Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Só liszt gyurmából lehet...

Só liszt gyurmából lehet gyöngyöt készíteni?

Figyelt kérdés

Kisfiammal gyöngyöt akarnék fűzni, de nincs pénzem venni. Sóliszt gyurmára gondoltam, az nem törik össze, ha mondjuk földhöz vágja?

Ha kész van, egyből ki lehet sütni, mert olvastam olyat, hogy egy hétig szárítani kell...

Ti hogy csináltok sóliszt gyurmát?


2010. febr. 23. 12:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

A só-liszt gyurmát én úgy csinálom, hogy 20 dkg só, 20 dkg liszt, pici olaj. A nagyságától függ, hogy mennyi idő alatt szárad meg, a gyöngyök szerintem pár óra alatt megszáradnak.


Van cukorgyurma is: étkezési zselatint feloldod kevés vízben, annyi porcukrot raksz hozzá, hogy gyúrható legyen. A porcukor hozzáadásakor színezheted ételfestékkel. Hamar kiszárad (gyöngyfűzéshez ideális) ha gyurmaként szeretnétek használni, be kell néha vizezni.

2010. febr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!