Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Só-liszt gyurmából való kéz...

Só-liszt gyurmából való kéz és láblenyomat készítése hogyan történik?

Figyelt kérdés
Aki már csinált, hogyan készítette el a gyurmát és hogy égette ki? Szép lett? Amit lehet kapni lenyomatkészítőt nagyon drágállom! 4 hónapos lesz a babám
2009. febr. 16. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Én érzésre csinálom a sógyurmát, só+ liszt és annyi víz, hogy jó kemény legyen, ahogy gyúrod felpuhul, meg a szárítás is könnyebb ha nem esik össze. Azért mondom, hogy érzésre csinálom, mert a só szerintem "csak" tartósítónak kell bele, nem lesz penészes, stb ha jó tömény. Viszont ha sok sót teszel bele, vagy túl nagy szeműt látszani fognak a kristályok, és "rücskös" lesz a mű. Kísérletezz kicsit, nem egy költséges valami, látni fogod, ha jó az állaga. Sütőben alacsony hőfokon, vagy radiátoron szárítsd, ne mozgasd az elején mert könnyen eltörik. Túl magas hőfokon "sütöd" felpúposodik, alakját veszti. Ha nem fixálod valamivel, nem lesz túl tartós-gondolom sok év múlva is nézegetnéd- száradás után le kell lakkozni.
2009. febr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. febr. 16. 17:17
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

én is kipróbálom. sok sikert!

2009. febr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Liszt,sok só,(apró szemű),víz,a megfelelő gyurma állagig.

Belerakod egy lapos edénybe minimum 3-4 cm vastagon.

Ezer millió próbálkozás-kisimít-újrapróbál után meglesz a sikeres nyomat.

utána kiönt gipsz,min 2cm vastagon

festés,antikolás

eredmény hihetetlen

Ha elküldessz nekem egy jól sikerült lenyomatot,kiöntöm

fémből a + formát sporttársi áron

2009. febr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Hol talállak meg Kedves Utolsó válaszoló? Hétvégén nekiállok a próbálkozásnak, remélem hogy sikerül szép lenyomatot csinálni. Ha lenne igazán jól sikerült darab, akkor élnék a lehetőséggel és elküldeném hogy megcsináld!
2009. febr. 17. 08:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló vagyok.

Van egy 6 hónapos fiam és én is most kaptam rá a só-liszt kéz láb kiöntésekre,azóta az egész család gyerekseregletéből vannak lenyomataim.

Ráadásul kovács vagyok,úgyhogy a fémöntés nem áll távol tőlem.Jó a gipsz is,de a fém 1000 évig bírja és nem törik össze.Most csinálom a gyermekem+rokonság fémöntéseit/aluminíum+festés+vörösréz antik/

elég időtálló,és látványos.

Ha lesz jó lenyomatod,szívesen megcsinálom,mert egy kicsit hobby ez nálam.

Ha elégedett kísérleti alanyok lesznek,lehet,hogy üzlet is lesz belőle,de egyenlőre nem ez a cél,hanem kiváncsi vagyok,hogy egy amatőr idegen lenyomatból mit lehet kihozni.A só-liszt annyira profi,ha jól csinálod,a fémöntvényben az összes ér,életvonal,a legapróbb részletek is 100 évig emlékek maradnak.

Ha gondolod keress meg

kovacstoth@anet.hu

06203633088

Tóth Gábor

2009. febr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedvességed, meg foglak keresni! Jó babázást!
2009. febr. 17. 19:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!