposan kezdte, nem a kedvence. Nincs olyan puzzle amit ne rakna ki,és probáld ki a mesekockákat is,ezek fejleszik nagyon és memoria kárgyák is jó már neki,ha egyelöre a párokat keresi csak meg és egymásra teszi. A lányom 16 hónapos és ugyan azokkal játszik és ő is behelyetesitt,a pázzlüt is szépen pakolja,a kockákbol tornyot épitt,stb.
2009. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha érdekli miért ne. De legyél mellette mindig. Biztos fog neki tetszeni. Ha meg nem, akkor majd kitalálsz mást.

Amúgy azok a játékok amik nem érdeklik, tedd el, vagy bárki tegye el és majd később vegye elő egy fél év múlva pl., lehet teljesen újdonságnak fog hatni majd akkor. Az én ismerősöm így csinálta, mikor megunta a gyerek egyes játékokat és teljesen bevált. Próbáljátok ki!

2009. aug. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!