Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen hamar tanulta meg a...

Milyen hamar tanulta meg a babád, hogy gyurmázni és rajzolni csak az asztalon lehet?

Figyelt kérdés
nem rég kapott 20 hós fiam asztalt ahol kedvére alkothat.gyurmát is vettünk de fel-fel ugrik vele,és már szedem össze itt ott a szőnyegből,persze mondogatom,neki,hogy csak az asztalnál,és ő is mondja nekem vissza,hogy az asztalnál.hamar megszokják,hogy ilyen dolgokat csak egy helyben lehet csinálni?
2010. szept. 14. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:

a lányom szobájában kezdetektől ott áll a kisasztala, mindig is ott rajzoltunk, gyurmáztunk stb, a kezdetekről. (most - pont ma!!!- 2 éves)

ő így szokta meg, nem megy el mellőle, ott tevékenykedik az ilyesmivel. aminek nagyon örülök, mivel 7 hós az öccse, és nem szeretném ha az elpotyogott gyurmadarabokat csipegetné a földről...


az egyik ági unokatesók 3 és 5 évesek, idén lett készen a külön szobájuk, ahol saját kisasztaluk van. ennek kb 6 hónapja, de még mostanáig sem használják, ugyanúgy a földön akarnak mindent csinálni mint régen - mivel ők meg azt szokták meg :S szegéyn sógornőm idegrohamokat szokott kapni hogy a vacsiúj szőnyegbe beletapossák a gyurmát, meg összefestik temperával stb. de szeritnem meg ő a ludas az egészben, mert egyrészt én nem hagynám felügyelet nélkül ilyesmi kellékekkel a gyerekeket, másrészt ha következetesen emgkövetelné akkor előbb utóbb kénytelenek lennének alkalmazkodni.


a másik ágon az unokahigu 18 hós, ő most nemrég kapott kisasztalt, kb 2-3 hét alatt szépen megszokta h ott kézműveskednek

2010. szept. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocsi a hibáért...
2010. szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elég hamar megtanult igaz mi egy évesen kezdtük. De a gyurmázásnál ha még az asztalnál ül is akkor is lefog peregni egy kicsi. Elkerülhetetlen a szőnyegbe taposott gyurma.Ha nagyon zavar vagy spéci szőnyeged van akkor arra az időre míg gyurmáztok költöztesd ki az asztalkát a konyhába és ott nyugottan lepereghet.
2010. szept. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem a konyhában gyurmázik és fest, teszek a nagy asztalra védőterítőt és kedvérre tanyázhat a nagy asztalnál. Először az etetőszékből tette ezt (ikeás tálca nélkül) most pedig már térdel a széken. 2 éves, s ha le is potyog a gyurma festék, seperc alatt takarítható. Mi a szobában nem használunk ilyesmit, s én mindig tevékenykedem vele, vagy csak mellette tevékenykedem és néha besegítek neki, ha igényli. Több szempontból is praktikusabb a konyhában csinálni ezeket.
2010. szept. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy az ő asztalkáján építsen vagy legozzon ;)
2010. szept. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi kb másfél évesen kezdtünk gyurmázni asztalon, ülve. Vettünk a Lidl-ben festőköpenyt terítővel. Kislányom tudja, hogy ha gyurmázunk, festünk vagy nyomdázunk, mindig fel- és elővesszük ezeket. A földre sajnos nálunk is potyog néha, de én is mellette vagyok és felszedjük.

Szerintem hamarosan meg fogja tanulni, hogy mi a szabály.

2010. szept. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos tanácsaitokat.főleg hogy nem hurrogtatok le,ugyanis a család nem nagyon értékeli,hogy már gyurmázom vele,kicsi ő még ehhez mondják,én meg úgy érzem nem.érdekli é szereti gyúrogatni,egymásba ragasztani,de meg fel fel ugrik vele:az nem zavar hogy a szőnyegbe belepotyog,hiszen olyanra csináltuk a gyerekszobát hogy ne kapjak infarktust ha lecsöpög valami.az az ő területe,majd kitisztítom.mindig mondogatom neki,majd csak megérti,mást is megértett,ezt miért ne.
2010. szept. 15. 13:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!